perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

AKILLI KİLİT SİSTEMLERİ

Akıllı kilit sistemleri, geçiş kontrolü yapmak için tercih edilen kartlı kapı açma sistemleri oldukça sık kullanılmaktadır. Akıllı kilit sistemlerinde kullanılan kilitler; elektronik kilit, elektrikli kilit ve manyetik kilit olarak karşımıza çıkmaktadır. Geçiş kontrol cihazları, uzaktan kumanda veya buton ile oturulan yerden kapı açmak için kapınızdaki kilidin elektrikli ya da elektronik olması gerekmektedir. Elektrikli kilit ve karşılığı kullanılacak olan yerlerde kapıların sabit olan kısmındaki dil karşılığının değiştirilmesi gereklidir. Strike akıllı kilit sistemlerinin dil mekanizmaları paslanmaz çelikten imal edildiği için de uzun süre boyunca sorunsuz olarak kullanım sağlanabilmektedir. Bu kilitlerde enerji varken açık ya da enerji varken kapalı gibi seçenekler bulunmaktadır. Bu kilitlerin tutuş güçleri; 500 kilogram ila 1500 kilogram arasında değişiklik göstermektedir. Amerikan, ahşap, tahta, kompozit, PVC ya da pimapen kapılarda tercih edilebilmektedirler.

Selenoid pimli bold akıllı kilit sistemlerinde ise silindir şekildeki paslanmaz çelik kapı dilinin kapının hareketli kısmına saplanması ile çalışma sağlanır. 800 ile 2000 kilogram arasında bir tutuş gücüne sahiptirler ve farklı modelleri bulunmaktadır. Cam kapıların sabit olan kısmına takılan manyetik cam kapı akıllı kilit sistemleri ise elektrik verildiğinde cam kapının hareketli kısmına takılan aparata mıknatıslama mantığıyla çekilerek yapışır. Bu kilitlerde tutuş güçleri; altmış kilogram, yüz seksen kilogram, üç yüz elli kilogram, beş yüz kilogram, yedi yüz elli kilogram ve bin kilograma kadar desteklenebilir. Manyetik kilit karşılığında kullanılabilen L, Z, LZ ve U aparatları karşılıklarına yapıştıkları anda kapıyı kırsanız bile kilidin yüksek tutuş gücü sayesinde asla bırakmayacak ve açılma olmayacaktır.

Akıllı kilit sistemlerinde kullanılmakta olan farklı birçok pdks cihazı bulunur. Parmak izi terminalleri, yüz okuma cihazları ve kartlı personel takip cihazları ile kilitleri bir arada kullanarak özellikle ofislerde kişilerin yerlerinden kalkmadan kapıları açtırabilmesi sağlanmaktadır. Bu sistemlerde kullanacağınız parmak izi okuyuculardan bahsedelim. Bu okuyucular, giriş yapılacak olan alana monte edilir. Daha sonra geçişine izin verilecek olan her kişinin parmak izi tanımlamasının cihaza yapılması gerekir. Daha sonra da parmak izi tanımlı olan kişiler, parmak izini okuttuklarında program aracılığı ile kapıların açılması sağlanmaktadır.

Akıllı kilit sistemlerinde kullanılmakta olan dört farklı çeşit kartlı kilit cihazı bulunmaktadır. Bu cihazlar; standalone cihazlar, online cihazlar, offline cihazlar ve panelli cihazlar olarak sıralanmıştır. Standalone akıllı kart sistemleri, bilgisayardan bağımsız olarak çalışmasını devam ettiren sistemlerdir. Bu sistemlerdeki en büyük özellik master kart okutarak kart tanımlama ve silme işlemi yapılmasıdır. Tetik olarak da kuru kontak verirler. Üstelik sabotaj yapılması gibi durumlarda alarm vererek de kendi kendilerini kapatma özellikleri bulunur. Offline kartlı sistemlerde ise cihazların çalışabilmesi için bilgisayarın sürekli olarak açık olmasına gerek yoktur. Ayrıca bu cihazlar kendileri panel görevi gördüklerinden panele de gerek duyulmaz. Online sistemlerde ise cihazların çalışabilmesi için kart okuyucuların sürekli olarak bilgisayara bağlı ve bilgisayarın da sürekli olarak açık olması gerekir. Panelli sistemlerde ise cihazlar, panel aracılığı ile çalışmalarını devam ettirmektedir. Bu cihazlar aptal terminal olarak adlandırılmaktadır. Aptal terminallerin hafızalarında hiçbir bilgi tutulamaz.

Strike akıllı kilit sistemleri Türkiye dağıtıcısı olan firmamızda en uygun kilit sistemleri sizlere özel olarak sunulmuştur. Satın almak için daha fazla zaman kaybetmeden bizimle irtibata geçin ve akıllı kilit sistemleri ile siz de geçişleri kontrol altına alın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler