perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PARMAK OKUYUCULU KİLİT

Parmak okuyuculu kilit, parmakların uç kısımlarında yer alan izi okuyarak geçiş imkânı sunmaktadır. Parmak okuyuculu kilit, bir kapı kolu şeklindedir. Kapıların kollarına takılırlar. Bu kilitler, kapılardan yapılacak olan giriş ve çıkışların kayıt altına alınması için kullanılmakta olan kilitlerdir. Parmak okuyuculu kilit modellerinde kapı kolu, parmak izi okuyucu ve kilit bir arada bulunmaktadır. Bu cihazlar, pil ile çalışmasına devam etmektedir. Bu sayede elektrik kesilmesi gibi durumlardan asla etkilenmezler. Yani bu cihazları elektrik kesilse bile kullanabilirsiniz. Zaten içerisinde takılı olan pil ile 1000 geçişe kadar pil değiştirmeye gerek kalmayacaktır. Yapılacak olan son 100 geçişte de uyarı vereceklerdir. Yani pilin bitmesine yakın olarak hemen değiştirilmesi gerektiğini bildireceklerdir. Parmak okuyuculu kilit, bir kişinin on adet parmağının kayıt edilebilmesine de imkân sunmaktadır. Bu sayede normalde geçiş yapılan parmaklarda kesik, çizik ya da deformasyon olması durumunda kayıtlı olan diğer parmaklar ile geçiş yapılacaktır. Parmak okuyuculu kilit modellerimizin pek çoğunda parmak izi ile geçiş yapılabildiği gibi aynı zamanda kartlı ya da şifreli olarak geçiş yapabilme özelliği de bulunur. Bu sayede cihazların kayıt kapasiteleri de arttırılmış olmaktadır. Yani istenilen kadar çok kişinin parmak izi ya da kartı veya şifresi tanımlanarak geçiş yapılacaktır. Bu cihazların ortalama olarak da parmak izi tanıma kapasitesi 300, istenirse de 500 olabilmektedir.

Parmak okuyuculu kilit dışında bu cihazların kilitler ile kullanılarak da kapılara tetik verilmekte olan terminal modelleri bulunur. Parmak izi okuma terminallerini personel takibi, yemekhane takibi, öğrenci takibi, üye takibi, tuvalet takibi ve geçiş kontrol takibi yapabilmek için kullanabilirsiniz. Bunun için tabi ki beraberinde takip programının da kullanılması gerekmektedir. Bu cihazların pek çok modeline parmak izi yanı sıra kart ve şifre tanımlaması da yapılmaktadır. Bu sayede eğer cihazların parmak izi kayıt kapasitesi yeterli gelmezse ya da parmak izini okuturken sorun yaşayan kişiler varsa, kartlı ve şifreli seçenekleri tercih edilebilir. Zaten genel olarak bu cihazların kayıt hafızası bin ile on bin arasında değişir. Yani kullanılacak olan alana göre herhangi bir kapasitesini tercih edebilirsiniz.

Parmak izi okuma cihazları ile kapılara tetik vermek için kapılarda kilitlerin kullanılması gerekmektedir. Kapılarda kullanılacak olan kilitlerin her türlü kapı yapısına uygun olan farklı bir modeli bulunması, her türlü kapıya tetik verme imkanını doğurmaktadır. Bu cihazlar ile turnikelere de tetik verilebilmektedir. Turnikelere tetik vermek için cihazların turnikeler üzerinde kullanılması gerekmektedir. Kullanılacak olan her cihazın sensörü de farklıdır. Cihazların sensörü ne kadar kaliteli ise geçiş yapmak da bir o kadar hızlı olacaktır.

Parmak okuyuculu kilit ve parmak izi okuma cihazları hakkında en çok merak edilen konulardan bir tanesi de bu cihazların fiyatları olmakla birlikte, net olarak bir fiyat bilgisi verebilmemiz mümkün değildir. Çünkü kullanılacak olan cihazın modeline, kayıt kapasitesine, sensörüne vb. özelliklerine bakılarak fiyatları değişiklik göstermektedir. Ancak zaten firmamız Magic Pass cihazların Türkiye dağıtıcısı olduğu için bu cihazları oldukça uygun fiyatlara firmamızdan satın alabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler