perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YÜZ TANIMA CİHAZLARI

Yüz tanıma cihazları, günümüzde genellikle personel takibi yapmak için kullanılmakta olan bir sistemdir. Bunun yanı sıra aynı zamanda yüz tanıma sistemi; öğrenci takibi, yemekhane takibi, üye takibi, giriş çıkış kontrol takibi ve minibüs takibi yapabilmek için de kullanılmaktadır. Yüz tanıma sisteminde kullanılmakta olan farklı tarzdaki cihazlar, farklı kayıt hafızalarına sahip olmaktadırlar. Kayıt hafızası genellikle bin ile yirmi bin kayıt arasında değişmektedir. Yani takip yapılacak olan alandaki kişi sayısı her ne olursa olsun, ideal olarak bir cihaz bulabilmek mümkündür. Yüz tanıma cihazlarının kayıt kapasitesini etkileyen bir diğer faktörde cihazlardaki geçiş şekilleridir. Pek çok yüz tanıma cihazları aynı zamanda parmak izli, kartlı ve şifreli olarak da geçiş yapabilme özelliği bulunmaktadır. Bu sayede farklı olan geçiş yöntemlerinden herhangi birini de kullanabilirsiniz. Yüz tanıma cihazları kullanım alanları; kamu kurum ve kuruluşları, fabrikalar, plazalar, holdingler, alışveriş merkezleri, plazalar, okullar, hava alanları gibi pek çok alanda kullanılabilmektedir. Geçiş kontrolleri, takip programları ile birlikte de kullanılıyor olmaları sayesinde her geçen gün çok daha farklı alanlarda, farklı ihtiyaçlara hitap etmek için kullanılabilmektedir.

Yüz tanıma cihazları, kullanımı kolaylaştıracak pek çok farklı özelliği sahiptir. Bunlardan birisi de bu cihazların dahili batarya özelliğinin bulunmasıdır. Dahili batarya özelliği sayesinde elektrik kesildiği durumlarda bile yüz tanıma cihazlarını kullanmaya devam edebilirsiniz. Yüz tanıma cihazları ayrıca Türkçe ve sesli olarak geri bildirim özelliğine sahiptir. Bu özellikleri sayesinde kişilerin yüzlerini tanımlamaları ya da okutmaları sırasında Türkçe ve sesli olarak geri bildirim alınabilmektedir. Yüz tanıma cihazlarının en büyük özelliklerinden bir tanesi de bu cihazlarda zil çaldırma özelliğinin yer almasıdır. Zil çaldırma sayesinde yüz tanıma cihazları belirli bir zamana ayarlanarak belirlenen zaman diliminde (paydos ya da mola gibi zamanlarda) cihazın zil çaldırarak toplu hareketi sağlaması mümkündür. Yüz tanıma cihazları ile parmak izli, kartlı ve şifreli olarak da geçiş yapabilme özelliği bulunmaktadır. Bu sayede geçiş kayıt kapasitesi de artış gösterecektir.

Yüz tanıma cihazları ile üyeleri takip etmek için öncelikle spor merkezleri girişlerine turnikelerin monte edilmesi gerekmektedir. Daha sonra da turnikeler üzerine yüz tanıma cihazları monte edilir. Beraberinde kullanılacak olan üye takip programı ile de cihazların bağlantıları yapıldığında üyelerin giriş ve çıkışları kontrol altında tutulabilecektir. Hangi üyenin hangi giriş çıkış saatleri arasında giriş ve çıkış yaptığı kolayca program üzerinde de görülebilecektir. Yüz tanıma cihazları turnikelere, kapılara ve bariyerlere de tetik verilebilir. Turnikelere tetik vermek için yüz tanıma cihazının turnike üzerine monte edilmesi gerekir. Tanımlı olan yüz okutulduğunda da kolayca turnikeden geçiş yapılabilmektedir. Her geçen gün çok daha geniş alanlarda personel takibi için kullanılmakta olan yüz tanıma sistemi hakkında çok daha fazlasını öğrenmek için siz de telefon numaralarımızı tuşlayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler