perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
  • Açıklamalar

METAL KAPI DEDEKTÖRÜ

Kapı güvenlik sistemi site girişlerinde iş merkezlerinde adliyelerde karakollarda havaalanlarında kullanılır. Bu sistem kişinin üzerinde bulunan metal yoğunluğuna göre sistemde alarm verir. Bu sistem şu şekilde çalışır; Kapının kenarlarında olan iki kanat içerisinde bulunan bakır sargı kabloları bir manyetik alan oluşturur bu alan alıcı ve verici olarak işlev görür. Bu alıcı verici arasında parazit yapan bir şey olursa frekans bozulur ve sistem alarm verir. Bu metal dedektörlerinin metal yoğunluğuna göre değiştirilebilir ve metal dedektörü bölgelere göre yoğunluğu ayarlanabilir. Bu yoğunluk küçük bir düğme hassasiyetine kadar indirgenebilir. Bu hassasiyet özellikle güvenliğin çok önemli olduğu yerlerde çok önemlidir. Bu dedektörlerde bulunan sayaçlarla kapıdan metal eşya ile geçiş yapan kişileri sayan sayaç bulunmaktadır. Ayrıca metal kapı dedektörü baştan sona 6 bölge olarak ayrılır ve her birinin hassasiyeti ayrı ayrı ayarlanabilir.

Metal kapı dedekörünün elle arama yapılabilen yerel olarak ta kullanılabilen çeşitleri de vardır. Bunlarda harici bir batarya ile çalışır ve metal yoğunluğuna göre sesli olarak uyarı verir. El dedektörleri yalnızca metal nesnelere yakın tutulduğunda (sesli, ışıklı, titreşimli) uyarı verirler. El Tipi Metal Üst Arama Dedektörü metali algılayan geniş yüzeyinin tetkik edilen alana ya da kişinin vücuduna paralel (teğet) olarak 2-10 cm. uzaklıktan tutulması gereklidir. Kolay taşınabilir olmaları nedeni ile daha çok mobil uygulamalarda tercih edilen El Tipi dedektörleri, metal kapı dedektörü ile aynı prensip ile çalışırlar. Diğer Kapı güvenlik sistemlerine göre avantajları, X-ray cihazları gibi radyasyon yaymadıkları için tercih edilen, şarj edilebilir pilli (şarjlı) veya 9 voltluk pil ile çalışan modelleri bulunan el dedektörleri, hafif yapıları, yüksek hassasiyet özellikleri, radyasyon yaymaması, pratik ve kolay kullanımı ile özellikle bina giriş çıkışlarında kullanılan güvenlik aletlerinin başında yer almaktadır.

Metal kapı dedektörü, zone bölgesi ile çalışmasına devam eden cihazlardır. Bu cihazların kullanımı ve kurulumu çok basittir. zone bölgesi bir metal kapı dedektöründe ne kadar fazlai se metalin tespit edilmesi de bir o kadar basittir. Meal kapı dedektörünün aynı zamanda hassasiyet ayarı da yapılabilir. Bu sayede demir para, anahtar vb. metallere tepki vermesi engellenerek çok daha kolay bir takip işlemi yapılabilmektedir. Metal kapı dedektörünün ekranlarında o gün içeriisinde kaç kez alarm verildiği görülebilmektedir. Aynı zamanda metal kapı dedektörü ekranında kaç geçiş yapıldığını da görebilirsiniz. Pek çok farklı modeli farklı fiyatlandıırmalara sahiptir. Metal kapı dedektörü fiyatları haakkında detaylı bilgi almak isterseniz telefon numaralarımızı tuşlayarak bizimle irtibata geçiniz! 

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları