perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

APARTMAN KAPI KİLİT SİSTEMLERİ

Apartman kapı kilit sistemleri, apartmanlara giriş ve çıkış yapacak olan kişilerin bu girişlerini sürekli olarak kontrol altında tutabilmenizi sağlayan sistemlerdir. Parmak izi sistemleri ve yüz tanıma sistemleri aslında bu şekilde tercih edilebilir olmalarının yanı sıra kartlı geçiş kontrol terminalleri daha sık tercih edilmektedir. Bunun nedeni hem fiyat olarak daha uygun hem de işlevsellik olarak daha net bir çözüm üretmektir. Çünkü çoğu apartmanda parmak izli ve yüz tanımalı sistem biraz lükse kaçıyor olabilir. Bunun için de kartlı geçiş kontrol sistemleri daha çok tercih edilmektedir. Günümüzde sitelerde de tercih edilebilen farklı modelleri bulunur. Bu modellerin tamamının kullanıcı kayıt hafızaları, geçiş tipleri, fiyatları vb. tüm özellikleri farklılık göstermektedir. Bu yüzden de hangi cihazın tercih edileceği tamamıyla ihtiyaca hitap etmektedir.

Apartman kapı kilit sistemleri, sadece iç ortamlarda değil de aynı zamanda dışa ortamlarda da kullanılabilen modelleri bulunmaktadır. Genellikle bu cihazlar iki sene boyunca garantili olup on sene boyunca da yedek parça garantisine sahip olmaktadır. Bu cihazların kullanılmakta olan dört farklı modeli vardır. Standalone apartman kapı kilit sistemleri, online apartman kapı kilit sistemleri, offline apartman kapı kilit sistemleri ve panelli kapı kilit sistemleri… Bu sistemlerin tamamı aslında aynı amaç doğrultusunda kullanılıyor olsa da kullanış biçimleri farklılık gösterebilmektedir. Örneğin; standalone apartman kapı kilit sistemleri, çalışmalarını bilgisayardan bağımsız bir şekilde sürdürmektedir. Bu cihazlara kart tanımlamaları yapabilmek için öncelikle master kart okutulması gerekecektir. Master kart okutmadan geçiş yapmak mümkün olmayacaktır. Elektronik kilit, manyetik kilit ve elektronik kilit karşılıkları da açtırılabilmektedir. Ayrıca bu cihazlar, sabotaj alarmı da vermektedir. Bu alarm sayesinde herhangi bir sabotaj durumunda cihazın kendi kendini kapatma özelliği de bulunacaktır. Offline apartman kapı kilit sistemlerinin çalışabilmeleri için ise çalışmaları sırasında bilgisayarın sürekli olarak açık olmasında gerek yoktur. Çünkü bu cihazlar sürekli olarak bir bağlantıya ihtiyaç duymazlar. Üstelik kendileri zaten bir panel olarak da kullanıldıkları için panel ile çalışmaya da gereksinim duymazlar. Kullanımları da çok basit olup kartları kart okuyucuya göstermek sureti ile okutulmaktadır.

Panelli apartman kapı kilit sistemleri ise çalışmaları esnasında panel ile kontrol edilmek zorundadır. Bu cihazlar bir diğer adıyla aptal terminal olarak adlandırılmaktadır. Aptal terminaller, hafızalarında hiçbir bilgiyi barındıramazlar. Tüm bilgiler panel üzerinde tutulmaktadır. Bir panele de 4 – 8 veya 1 adet kart okuyucu tanımlaması yapılabilmektedir. Yani özellikle sitelerde daha sık tercih edilebilirdir. Her apartmanın birden fazla girişi olması da hiç önemli değildir. Tüm girişler için farklı bir cihaz kullanılarak, sadece tek bir panel üzerinden kontrol edilebilmektedir. Bu cihazlar ile kartlı geçiş yapılabileceği gibi aynı zamanda şifreli geçiş de yapılabilmektedir.

Apartman kapı kilit sistemleri, özellikle hırsızlık olaylarının artması ile birlikte günümüzde çok daha sık olarak tercih edilmeye başlanmıştır. Siz de şimdi satın alarak apartmanınıza giriş ve çıkış yetkisi olmayan kimselerin girişlerini engelleyebilirsiniz. Satın almak için siz de daha fazla zaman kaybetmeden hemen şimdi bizimle iletişime geçiniz.

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları