perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

GÜVENLİK SAATİ

Bilgisayar bağlantılı güvenlik saati sistemleri, günümüzde bekçilerin takip edilebilmesi için sıkça kullanılırlar. Bu sistemlerin kullanım alanları çok geniştir. Özellikle sitelerde oldukça sıkça tercih edilen bilgisayar bağlantılı güvenlik saati sistemleri bunun dışında hava alanları, belediyeler, plazalar, askeri alanlar, fabrikalar, alışveriş merkezleri gibi pek çok farklı alanda bekçilerin takip edilebilmesi için güvenle kullanılmaktadırlar. Bu sistemlerde kullanılan bilgisayar bağlantılı güvenlik saati sistemleri kalemlerinden bahsedelim. Sistemin vazgeçilemez ve en önemli parçası güvenlik saati kalemleridir. Bu kalemler, oldukça ağır testlere tabi tutulmuş ve test aşamaları bu şekilde ilerlemiştir. Tüm olumsuz durumlara karşın oldukça sağlam üretilmiş olan bu kalemler, bekçilerin suiistimali göz önünde bulundurularak da atmaktan ve yere düşmekten asla hasar görmemek üzere üretilmişlerdir. Üstelik bilgisayar bağlantılı güvenlik saati sistemleri kalemleri, tüm olumsuz kötü hava koşullarına karşın kullanılabilmektedir. Çünkü tüm modelleri suya karşın dayanıklılık göstermektedir. Kullanılmakta olan dört farklı bilgisayar bağlantılı güvenlik saati sistemleri modeli bulunmaktadır. Perguard bilgisayar bağlantılı güvenlik saati sistemleri, Guard Tour bilgisayar bağlantılı güvenlik saati sistemleri, Guardx bilgisayar bağlantılı güvenlik saati sistemleri ve Perguard LCD bilgisayar bağlantılı güvenlik saati sistemleri. Bunların tamamında kullanılacak olan kalemlerin modelleri değişir. Ancak genel olarak aynı amaç doğrultusunda kullanılırlar ve tamamı suya dayanıklıdır. Bekçilerin tüm bu modellerde kullanılan kalemler ile taşkınlık yapması gibi durumlar söz konusu değildir.

Bilgisayar bağlantılı güvenlik saati sistemlerinin çalışma mantığından bahsedelim… Bu sistemlerin çalışabilmesi için kontrol noktaları, bekçi tanıtım kartı, bekçi takip programı, bekçi kalemi ve aktarım yuvasının bir arada kullanılması gerekmektedir. Sistemi aktif bir hale getirebilmek için yapılması gereken ilk şey kontrol noktalarının bekçilerin devriye gezmesi istenilen alanlara montajının yapılmasıdır. Her devriye gezilecek olan alana bir adet kontrol noktasının montajı yapılır. Tabi ki bu sırada bu alanların manyetik alanlar dışında olmasına özen gösterilmelidir. Çünkü bu sayede bilgisayar bağlantılı güvenlik saati sistemleri kaleminin okuma yaparken yanlışlıklarla karşılaşması söz konusu olmayacaktır. Bundan sonra bekçiler tura çıkmaya başlayabilirler. Tabi ki tura çıkmaya başlamadan önce bekçi tanıtım kartının okutulması gerekmektedir. Böylece bekçilerin tura çıkacağının bilgisi de verilmiş olur. Bu işlemden sonra bekçilerin sırası ile ilk kontrol noktasından başlayarak son kontrol noktasına kadar bilgisayar bağlantılı güvenlik saati sistemleri kalemini okutması gerekmektedir. Böylece kalemin içerisinde hangi saat ve günde, hangi kontrol noktasında devriye gezdiğinin bilgisi alınabilecektir. Zaten kalemin kontrol noktalarında yakınlaştırılması, okuma yapması için yeterli olacaktır. Son kontrol noktası da kaleme okutulduktan sonra bilgisayar bağlantılı güvenlik saati sistemleri kalemi, aktarım yuvasına konularak içerisinde yer alan tüm bilgiler programa aktarılmaktadır. Böylece bekçilerin kontrol noktasında bulunma saatleri bilinebilecek ve bu bilgiler raporlanacaktır. Böylece özellikle geceleri siz uyurken sizi korumakla yükümlü olan bekçilerin nerede olduğunu da bileceksiniz!  

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler