perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Parmak İzi Sistemlerinin Avantajları: Güvenli ve Hızlı Erişim!

Parmak izi sistemlerinin sıkça kullanılmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi, bu sistemleri oluşturan parmak izlerinin taklit edilemez olmasıdır. Parmak izi sistemlerinin avantajları arasında en çok da bu gelmektedir. Filmlerdeki gibi parmak izinin belirli kimyasallar ile taklit edilmesi imkânsızdır. Filmlerde sözü edilen parmak izi, suçlunun olay mahalline parmak izini bırakma olayıdır. Bu iz, eğer kayıtlı ise suçlu izin eşleşmesi ile bulunabilmektedir. Yani parmak izinin taklit edilmesi veya herhangi bir şekilde kopyalanabilmesi mümkün değildir. Bu özellikte parmak izi cihazlarının en büyük avantajlarından birisi olarak bilinmektedir. Parmak izi sistemlerinin bir diğer avantajı da; bu sistemlerde kartlı sistemlerdeki gibi kart taşıma zorunluluğunun olmamasıdır. Bunun akabinde de hafızanızda sürekli olarak bir şifre tutmaya da gerek yoktur. Ekstra bir çaba sarf etmeden de parmak izi sistemleri ile basitçe geçiş yapabilirsiniz. Üstelik parmak izi okuyuculara bir kişinin on adet parmağını da tanımlayabilirsiniz. Geçiş yapılan parmakta kesik, çizik veya tahriş olma gibi bir problem olduğunda kayıtlı olan diğer parmaklar ile geçiş yapılabilmektedir. Ayrıca kartlı sistemlerde sürekli olarak kartların yıpranması, kırılması veya kaybolması gibi durumlar olduğundan dolayı maliyet biraz yüksek olabilmektedir. Oysaki parmak izi sistemlerinde maliyet de sıfırdır. Tüm bunlar bir yana, kartlı geçiş sistemleri ile personel takibi yapılacaksa, personellerin birbirleri yerine giriş ve çıkış yapma ve kart okutması gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Parmak izlerinin eşsiz ve benzersiz bir yapıya sahip olmaları sayesinde ise bu tarz durumlarla karşılaşmanız mümkün değildir. Bir personel başka bir personel yerine kesinlikle parmak izi okutamaz.

Parmak izi sistemleri kullanılan alanlarda yapılan incelemeler ve tespitler göstermiştir ki; parmak izi cihazları güvenlik ihtiyacına harcanacak olan maliyeti minimuma düşürmektedir. Peki, yüksek güvenlik elde etmemizi sağlayan parmak izi sistemleri ile neler yapılabilmektedir ve parmak izi sistemlerinin avantajları nelerdir? Genellikle parmak izi sistemleri, personel takip programı ile birlikte kullanılarak personel takibi yapılmalıdır. Nasıl mı? Parmak izli sistemler ile personel takibi yapmak için öncelikle parmak izi okuyucu cihaz, personelin giriş ve çıkış yapacakları yerlerde bulunan duvarlara monte edilirler. Bu şekilde personellerin geçişleri de kontrol altına alınmış olacaktır. Kontrolün yanı sıra aynı zamanda kısıtlama da istiyorsanız, parmak izi cihazları turnikeler ile birlikte de kullanabilirsiniz. Böylece hem güvenli hem de kontrollü alanlar elde etmiş olursunuz. Yetki verdiğiniz herkes, parmak izini turnikeye okutarak geçiş yapabilir ve yetki vermediğiniz kimse turnike kollarını tetikleyemediği için geçiş yapamaz. Parmak izi okuyucular ile ayrıca bariyerlere ve kapılara da tetik verebilmeniz mümkündür. Kapılara tetik verebilmek için bu cihazlar ile birlikte akıllı kapı açma kilitlerini birlikte kullanmanız gerekmektedir. Elektronik, elektrikli veya manyetik kilitler ile kapılarınızı parmak izi cihazından tetik alarak basitçe açabilirsiniz. Ayrıca kapı kilitleri butonlar ile de tetiklenebildiği için özellikle ofislerinizde kapı çaldığında yerinizden kalkmadan kapılarınızı açabileceksiniz.

Personel takibi yapmak için harika bir çözüm olan parmak izi sistemleri, personel takip programı ile birlikte kullanılarak harika çözümler elde etmenizi sağlar. Bunun yanı sıra güvenliği ispatlanmış olan parmak izi cihazları; yemekhane takibi, üye takibi, minibüs takibi ve öğrenci takibi yapmak için de kullanılmaktadır. Tüm takip yazılımları ile uyumlu olarak kullanabileceğiniz parmak izi terminalleri, farklı kayıt kapasitelerine sahiptir. Aslında kullanıcı kayıt kapasitelerinin cihazdan cihaza göre farklı olması da büyük bir avantaj olarak görülebilmektedir. Örneğin; personel takibi yapacaksanız, kayıt kapasitesi personel sayınızla benzer değerde olan cihazları kullanılırsınız. Personel sayınız 58 kişi ise 1000 kullanıcı kayıt kapasitesine sahip bir cihaz ile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Parmak izi sistemlerinin bir diğer avantajı ise, bu sistemlerde sadece parmak izli değil, aynı zamanda kartlı ve şifreli geçiş yapma özelliğinin de bulunmasıdır. Yani geçiş yaparken isterseniz parmak izi ile isterseniz kartla veya tercihinize göre şifreli olarak geçiş yapabilirsiniz.

Parmak izi sistemi denince neden akla ilk olarak Magic Pass markasının geldiğinden bahsedelim. Magic Pass parmak izi terminalleri arasında en çok tercih edilenlerdir. Bunun nedeni bu markanın çok kaliteli ve sağlam cihazlar üretiyor olmasıdır. Parmak izi sistemlerinin avantajları arasında sağlamlığını da gösterebiliriz. Üstelik Perkotek, Magic Pass parmak izi terminalleri Türkiye dağıtıcısı olduğu için kaliteli cihazlara oldukça uygun fiyata sahip olabilirsiniz. Magic Pass parmak izi terminalleri fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için alanında uzman ve profesyonel satış danışmanlarımız ile 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak iletişime geçebilirsiniz.

 

 

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler