perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
perkotek.com
Üretici Firma
 • Açıklamalar
Turnike sistemleri, belirli bölgelere giriş ve çıkışların kontrollü olarak yapılmasının sağlanması amacıyla üretilmektedir. Turnikeler genellikle paslanmaz 304 çelikten imal edilmekte olup, dış mekanlar için su geçirmez özellikli olanlarda mevcuttur. Turnikeler üzerine yada içerisine geçiş kontrol cihazları takılarak güvenlik seviyeleri arttırılabilir. Kart okuyucu, parmak izi okuma cihazı, yüz tanıma terminali yahut avuç içi damar tanıma cihazları ile entegre çalıştırılabildiği gibi buton yada uzaktan kumandayla da kontrol edilebilir. İstenildiği zaman turnikeler ücretli geçişlerin sağlanmasında da kullanılır. Mesela jeton yada para atılarak wc tuvalet girişlerinde yada kartlara kontör yüklenerek yemekhane girişlerinde kullanılabilmektedir. Sağlam bir turnike için ana çekirdek, göbek mekanizması ve kolların göbeğe bağlantı şekilleri çok önemlidir. Genelde hor kullanıma maruz kalan turnikelerin sağlam olması, fiyatından önemlidir. Turnike modelleri ve çeşitleri şunlardır.

Tripod Turnike Sistemi


Tripod yani üç kollu turnike sistemleridir. Paslanmaz çelikten üretilen tripod turnike sistemi, iç mekân (indoor) ve dış mekan (outdoor) su geçirmez olarak üretilir. AVAX tripod turnike sistemlerinde darbe emici absorberlar kullanılır. Turnike kolundan hızlı geçildiğinde absorber, turnike kolunun sabit bir hızda turunu tamamlamasını sağlar. Göbek mekanizması dökümden imal edilen turnikelerde zamanla kullanıma bağlı kol boşlukları oluşmaz.Tripod turnikelerde en önemli özellik düşen koldur. Acil tahliye gerektiği durumlarda turnike yakınındaki yığılmaları engellemek ve binayı hızlı tahliye edebilmek için tasarlanmıştır. Düşen kollu turnikelerin enerjisi kesildiğinde, yangın alarm cihazından tetik aldığında yada bir butona basıldığında kol aşağı hızlı ve otomatik olarak düşer. Artık geçiş engeli ortadan kalkmış olup insanlar koşarak turnikeden geçerek binayı terk edebilirler. Avrupa’da kesinlikle olması gereken bir güvenlik standardı olan düşen kol özelliğini ülkemizdeki bilinçli kullanıcılarında tercih ettiğini görmekteyiz. AVAX PM500, PM6000, S100, S200, D100 ve D200 turnikeler düşen kol özelliğine sahip olur firmamızın bir standardı haline gelmiştir.
Tripod turnike sistemleri ile geçiş çeşitleri;
 1. Parmak izli turnike sistemleri
 2. Yüz tanıma turnike sistemleri
 3. Kartlı turnike sistemleri
Turnikeler üzerine yerleştirilen parmak izi okuyucu, yüz tanıma cihazı ve kart okuyucular ile turnikelerden kontrollü ve de güvenli geçiş sağlanır.

Hızlı Geçiş Turnike Sistemleri


Hızlı geçiş turnike sistemi, yoğun kullanımın ve estetiğin gerektiği yerlerde kullanılır. Bu turnikelerin single ve double modelleri olup, kanatları cam yahut plexyden imal edilir. Hızlı geçiş turnike sistemleri, geçiş yetkisi verildiğinde kanatlar sağa ve sola açılarak temiz bir geçiş alanı bırakır. Belediyeler, plazalar, iş merkezleri, hastaneler, üniversiteler, kamu kurumları, öğrenci yurtları, okullar ve spor salonları için idealdir. Normalinde mavi ledlere sahip olan hızlı geçiş turnikeleri geçiş izni verilince geçiş süresince yeşil olarak yanar ve geçişi doğrular. Geçiş izni verilmediği yada kasıtlı geçiş yapılmaya çalışıldığı anda kırmızı led yanar ve ses ile uyarı verir.
Hızlı geçiş turnike sistemlerinden geçiş yaparken, geçiş yönü için ışıklı uyarıları mevcut olup akıllı kanat özelliği ile geçiş sırasında kapanmaz. Bu turnikeler; parmak izi okuyucu, yüz tanıma sistemi ve kart sistemleri ile birlikte kullanılabildiği gibi uzaktan kumanda yahut buton ile de kontrol edilebilir.Boy Turnike Sistemleri 


Boy turnike sistemleri, standart turnikelerin üstünden yahut altından kaçak geçişi engellemek için ihtiyaca göre insan boyundan daha uzun ve kafesli olarak üretilmiştir. İçerisindeki döner mekanizma üç kollu ve dört kollu olarak üretilebilir. Stadyumlar, spor merkezleri, ceza ve tutuklu evleri, askeri alanlar ve üst düzey güvenlik gerektiren yerler için idealdir. Güvenlik seviyesinin maksimum olduğu yerlerde tercih edilen boy turnikeleri darbelere, çarpmalara ve deformasyona dayanıklıdır. Kol açıları sadece aynı anda bir insanın geçebileceği şekilde tasarlanmıştır. Büyük ebatlara sahip olması sebebiyle demonte olarak taşınmakta olup kurulumu 10-15 dakika gibi kısa bir zamanda yapılabilmektedir. Nakliye aşamasındaki kargodan kaynaklı zararları ortadan kaldırabilmek için müşteri talebine göre ahşap sandık kutulu olarak satışa sunulabilmektedir.

Boy turnike sistemi, dış mekanlar için paslanmaz çelik, iç mekanlar için ise elektro statik boyalı boy turnikeleri kullanılabilir. Yangın, deprem, doğal afetler ve acil durumlarda kol otomatik boşa dönerek hızlı geçişe imkan verir. Özgün tasarımıyla gürültüsüz ve yumuşak çalışır.Engelli Geçiş Turnike Sistemleri


Engelli geçiş turnike sistemleri, misafirlerin ve özürlülerin kolayca ve temassız geçişleri için tasarlanmış olup motorlu ve motorsuz opsiyonları vardır. Bu turnikelerin kol uzunlukları 75 cm yahut tekerlekli sandalye geçiş mesafesi olan 90 cm olarak üretilmektedir. Açılan yaprak kola engelli işareti yahut yönlendirme levhaları takılabildiği gibi istenirse de cam yahut pleksi olarak üretilebilir. VIP turnikenin kolu kapı şeklinde açılıp engelsiz net bir geçiş alanı bırakır. Otomatik kapanma özelliği sayesinde belirlenen zaman sonra kendiliğinden kapanması sağlanmaktadır. Tam kapanırken aradan geçmek isteyen bir kişiye çarpıp zarar vermesin diye kişiye temas ettiği ve bir direnç ile karşılaştığı anda motoru boşa dönerek kişiyi sıkıştırmaz. Hem insan sağlığı hem de motorun yanmaması için bu özellik çok önemlidir.


Turnike sistemleri
her alanda kullanılmakta olup başlıca kullanıldığı alanlar şunlardır;

 1. Plaza ve bina giriş çıkış turnike sistemleri
 2. Personel takip turnike sistemleri
 3. Okul öğrenci takip turnike sistemleri
 4. Yemekhane turnike sistemleri
 5. Spor salonu turnike sistemleri
 6. Üye takip turnike sistemi
 7. Stadyum giriş turnike sistemleri
 8. Cezaevi ve tutuklu evi turnike sistemleri
 9. Tuvalet turnike sistemleri
 10. Fuar turnike sistemleri

Turnike Fiyatları


Birçok turnike modeline sahip olan firmamız turnike fiyatlarında da iddialıdır. Bir turnikenin fiyatı belirlenirken; modeli, kullanım yerinin iç yada dış mekan olup olmadığı, güvenli geçiş seviyesinin ne olacağı, hangi geçiş kontrol cihazı ile tetikleneceği ve ebatları önem arz etmektedir. PERKOTEK’ i tercih eden müşterilerimiz sadece ucuz turnike fiyatları dışında uygun fiyatlı geçiş kontrol cihazlarını da alabilmektedirler. Kartlı geçiş, parmak izi, yüz tanıma ve damar tanıma okuma sistemlerinde birçok modelin üretimini ve ithalatını yapan firmamız talebinize en uygun sistemi size sunacaktır. İletişim bölümünden bize ulaşarak işletmenizin ihtiyacı olan en uygun turnikeyi tespit edip, fiyat listesini temin edebilirsiniz.


Turnike sistemlerimiz,
%100 yerli sermaye ile Türkiye’de üretilmektedir. Turnikeli geçiş sistemlerimizin Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Isparta, İçel (Mersin), İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce olmak üzere Türkiye’nin her ilinde satış ve servis noktası yer almakta olup 64 ülkeye ihracatı yapılmaktadır.
perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Kullanım Kılavuzları
  Dosya Adı İşlem


perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Broşürleri
  Dosya Adı İşlem


perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Kalite Belgeleri
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları