perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

AMERİKAN KAPI KİLİDİ

Amerikan kapı kilidi sistemleri, günümüzde kapılardan yapılacak olan geçişlerin kontrollü bir hal alması için kullanılmakta olan kilitlerdir. Bu kilitleri kartlı geçiş kontrol cihazları, yüz tanıma cihazları ve parmak izi okuma cihazları ile tetikleyebilmek mümkündür. Zaten bu cihazların kullanımlarının artış göstermesi ile birlikte Amerikan kapı kilidi ve diğer tüm kilitlere duyulan talep artış göstermiştir. Peki bu kilitler ile birlikte kullanılmakta olan geçiş kontrol cihazlarını nasıl kullanacağız? Bu cihazlar ile kilitleri bir arada kullandığınızda buton veya uzaktan kumanda ile tetik vererek kilidi açtırabilirsiniz. Tabi ki bunun için kapıda kullanılacak olan kilidin elektronik kilit veya elektrikli kilit olmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Elektrikli kilit karşılığını kullanacak olduğunuz yerlerde, kapıların sabit olan kısımlarındaki dil karşılıklarının değiştirmeniz yeterli olabilecektir. Strike kapı kilitlerinin dil mekanizmaları zaten paslanmaz çelikten imal edildiği için uzun yıllar boyunca sorunsuz bir kullanım sunulacaktır. Bu kilitler enerji varken kapalı ve enerji varken kilitli olmak üzere iki farklı çalışma prensibi ile karşımıza çıkmaktadırlar. Bu kilitlerdeki tutuş gücü beş yüz kilogram ile bin beş yüz kilogram arasında değişir. Yani kapınızın ağırlığına uygun olan bir kilit bulunması pek tabii mümkündür. Amerikan kapı kilidi olarak da bildiğimiz bu kilitleri Amerikan kapılarda, tahta kapılarda, ahşap kapılarda, pimapen kapılarda, kompozit kapılarda ve Pvc kapılarda güvenle kullanabilirsiniz. Strike kilitlerin zaten Türkiye dağıtıcısı konumunda olmamızdan dolayı da fiyatları oldukça uygundur.

Bir diğer kilit türü de selenoid bold pimli kilitlerdir. Bu kilitler, silindir şeklinde olan paslanmaz kapı dilinin hareketli olan kısmına saplanması ile çalışmasına devam etmektedir. Bu kilitlerin tutuş güçleri ise sekiz yüz kilogram ile iki bin kilogram arasında değişmektedir. Yani kapı ağırlığınıza uygun olarak bir kilit bulunması mümkün olacaktır.

Amerikan kapı kilidi yanı sıra kullanılmakta olan bir diğer kilit modeli de mıknatıslı manyetik kapı kilitleridir. Bu kilitler, cam kapıların hareketli olan kısmına takılmakta olan aparata mıknatıslama mantığı ile yapışmaktadırlar. Tutuş güçleri bu kilitlerde altmış kilogram, yüz seksen kilogram, iki yüz seksen kilogram, üç yüz elli kilogram, yedi yüz elli kilogram ve bin kilogram arasında değişmektedir. Bu kilitler ile birlikte kullanılmakta olan aparatlar da L aparatı, Z aparatı, LZ aparatı ve U aparatıdır. Kilitler bu aparatlara yapıştıkları anda siz kapıyı kırsanız bile kapının açılması mümkün olmayacaktır.

Tüm bu kilitler ve Amerikan kapı kilidi, günümüzde çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kamu kurum ve kuruluşları, fabrikalar, plazalar, okullar, askeri alanlar, işletmeler gibi birçok alanda kullanılabilirler. Bu kilitler ile birlikte butonların kullanılması sayesinde de yerinizden kalkmadan bile kapılarınızı açabilmeniz mümkün olacaktır.

Amerikan kapı kilidi v diğer kilitler hakkında en çok merak edilenlerden bir tanesi de fiyatlarıdır. Bu kilitlerin fiyatları, kullanılacak olan kilidin modeline ve tutuş gücüne göre değişir. Bu sebepten dolayı da net bir bilgi verebilmek mümkün değildir. Kilitlerin fiyatları hakkında detaylı bilgi almak veya çok daha fazlasını öğrenmek için sadece bir telefon kadar uzağınızdayız!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler