perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

ŞİFRELİ KAPI SİSTEMLERİ

Şifreli kapı sistemleri, kapılardan yapılacak olan geçişlerin, şifreler ile yapılmasını sağlamakta olan sistemlerdir. Şifreli kapı sistemleri, belirlenen alanlara, belirli yetkiler verilmiş olan kişilerin tanımlanan zaman aralıklarında giriş ve çıkış yapmalarını sağlamakta olan sistemlerdir. Bu sistemler ile kapılara, turnikelere ve bariyerlere tetik verilebilmektedir. Yaklaşık olarak beş ile on santimetrelik mesafelerden kartların okunmasını sağlayan şifreli kapı sistemleri, mifare ya da proximity kartları okuyarak geçiş imkânı sunmaktadır. Üstelik bu cihazların sadece iç ortamlarda değil, dış ortamlarda kullanılabilen modelleri de yer almaktadır. Şifreli kapı sistemlerinin kullanılmakta olan dört farklı modeli yer almaktadır. Online şifreli kapı sistemleri, offline şifreli kapı sistemleri, panelli şifreli kapı sistemleri ve standalone şifreli kapı sistemleri. Hangi cihazların kullanılacak olduğu tamamen sizin tercihinize kalmış olmakla birlikte, kullanım şekilleri açısından farklılık göstermektedir. Bunlardan bahsedelim.

Standalone şifreli kapı sistemleri, çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlara kart tanımlamaları yapabilmek için öncelikle master kart tanıtılması gerekmektedir. Master kart tanıtmadan geçiş yapabilmek mümkün değildir. Standalone şifreli kapı sistemleri cihazları, tetik olarak da kuru kontak vermektedirler. Yani elektrikli kilitler, elektronik kilitler ve manyetik kapı kilitleri ile tetiklenebilmektedirler. Kart okutarak giriş ve çıkış yapma olanağı sunan şifreli kapı sistemleri, aynı zamanda şifreli olarak da geçiş yapabilmenizi sağlamaktadır. Ayrıca bu cihazlar, sabotaj yapılması durumunda da alarm vererek kullanıcısını uyarmaktadır. Genellikle ofis, depo gibi alanların kapılarında kullanılmakta olmakla beraber, bu alanlarda göstergeç olarak da tercih edilebilirler.

Online şifreli kapı sistemleri, bilgisayarların kullanım esnasında sürekli olarak açık olmasına gerek duymakta olan cihazlardır. Bu cihazların çalışabilmesi için bilgisayarların sürekli olarak açık olması gerektiğinden ötürü diğer cihazlara göre daha az kullanılmaktadırlar. Kullanımları basit olmakla birlikte konvektör aracılığı ile bilgisayarların seri portlarına bağlanmaktadırlar. Şifreli olarak da geçiş yapma olanağı sunan modelleri yer almaktadır.

Offline şifreli kapı sistemleri, çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazların çalışabilmesi için bilgisayarları sürekli olarak açık tutmanıza gerek yoktur. Herhangi bir geçiş kontrol paneline ihtiyaç duymadan çalışmalarına devam edebilirler. Çünkü bu cihazların kendisi bir panel görevi görmektedir. Ip tabanlı olan offline şifreli kapı sistemleri, günümüzde genellikle personelleri takip etmek amacıyla çok sık olarak kullanılıyor. Bazı modelleri su geçirmez olduğundan dolayı, dış ortamlarda da kullanılabilmektedirler. Bazı modellerinde de şifreli ve kartlı geçiş bir arada bulunmaktadır.

Panelli şifreli kapı sistemleri, panel olmadan çalışmasına devam edemeyen cihazlardan oluşmaktadır. Bu cihazlar, aptal terminal olarak adlandırılmaktadır. Aptal terminaller, hafızalarında hiçbir bilgi tutamazlar. Bütün bilgiler, panelin hafızasında tutulmaktadır. Geçiş yetkisinin verilip verilmeyeceğine tamamen panel karar vermektedir. Kullanımı çok kolay olup, her geçen gün de daha geniş alanlarda tercih ediliyorlar. Panelli şifreli kapı sistemlerinde panele 4, 8 veya 16 adet cihaz tanımlaması yapabilmek mümkündür.

Şifreli kapı sistemleri, çok da uygun fiyatlara sahip olan sistemlerdir. Bu sistemlerin fiyatları hakkında net bir bilgi verebilmek mümkün değildir. Çünkü kullanılacak olan cihazların modeline göre fiyatlar değişebilmektedir. Ancak Perkotek Teknoloji olarak Strike şifreli kapı sistemleri Türkiye dağıtıcısı konumunda olduğumuz için bu sistemlerin fiyatları oldukça uygundur. Satın almak veya detaylı bilgi almak için hemen arayın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler