perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KART SİSTEM

Kart sistem, günümüzde çok geniş alanlarda takip yapabilmek için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemler, iki sene boyunca garantili olup günümüzde en çok işletmelerde kullanılmaktadır. Bunun yanın sıra okullar, kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, fabrikalar, plazalar, holdingler, hastaneler, spor salonları, site girişleri, asansörler gibi yerlerde kullanılabilmektedir. Kullanımları kart sistemin oldukça basittir. Geçiş yapabilmek için kartların sadece beş ile on santimetrelik bir mesafeden cihaza okutulması yeterli olmaktadır. Bunun için kullanılmakta olan kartların iki farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar mifare kartlar ve proximity kartlar. Hangi kart modelinin tercih edileceği, cihazın hangi kart modelini okuduğuna göre değişiklik göstermektedir. Bazı modellerde proximity ve mifare kartları bir arada okuyabilme özelliği de bulunmaktadır. Kart sistemde kullanılan cihazların bazı modelleri su geçirmez özellikte olduğu için dış ortamlarda da kullanılabilmektedir. Kart sistemde kullanılmakta olan cihazların da dört farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; online kartlı geçiş cihazları, offline kartlı geçiş cihazları, panelli kartlı geçiş cihazları ve standalone kartlı geçiş cihazları.

Online kart sistem cihazları, çalışmaları sırasında sürekli olarak bilgisayarların açık olmasına gereksinim duyan cihazlardır. Bu cihazlarda eğer bilgisayar açık değilse, kullanıma devam edilemez. Geçiş adetleri, geçiş zaman tanımlamaları ve geçiş yetkileri programlar üzerinden tanımlanmaktadır. Bu cihazlar Rs422 ve Rs485 ile çalışmakta olup konvektörler aracılığı ile bilgisayarların seri portlarına bağlanmaktadır. Üstelik online kart sistem cihazları ile turnikelere, kapılara ve bariyerlere de tetik verebilmek mümkündür. Kapı yapınıza uygun olarak herhangi bir kilit seçebilirsiniz.

Offline kart sistem cihazları, çalışmaları sırasında bilgisayarın açık olmasına ihtiyaç duymayan cihazlardır. Bu cihazlar genellikle personelleri takip edebilmek amacıyla kullanılmaktadır. Beraberinde kullanılacak olan program aracılığı ile birlikte tüm geçiş logları bilgisayarlara aktarılarak kapı bazında, seviye bazında veya kart bazında raporlar alınarak mail olarak atılabilmektedir. Bu cihazlar kendileri bir panel gördüklerinden dolayı, çalışırken panele ihtiyaç duymazlar. Ip tabanlı olan bu cihazlar, en yakın network switch’e bağlanılarak sisteme bu şekilde sahil edilmektedirler. Offline kart sistem cihazlarının renkli ekrana sahip olmaları ve zil çaldırma özellikleri büyük bir artı özelliktir. Personellerin toplu olarak hareket etmesini zil çaldırma özelliği ile sağlayabilirsiniz. Mola ve paydos saatlerinde zil çaldırılabilir. Ayrıca bu cihazlar Türkçe ve sesli geri bildirim özelliğine de sahiptir. Böylece siz kart okuttuğunuzda size sesli olarak teşekkür ederler.

Standalone kart sistem cihazları, çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız bir şekilde devam ederler ve bu cihazlara kart tanıtmak için öncelikle master kart okutulması gerekmektedir. Master kart okutmadan kart tanıtmak mümkün değildir. Tetik olarak standaone kart sistem cihazları kuru kontak vermelerinden dolayı elektrikli kilitler, elektronik kilitler ve elektrikli kilit karşılıklarını tetikleyebilirler. Bu cihazların bazı modellerinde kart ve şifre ile geçiş bir arada bulunur. Aynı zamanda dış ortamlarda kullanabilmeniz için de su geçirmez olan özellikleri bulunmaktadır.

Panelli kart sistem cihazları, çalışmaları sırasında panele ihtiyaç duyan cihazlardır. Bu cihazlara aptal terminal denilmektedir. Aptal terminaller, hafızalarında hiçbir bilgiyi tutamazlar. Bütün bilgiler panel üzerinde tutulmaktadır. Panele dört, sekiz veya on altı adet cihaz tanıtılabilir. Kullanımı ve kurulumu oldukça kolay olup bazı modellerin kartın yanı sıra şifre ile de geçiş yapabilirsiniz. Paneller cihazlar üzerinden gelen bilgilere göre kapıların açılıp açılmayacağını belirlerler. Siz de kart sistem hakkında çok daha fazlasını öğrenmek için 0850 811 80 00 tuşlayarak arayabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler