perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

MAĞAZA GÜVENLİK SİSTEMİ

Mağaza güvenlik sistemi kullanılarak ürün satışı ya da tanıtımı için ürünlerin sergilendiği mağazalarda olası hırsızlık olaylarına karşı ürünlerin korunmaları sağlanmaktadır. Mağaza güvenlik sistemi kullanımları ve kurulumları bakımında gayet basit sistemler olup herhangi bir eğitim alınması gerekmemektedir. İstenildiği takdirde deneyimli destek ekibimiz ile irtibata geçilerek gerekli bilgiler alınabilir. Türkiye distribütörü olarak Sensitive markası altında bulunan mağaza güvenlik sistemi için gerekli tüm ürünleri kullanıcılarımızın hizmetine sunmaktayız. Ayrıca Türkiye distribütörü olmamızın da avantajıyla en cazip fiyatlar Perkotek olarak firmamıza ait olmakla beraber tüm kullanıcılarımızın aynı hizmetten faydalanabilmeleri için Türkiye genelinde satış fiyatlarımız sabittir.

Mağaza güvenlik sistemi, ürünlere yerleştirilen manyetik alarmlardan ve mağaza giriş çıkış kapılarına kurulan ürün koruma antenlerinden oluşmaktadır. Mağaza güvenlik sistemi antenlerinin kurulum aşamasında altyapısal olarak tek ihtiyaç duyduğu 220 v şehir elektriği ile belenen adaptörü enerji sağlanmasıdır. Bir set ürün koruma anteni içerisinde 1 adet adaptör ve 2 adet karşılıklı kurulacak algılayıcı antenden oluşur. Mağaza güvenlik sistemi antenleri yere sabitlemeden kullanılabileceği gibi mağaza kullanıcılarının çarparak antenleri devirmemeleri için yere sabitlenerek kullanılmaları tavsiye edilir. Antenlerin kurulum aşamasında tek dikkat edilmesi gereken nokta algılama mesafeleridir. Antenlerin alarmları algılamaları için bir set içerinde bulunan antenin karşılıklı ara mesafesi maksimum 2 metreye kadar açılabilir. Mağaza giriş çıkış kapılarında bulunan geçiş mesafeleri 2 metre üzerinde ise her 2 metreye bir set anten karşılık gelecek şekilde kurulum yapılmalıdır. Kısacası kapıya ait geçiş genişliği 2 metreden fazla ve 4 metreden az olduğu düşünülürse bu noktada 2 set ürün koruma anteni kullanılmalıdır. Mağaza güvenlik sistemi antenleri alüminyum & plastik ya da plexi & plastik malzemelerinden üretilen gövdeleri ile kullanıcıların tercihlerine sunulmaktadır. Ürün koruma antenleri normal standartlarda yalnızca sesli uyarı vererek mağaza görevlilerinin uyarılmasını sağlamaktadır. Ancak Sensitive mağaza güvenlik sistemi modellere göre farklılık gösteren ışıklı uyarılar ile kullanıcılara alternatif sunmaktadır.

Mağaza güvenlik sistemine ait kullanılacak alarmlar, mağaza içerisin bulunan ürünlere göre farklılıklar gösterebilir. Genel olarak giyim sektöründe hizmet veren mağazalarda kullanılan plastik alamlar ürünlerin üzerinde küçük delikler açılarak ürünlere sabitlenir. Plastik alarmlar iki parçadan oluşup, bir tarafından ürünlere tutturulmasını sağlayan iğneli kısım bulunurken diğer tarafında bu iğneli kısmı ürüne sabitleyecek kilit mekanizması ve mağaza güvenlik sistemi antenleri tarafından algılanacak alarmlar bulunmaktadır. Üzerinde delik açılamayacak ya da üzerinde zaten bir delik bulunan ürünlerde ise tel iğneler aracılığı ile ürünlere bağlanarak da kullanılabilir. Bu şekilde alarm üzerinde bulunan iğneli kısım yerine ürüne bağlanan telin ucundaki iğneye alarm sabitlenmektedir. Bir farklı alarm türü de kâğıt etiketlerdir. Genel olarak ambalajlı ürünlerde, ambalajın içerisine ya da bazen ambalajın üzerine yapıştırılarak kullanılırlar. Örneğin bir elbisenin üzerin yapıştırılan kâğıt etikete rahatlıkla kötü niyetli kullanıcılar tarafından çıkarılabileceğin bu tür ürünlerde tercih edilemezler. Bu sebeple mağazada bulunan ürüne göre alarmlar farklılık gösterir. Ürünlerin satışı yapıldıktan sonra antenler tarafından algılanmamaları için alarmlar sökülmeli ya da devre dışı bırakılmalıdır. Plastik alarmlar özel olarak üretilen etiket sökücüler ile sökülerek mağaza görevlileri tarafından teslim alınırlar. Böylece farklı ürünlerde tekrar kullanılabilirler. Alarm sökücüler masaüstü ve el tipi olarak portatif iki farklı modelden oluşurlar. Masaüstü olanlar istenildiği takdirde masalara sabitlenebilirler. Kullanıcıların isteklerine göre alarm sökücüler tercih edilebilir. Kâğıt etiketler ise Deactivator adı verilen etiket öldürücüler ile frekansları bozularak devre dışı bırakıldıklarından tekrar kullanılamazlar.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler