perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

XRAY CİHAZI

Xray cihazı; çanta, bavul veya valiz gibi eşyaların içerisinde yer alan metallerin tespit edilebilmesi için kullanılmakta olan dedektörlerdir. Xray cihazı, günümüzde her geçen gün çok daha geniş alanlarda kullanılmaktadır. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi, her geçen gün güvenliğe çok daha ihtiyaç duyulmasıdır. Xray cihazı, üst düzey güvenliğe ihtiyaç duyulan tüm alanlarda kullanılabilmektedir. Etnik ve global terörün de artması ile birlikte günümüzde otellerde, kongre merkezlerinde, hava alanlarında, alışveriş merkezlerinde, plazalarda, iş merkezlerinde, kamu kurum ve kuruluşlarında, belediyelerde, eğitim kurumlarında, hastanelerde vb. benzer pek çok alanda kullanılmaktadır. Xray cihazı ile bıçak, silah, tabanca gibi tüm kesici ve delici aletleri anında tespit ederek yakalayabilirsiniz. Bu sayede olası tüm tehlikeli durumların da önüne geçilmiş olmaktadır.

Perkotek Teknoloji olarak satışını yapmakta olduğumuz Secuda xray cihazı modellerimizin tamamı iki sene boyunca garanti altında olmakla birlikte aynı zamanda on yıl boyunca da yedek parça garantisine sahiptir. Perkotek Teknoloji olarak Secuda xray cihazı Türkiye dağıtıcısı olduğumuz için de xray cihazı fiyatları firmamızda oldukça uygundur. Ancak tabi ki fiyatlar hakkında net bir bilgi verebilmemiz mümkün değildir. Çünkü tercih edilecek olan xray cihazı modeline göre, xray cihazının tarama yapma şekline vb. özelliklerine bakılarak bu cihazların fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden fiyatlar hakkında net bilgi almak için uzaman ve profesyonel satış danışmanlarımız ile iletişime geçmenizi önermekteyiz.

Peki, xray cihazı modelleri nelerdir ve nasıl kullanılmaktadır? Bunlardan bahsedelim. Xray cihazı, kullanılacak oldukları alanların girişlerine monte edilmesi gerekli olan cihazlardır. Çalışma mantığı çok basittir. X ışını teknolojisi ile çalışırlar. X ışını öncelikle sabit olan bir kaynaktan, karşısında yer alan foto diyotlara fırlatılmaktadır. Fırlatılan x ışınları, foto diyotlar ve x – ışını arasında herhangi bir nesne var ise ışınlar nesneyi delmek sureti ile karşıya ulaşmaktadırlar. X ışınlarının delip geçtikleri nesnelerin şekillerine, atom ağırlıklarına ve cinsleri de foto diyotlarca emilerek ekrana yansıtılmaktadır. Xray cihazı kalitesine göre de ekranlara yansıtılmış olan bu görüntüler, renkli veya siyah – beyaz olabilmektedir.

Xray cihazı ekranına yansıtılmış olan nesnenin atom ağırlığı eğer 10’dan küçük ise bu elementler inorganik elementler olarak adlandırılırlar ve xray cihazı ekranlarında turuncu renkli olarak yansıtılırlar. Hidrojen, helyum, lityum, bor, karbon, berilyum, azot ve oksijen organik elementlere örnek olarak verilebilmektedir. Atom numarası 10 ile 18 arasında olan elementler ise xray cihazı ekranlarında yeşil renkli olarak yansıtılmaktadırlar. Bu elementler karışık grup elementleri olarak adlandırılırlar. Neon, sodyum, klor, argon, kükürt vb. elementler bunlara örnek olarak verilebilmektedir. Atom numarası 18’den büyük olan elementler ise inorganik maddeler olarak tanımlanır. Bu elementler xray cihazı ekranlarında mavi renkli olarak yansıtılırlar. Krom, demir, berilyum, altın, bakır, gümüş, kurşun, çelik, teknesyum vb. tüm elementler de bunlara örnek olarak verilebilmektedir.

Xray cihazının günümüzde sıklıkla organik madde ve inorganik madde ayrımı yapan modelleri kullanılmaktadır. Bu modeller ile metalleri tespit etmek her zaman için çok daha kolaydır. Xray cihazı modellerimizi yerinde inceleme fırsatı için sizi Perkotek Plaza’ya bekleriz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler