perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YÜZ OKUMA SİSTEMİ

Yüz okuma sistemi, biyometrik tanıma sistemleri içerisinde şüphesiz ki en çok kullanılan, en güvenilir olan ve en uygulanabilir olan sistemlerdir. Bu sistemler günümüzde çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Özellikle işletmelerde personelleri takip edebilmek için kullanılmaktadır. Personel takibi bir yana, aynı zamanda üye takibi, geçiş kontrol takibi, yemekhane takibi, geçiş kontrol takibi, tuvalet takibi ve öğrenci takibi yapabilmek için de oldukça sık olarak tercih edilmektedir. Tüm bu takip işlemleri için kullanılmakta olan yüz okuma sisteminin farklı takip programları ile bir arada kullanılması gerekmektedir.

Peki yüz okuma sistemi nasıl kullanılır? yüz okuma sistemini kullanabilmek için öncelikle bu sistemlerde kullanılacak olan cihazların, geçişlerin yapılacak oldukları alanlardaki duvarlara veya bu alanlarda yer alan turnikelerin üzerlerine monte edilmesi gerekmektedir. Yani yüz okuma sistemi cihazları ile turnikelere de tetik verilebilir. Ip tabanlı olan yüz okuma sistemi cihazları, en yakın network switch’e bağlantıları yapılarak kullanılır. Bu işlemden sonra da geçişine izin verilecek olan kişilerin yüzlerinin adminler tarafından cihazlara tanıtılması gerekmektedir.  Cihazların tanımış oldukları her yüz için ID numarası farklılık göstermektedir. Bu ID numaraları, kişilerin özlük bilgileri, çalıştıkları departmanlar vb. bilgiler ile kayıt edilmektedir. Kişiler yüzlerini cihazlara okuttuklarında anında tanıma işlemi yapılmakta ve Id numaraları da yüz okuma sistemi cihazlarının renkli ekranlarında görüntülenebilmektedir.

Yüz okuma sistemi, oldukça farklı teknik özelliklere sahip olan cihazlardan oluşmaktadır. Bu cihazların en büyük özelliklerinden bir tanesi, sesli ve Türkçe olarak geri bildirim verme özelliklerinin yer almasıdır. Bu özellikleri sayesinde kullanım her zaman çok daha basit olacaktır. Kişiler yüzlerini okuttuklarında cihazlar sesli olarak teşekkür edeceklerdir. Aynı zamanda yüz okuma sistemi cihazları, zil çaldırma özelliğine de sahiptirler. Zil çaldırarak personellerin toplu olarak hareket etmeleri sağlanabilmektedir. Özellikle fabrikalarda zil çaldırılması çok işe yarar bir durumdur. Aynı anda molaya çıkılabilir ve aynı anda paydos edilebilir. Yüz okuma sistemi cihazlarının pek çok modelinde dahili batarya özelliği bulunmaktadır. Dahili batarya özelliği sayesinde elektrik kesilmesi gibi durumlarda bile cihazları kullanıma devam edebilirsiniz. Üstelik tüm yüz okuma sistemi cihazlarımız, -20 derece ile +50 derece arası tüm sıcaklıklara karşı da dayanıklılık gösterir.

Yüz okuma sistemi cihazlarımız ile turnikelere tetik verebileceğinizden bahsetmiştik. Bunun için cihazların, turnikeler üzerine monte edilmesi gerekmekte. Bu cihazlar ile kapılara tetik verebilmek için ise kapılarda kilitlerin kullanılması gerekir. Kapılarda kullanılacak olan kilitlerin demir, cam, ahşap, metal, pvc veya tahta tüm kapı yapılarına uygun olan modelleri bulunduğu için de her türlü kapıya tetik verilebilmesi mümkündür. Üstelik cihazlar ile ilgili herhangi bir arıza yaşamanız durumunda, alanında uzman ve profesyonel sistem destek ekibimiz size anında yardımcı olmaktadır.

Yüz okuma sistemi fiyatları, Perkotek Teknoloji Dış Tic. A.Ş. olarak bu sistemlerin Türkiye dağıtıcısı olduğumuz için oldukça uygundur. Satın almak için tek yapmanız gereken şey 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak bizi arayabilirsiniz. Daha fazla vakit kaybetmeden hemen şimdi bizi arayın. Sadece bir telefon kadar uzaktayız!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler