perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
Parmak izi okumalı denetimli serbestlik takip sistemi
 • perkotek.com

Haklarında adli kontrol kararı verilerek denetimli serbestlik ile şartlı tahliye edilen hükümlü yahut yükümlülerin kontrolü için parmak izi okuyucu sistemi gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Sistemin basit olarak kurulabilmesi, ucuz fiyatı ve maksimum verim vermesi önemli bir faktör olmuştur.

Peki denetimli serbestlik parmak izi okuma sistemi nasıl çalışır?

 • İlçe emniyet müdürlüğüne bağlı belirlenen karakol yahut polis merkezindeki uygun bir duvara parmak izi okuma cihazı monte edilir.
 • Mevcut kullanılan bilgisayarlardan birine yahut birkaçına denetimli serbestlik takip programı yüklenir.
 • Parmak izi okuyucu ile yüklenen bilgisayar yazılımının bulunduğu bilgisayar TCP/IP ile birbirine bağlanır.
 • Haklarında adli kontrol kararı verilenler ve şartlı tahliye edilerek denetimli serbestlik tedbiri altında bulunanların parmak izleri cihaza tanıtılır. İstenirse bir kişinin 10 parmağı da tanıtılabilir. Biri okumaz ise kalan 9 seçenekten birini kullanarak yükümlülüklerini yerine getirirler.
 • Okutulan parmak izleri cihazın hafızasında birikir. Periyodik olarak denetimli serbestlik müdürlüğünde bulunan programdan cihaza bağlanarak datalar alınır.
 • Datalar alındıktan sonra elektronik izleme ve raporlama başlar. Hangi yükümlü hangi tarih ve saatte parmak izini okuttu ekrandan görülebildiği gibi ilgili raporlar mail olarak farklı idari müdürlüklere gönderilebilir yahut yazıcı dökümleri ile arşivde saklanabilir.

Denetimli Serbestlik Takip Projesinin avantajları

 • Yükümlülerin parmak izleri ile attıkları imza, ilçe polis merkezi ve denetimli serbestlik müdürlüğünce anında kontrol edilebilir.
 • Denetimli serbestlik süresinin başlangıç, bitiş ve gelmeyenlerin raporları otomatik olarak alınabilir.
 • Eski sistemde imza ile yapılan kontroller yerine kullanılan elektronik parmak izi imza yöntemi, zaman ve fazladan personel istihdamını ortadan kaldırır.
 • Yükümlüler imza atmak yerine parmak izlerini basacakları için imza taklidi ortadan kalkar.

 

İlgili kelimeler

Denetimli serbestlik, parmak izi denetimli kontrol, parmak izi okuyucu, adli kontrol parmak izi takibi, DESTAP, parmak izi tanıma cihazı, emniyet müdürlüğü, hükümlü takip sistemi, parmak izi yoklama sistemleri

perkotek.com
perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler