perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Ücretli otopark sistemleri arasında en yaygın kullanılanıdır. Ziyaretçilerin kullandığı ücretli otoparklar ve daimi kullanıcılar yani abonmanlar için idealdir. AVAX ücretli otopark bariyer sistemleri yüksek performansta ve kesintisiz çalışır.

Çıkışta ödemeli ücretli otopark sistemi nasıl çalışır?

Otopark sistemini giriş ve çıkış olarak ayırmaktayız. Otopark girişi ve otopark çıkışı. Kurulum ve çalışma senaryosu şu şekildedir.

Otopark Girişi

Otopark girişine, geçiş mesafesi ne kadar ise 3 metre, 6 metre yahut ara ölçülere sahip olan otopark bariyeri montajı yapılır. Otopark bariyerinin kol altına emniyet fotoseli takılır. Emniyet fotoseli araç yokken kaçak bilet alınmasını engellediği gibi açık kol altından geçiş yapan yahut geçişini tamamlamamış araçların üzerine bariyer kolun düşmesini engeller. Giriş otopark bariyerinin yanı başına otopark bilet verme makinası ve sürekli kullanan araçlar için abone kart okuyucusu takılır. Giriş yapacak araç bilet verme makinasından karton yahut kağıt biletini alır, otopark bariyeri açılır. Eğer giriş yapacak olan kişi abone ise abone kart okuyucusuna kartını okutarak giriş yapabilir.

Otopark Çıkışı

İçeride belirli bir süre kalan araç çıkıştaki ödeme noktasına yaklaşıp girişte almış olduğu otopark biletini görevliye uzatır. Görevli bileti barkod okuyucusu ile okur ve bilgi otopark otomasyonu yazılımına aktarılır. Program çıkış zamanından giriş zamanını çıkararak içeride kalınan net zamanı bulur ve daha önceden girilen saatlik ücrete göre toplam ödenecek bedeli gösterir. Bu bedeli alan mobadaki otopark görevlisi enter a bastığı gibi çıkış otopark bariyeri açılarak geçişe imkan verir. Daimi aboneler ise çıkış noktasındaki kart okuyucuya kartlarını okutarak geçiş yaparlar.

Otopark giriş yahut çıkışlarına opsiyonel olarak LCD ekranlar konulabilir. Böylece girişte doluluk oranı ile birlikte istenilen mesajlar kullanıcının dikkatine sonulabilir.Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları