perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Parmak izi, insan parmaklarının uç kısmında bulunan ve her bir bireye özgü olan benzersiz desenlerdir. Bu desenler, derinin yüzeyinde oluşan kıvrımlar ve çizgilerden meydana gelir. Parmak izlerinin üç temel desen tipi vardır: döngüler, sarmallar ve kemerler. Her insanın parmak izi eşsizdir ve hatta tek yumurta ikizleri arasında bile farklılıklar bulunur. Bu özgünlük, parmak izlerinin kimlik doğrulama ve suç soruşturmalarında güvenilir bir araç olmasını sağlar.

Parmak izleri, kişinin gelişim sürecinde rahimdeyken oluşmaya başlar ve hayatı boyunca değişmez, ancak büyüklük açısından ölçeklenebilir. Bu benzersiz özellikler sayesinde, parmak izleri biyometrik tanımlama sistemlerinde yaygın olarak kullanılır. Bu sistemler, kişisel kimlik doğrulamada, suçluların tespit edilmesinde, güvenlik sistemlerinde ve diğer pek çok alanda etkili bir yöntem olarak hizmet verir. Parmak izi teknolojisi, kapıların açılmasından telefonların kilidinin açılmasına kadar günlük hayatımızda çeşitli şekillerde entegre edilmiştir.

Parmağımızın Ucundaki Güç!

Parmak izi devam kontrol sistemleri, günümüzde personel takibi yapmak için sıkça tercih edilen ve kullanımı da giderek yaygınlaşan sistemlerdir. Parmak izi sistemleri, parmak izi teknolojisi ile çalışmasını sürdürmektedir. Peki, parmak izi nedir? Parmak izi nerelerde kullanılır? Parmak izi, parmakların son eklemi ile uç kısmındaki kıvrımların meydana getirmiş olduğu ize verilen izdir. Parmak izleri; helezon, kemer ve ilmeği andıran üç farklı biçimde olabilmektedir. Günümüzde yapılan en son araştırmalara ve bu araştırmalardan elde edilen bilgilere göre herkesin bu belirtilmiş olan biçimlerden herhangi birini taşıdığı bilinmektedir. Saydığımız bu üç biçim birbirinden 30 farklı ufak ayrıntıyla ayrılmaktadır. Bu ufak ayrıntılar, dünyada var olmuş, olan veya doğacak hiçbir kimsede aynı değildir. Bu ayrıntı farklılıkları sayıları veya parmağın üzerinde yer alan yerleri asla benzerlik göstermez. Böylece parmak izi, eşsiz ve benzersiz bir yapıya sahip olmuş olur. Yani, personel devam kontrol sistemleri olarak parmak izi teknolojisi kullanmak oldukça akıllıca bir çözüm olacaktır. Hatta bir kişinin tüm parmak izleri de birbirinden farklıdır. Yani bir insanın elinde on farklı parmak izi bulunmaktadır. Parmak izi cihazlarına bu on farklı izden herhangi birini kayıt edebilirsiniz. Böylece normalde geçiş yaptığınız parmak izinde herhangi bir sorun oluşması durumunda diğer parmak izleriniz ile geçiş yapabilirsiniz. Özellikle kesik, çizik veya deforme olma gibi durumlarla karşılaştığınızda öteki parmaklarınızı da tanımlamış olmanız büyük avantaj olacaktır.

Parmak izi nedir anlattıktan sonra bu cihazlardan bahsedelim. Parmak izi okuyucular, günümüzde birçok işletmede personel takibi sağlamak için kullanılmaktadır. Fabrika, hastane, ofis, plaza, holding vb. alanlarda da personel takibi sağlayabileceğiniz parmak izi okuyucular ile firmamıza ait olan tüm takip yazılımlarını uyumlu olarak kullanabilmeniz mümkündür. Öğrenci takip yazılımı, üye takip programı, yemekhane takip yazılımı ve minibüs takip programı ile birlikte kullanabileceğiniz parmak izi okuyucuların kayıt kapasiteleri cihazdan cihaza göre farklılık göstermektedir. 1.000 kişi ve 10.000 kişi kaydı arasında kapasitesi değişiklik gösterebilen parmak izli geçiş cihazları; geçişlerde kart kullanımına da izin veren modellere sahiptir.  Tabii ki sadece kartlı değil, aynı zamanda şifreli geçiş de yapabilmeniz mümkündür. Perkotek tarafından satışa sunulmuş olan parmak izli okuyucularımız oldukça kaliteli olup en uygun fiyat garantisi ile sizlere sunulmaktadır.

Parmak izi cihazların ekranları renkli veya siyah – beyaz olabilmektedir. Cihazların ekran genişlikleri, cihazın modeline göre farklılık gösterir. Ekranın büyük olması, sizin her zaman daha rahat bir şekilde kullanım sağlamanıza olanak sunar. Bu cihazlar üretilirken, menüleri son kullanıcılar düşünülerek çok basit şekilde kullanım sağlanabilmek amaçlı tasarlanmıştır. Kısa bir eğitimden geçirilen her son kullanıcı, parmak izi cihazlarını basit bir şekilde kullanabilmektedir. Türkçe ve sesli menü diline sahip olan parmak izi cihazlarını bazı modelleri İngilizce ve sesli geri bildirime sahiptir. Kayıtlı parmak izinizi okuttuğunuzda sesli bir şekilde teşekkür eder. Eğer okuttuğunuz parmak izi kayıtlı değil ise; lütfen tekrar deneyin diyerek uyarı vermektedir. Zil çaldırma özelliğine sahip olan parmak izi cihazları, mola ve paydos saatlerinde zil çaldırarak toplu hareketi sağlamaya olanak sunar. Özellikle fabrika gibi çalışan sayısı fazla olan alanlarda zil çaldırma oldukça kullanışlı bir özellik olmaktadır. Parmak izi okuyucu cihazlarda otomatik olarak açma, kapama, uyku ve test özellikleri de bulunmaktadır. Parmak izi cihazları, bilgisayar bağlantılarını USB Memory Disk ve TCP-IP olarak sağlamaktadırlar. Bazı cihazlarda batarya da bulunmaktadır. Batarya özellikleri sayesinde elektrik kesintileri yaşansa da parmak izli geçiş kontrol cihazları bu kesintilerden etkilenmeden çalışmalarını devam ettirmektedirler. Magic Pass parmak izli geçiş kontrol sistemleri Türkiye distribütörü olan firmamız Perkotek, size en uygun cihaz garantisini sunmaktadır.

Parmak izi nedir öğrendikten sonra kişiler bu cihazlara çok daha fazla ilgi göstermekteler. Parmak izi cihazlarının kullanım alanları günümüzde giderek artmaktadır. Bunun nedeni geçiş kontrolü sağlayabilmesinin yanı sıra aynı zamanda geçişleri kısıtlama imkânı da sunabilmesidir. Çünkü parmak izi okuyucular ile turnike, bariyer ve kapı tetikleyebilmektedir. Parmak izi cihazları ile turnikeler özellikle yemekhanelerde birlikte kullanılmaktadır. Çünkü yemekhanelerde geçişin kısıtlanmaması öğün hak edişlerinin adaletli bir şekilde dağıtılamamasına neden olmaktadır. Turnikeler bu kısıtlamaları yapabilmenizi sağlar. Üstelik parmak izli cihazlar ile otoparklarda yer alan bariyerler de uyumlu olarak kullanılabilmektedir. Bariyer sistemlerinin parmak izi okuma cihazları ile birlikte kullanılması, otoparklara yabancı araç giriş ve çıkışlarını engellemek için harika bir yöntemdir.

Tüm bunların yanı sıra parmak izi okuyucu cihazlar ile kapılara da tetik verebilmek mümkündür. Ancak bu cihazlar ile kapılara tetik verebilmek için kilit sistemlerinin kullanılması gerekmektedir. Perkotek Strike kapı kilit sistemleri Türkiye dağıtıcısıdır. Bu yüzden kilit sistemleri fiyatları firmamızda oldukça uygundur. Peki, parmak izi cihazları ile kapılar nasıl tetiklenir? Şöyle ki; öncelikle parmak izi cihazların kişilerin giriş ve çıkış yapacakları alanlara montaj edilmesi gerekmektedir. Kilit sistemleri ile kapılara tetik vermek için kilitlerin bu cihazlara bağlanması gerekir. Bu bağlantı sağlandığında tanımlı olan parmak izi ile geçiş yapılırken kapıları açabilirsiniz. Kilit sistemleri, her kapıya uygun bir modele sahiptir. Çelik, metal, ahşap veya cam fark etmeksizin kullanabileceğiniz bir kilit sistemi bulunur. Üstelik kilit sistemleri butonlar ile de kontrol edilebilmektedir. Özellikle ofis kapılarınızda parmak izli kilit sistemlerini birlikte kullanarak kapılarınızı yerinizden kalkmadan kolayca açabilirsiniz. Bunun için sadece kilide tetik veren butonu masanızın yanına monte ettirmeniz yeterli olacaktır. E daha neyi bekliyorsunuz? Parmak izi nedir ve bu cihazlar nerelerde kullanılır? Öğrenmek için hemen bizi 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak arayın! Alanında tecrübeli ve uzman satış müdürlerimiz ile iletişime geçerek size en ideal çözümü bulurken en uygun fiyat garantisinden de yararlanma imkânı yakalayın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler