perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PERSONEL DEVAM KONTROL SİSTEMİ CİHAZLARI 

Personel devam kontrol sistemi cihazları, personel takibi yapılmak istenen alışveriş merkezleri, işletmeler, hastaneler, kamu kurum ve kuruluşları, okullar, belediyeler, hava alanları, holdingler ve aklımıza gelmeyen daha pek çok alanda kullanılabilmektedir. Peki, bu sistemlere neden ihtiyaç duyulmaktadır? Özellikle personel sayısı fazla olan işletmelerde personel takibi yapmak biraz zor olabilmektedir. Personel sayısı fazla olmasa dahi el ile takip yapmak demek, kâğıtlarla boğuşmak anlamına gelmektedir. Üstelik tüm işlemler el ile gerçekleştirildiğinden dolayı olası hatalardan da kaçmak imkânsızdır. Oysaki pdks cihazlar ile birlikte personel takibi yaparsanız, hem personel takibini hızlı ve kolay bir şekilde yapar hem de aynı zamanda güvenlik de elde etmiş olursunuz. Personel devam kontrol sistemi cihazları, personellerin giriş ve çıkış yaptıkları alanlarda bulunan duvarların üzerine monte edilebilmektedir. Ayrıca bu alanlarda yer alan turnike sistemleri veya bariyerlere de tetik verebilmenizi sağlamaktadır. Pdks cihazlar ile isterseniz kapılarınıza da tetik vererek açılması sağlanmaktadır. Peki, bu cihazlar nedir? Parmak izi terminalleri, yüz tarama cihazları ve kartlı geçiş kontrol cihazları personel devam kontrol sistemleri sınıfında yer alan biyometrik sistemlerdendir. Personel takibi yapmak için tüm bu cihazların farklı modellerini personel takip programı ile uyumlu olarak kullanabilirsiniz. Personel programı ile tercih edeceğiniz tüm cihazların kayıt kapasiteleri farklılık gösterdiği için personel sayınızın ne olduğunun pek de bir önemi kalmayacaktır.

Biraz yüz tanıma personel devam kontrol sistemi cihazlarından bahsedelim. Yüz tanıma terminalleri, kişilerin farklı yüz algoritmalarına bakarak tanınmalarını sağlamaktadır. Yüksek çözünürlüklü kameraları sayesinde yüz okuma cihazları, kişinin yüzünü 0,1 saniye gibi kısa bir sürede okuyabilmektedir. Bu cihazlarda öncelikle geçiş yapılabilmesi için yüz tanımlama gerçekleştirilir. Yüz tanımlama işlemi oldukça basit olup ürünü satın aldıktan sonra bu konu hakkında eğitim almaktasınız. Tanımlama işleminden sonra personeller yüzlerini cihaza okuttuklarında geçiş izni elde edebilirler. Kullanımları kadar montajları da oldukça basit ola yüz tanıma terminalleri sayesinde ayrıca kullanılan alanlara da yetkisiz geçiş sağlanamayacağından dolayı güvenlik elde edilmiş olacaktır. Yüz tanıma personel devam kontrol sistemi cihazları geliştiricileri tarafından geliştirilmiş olan ve yüksek güvenliği ve kalitesi ile en çok tercih edilen Magic Face yüz tanıma terminalleri Türkiye dağıtıcısı Perkotek’tir. Bu cihazlar Ip tabanlı oldukları için cat6 ile en yakın switch’e bağlantı yapılabilmektedir. Yüz tanıma cihazları ile aynı zamanda parmak izli, kartlı veya şifreli geçiş de yapabilmeniz mümkündür. Özellikle firmanızın hizmet ettiği sektöre bakılarak buna karar verilebilmektedir.

Parmak izi terminallerine gelecek olursak; parmak izi cihazları da tıpkı yüz tanıma terminalleri gibi personellerin giriş ve çıkış yaptıkları alanlara konumlandırılmaktadır.  Parmak izi cihazları, muhteşem kaliteli çözümleri ile sizlere güvenli takip imkânı sağlamaktadır. Peki, bunu nasıl yapar? Parmak izi personel devam kontrol sistemi cihazlarında parmak izi teknolojisi kullanılmaktadır. Bu teknolojide de parmak izleri kullanılmaktadır. Parmak izi dediğimiz şey; kişinin biyografisine göre farklı olan ve eşi – benzeri olmayan izdir. Parmak izi sayesinde personel takibi yaparken personellerinizin birbirlerinin yerine parmak izi okutması gibi olaylarla karşı karşıya kalmazsınız. Böylece kimse bir birleri yerine parmak izi okutamayacağı için de güvenlik her zaman en üst düzeyde olacaktır. Asıl olarak hangi personellerinizin saat kaçta geldiğini veya hangi saatte çıkıp çıkmadığını öğrenerek ay sonları otomatik olarak maş hesaplamaları yapılabilmektedir. Maaş hesaplamalarının yanı sıra aynı zamanda prim, avans, maaş gibi hesaplamalar da personel takip programı ile çok basit bir hal almış olacak! Parmak izi cihazlarına ayrıca sadece parmak izi değil, isterseniz modeline göre kart ve şifre kaydı da yapabilirsiniz. İsterseniz cihazlara sadece tek bir parmağınızı değil, on parmağınızı da kaydedebilirsiniz. Böylece herhangi bir parmağınızda kesik, çizik ve benzeri hasarlar olsa dahi diğer parmaklarınız ile geçiş yapabilirsiniz. Yani personelleriniz bu sayede asla parmağım yara diyerek parmak izi okutmama gibi bahaneler üretemez.

<Kartlı personel devam kontrol sistemi cihazları ise diğer tüm personel devam kontrol sistemi cihazları gibi kapıların giriş ve çıkış alanlarına yerleştirilmektedirler. Personeller giriş ve çıkış yaptıklarında daha önceden cihaza tanımlanmış olan kartları okuturlar. Kart okunduğunda personel devam kontrol programına bilgi iletilmektedir ve kişinin geçişine izin verilmektedir. Üstelik bu sistemlerde kullanacağınız kartların üzerine renkli veya siyah-beyaz baskılar yaparak personel tanıtım kartı olarak da kullanabilirsiniz. Personel tanıtım kartı olarak kullanacağınız kartları aynı zamanda bu sistemlerin sarf malzemelerinden biri olan kart askı ipi ve kart koruyucu ile kullanarak da daha uzun süreler kullanım sağlayabilirsiniz. Personel devam kontrol cihazları genel olarak bu özelliklere sahiptir. Pdks, pdks fiyatı, parmak izi okuma cihazları, yüz okuma sistemi, kartlı pdks fiyatı gibi bilgileri daha detaylı olarak öğrenmek isterseniz, web sitemizin iletişime bölümünden bize ulaşabileceğiniz gibi isterseniz 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak da uzman satış danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları