perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

YÜZ TANIMA

Yüz tanıma sistemleri, kişilerin eşsiz ve benzersiz yüz algoritmalarına göre takiplerinin yapılmasını sağlamaktadır. Yüz tanıma sistemlerinin kullanım alanları çok geniştir. Günümüzde kamu kurum ve kuruluşlarında, askeri alanlarda, belediyelerde, plazalarda, okullarda, spor salonlarında ve buna benzer pek çok farklı alanda kullanılabilirler. Tüm bu alanlarda kullanım şekilleri de farklılık gösterebilmektedir. Özellikle günümüzde sıkça personellerin takip edilmesi için kullanılıyor olsalar da aynı zamanda üye takip programı ile birlikte uyumlu olarak kullanılarak üye takibi, yemekhane takip programı ile birlikte uyumlu olarak kullanılarak yemekhane takibi, tuvalet takip programı ile birlikte uyumlu olarak kullanılarak tuvalet takibi, geçiş kontrol programı ile birlikte uyumlu olarak kullanılarak geçiş kontrol takibi yapabilmenizi sağlar.

Yüz tanıma sistemlerinde önemli olan nokta cihazların kamerasıdır. Bu cihazların kamerasının yüksek çözünürlüğe sahip olması demek, kişilerin yüzlerinin çok daha hızlı olarak okunması ve geçişin daha hızlı olarak yapılması anlamına gelmektedir. Yüz tanıma sistemlerinde, kişilerin yüzlerindeki alın, çene ve burun kısımlarına bakılarak tanıma yapılır. Bu kısımlar, her insanın yüzünde farklı olduğundan dolayı, zaten insanların birbirleri yerine yüzlerini okutmaları gibi bir durum asla söz konusu dahi olmayacaktır. Zaten bu sayede personelleri takip edebilmek adına günümüzde sıkça kullanılıyor. Peki yüz tanıma sistemlerinin en büyük özelliği nedir? Bu sistem cihazları, oldukça hızlı tarama ve okuma yapar. Kullanımı kolaydır. Sesli ve Türkçe olarak geri bildirim veren pek çok modeli bulunmaktadır. Bu modellerin birçoğunda parmak izli, kartlı ve aynı zamanda şifreli geçiş yapabilme özelliği de yer almaktadır.

Yüz tanıma sistemleri, kapılara, turnikelere ve bariyerlere tetik vermek için kullanılabilmektedir. Kapılara tetik vermek için bu cihazların, kapıların giriş ve çıkış alanlarında kullanılması gerekir. Üstelik beraberinde kilitler de kullanılmalıdır. Strike kapı kilitlerinin, her türlü kapı yapısına uygun olan farklı modelleri ile tüm kapılarınıza yüztanıma cihazları ile tetik verebilirsiniz. Turnikelere yüztanıma cihazları ile tetik vermek için ise üzerlerine monte edilmesi gerekmektedir. Turnike üzerine montaj yapıldıktan sonra, kolayca geçiş sağlanır. Tabi ki bu geçişler sırasında yüztanıma cihazlarının en uygun olan noktaya montajının yapılmasına oldukça dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü cihazların, doğrudan yüzü görebilmesi gerekir. Bu şekilde okuma yapar. Yani kişilerin boy uzunluklarına göre o mesafe ayarlanarak, montajlarının yapılması gerekmektedir. Yüztanıma cihazları aynı zamanda tek bir dezavantaja sahiptir. Güneş ışınları doğrudan alacak şekilde montaj yapılmaması gerekmektedir. Güneş ışınları, okuma yapmasına engel olabilir. Onun dışında montaj sırasında başka dikkat edilmesi gereken bir nokta yoktur.

Yüz tanıma cihazları, kişilerin yüzlerinde sakal, bıyık, gözlük ya da makyaj olması durumunda bile kolayca okuma yapabilir. Böylece ne kadar kaliteli olduklarını da ispatlamıştır. Üstelik firmamız tarafından satışa sunulan yüz tanıma cihazları, oldukça kaliteli olması bir yana, çok da uygun fiyatlara sahiptir. Yüz tanıma cihazları fiyatları için tek yapmanız gereken şey, 0850 811 80 00 numarasını arayarak bizimle iletişime geçmek!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler