perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

PERSONEL KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Personel kartlı geçiş sistemleri, personellerin takip edilmesi için harika bir seçenektir. Personel kartlı geçiş sistemleri ile personelleri takip edebilmek için öncelikle kullanılacak olan cihazın seçilmesi gerekmektedir. Bu cihazları seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, cihazların kayıt kapasitesidir. Bu cihazların kayıt kapasitesi, kullanılacak olan modeline göre değişir. Ancak genel olarak kayıt kapasitesi bin ile on bin arasında değişmektedir. Bu sayede personel sayınızın ne olduğunun pek bir önemi kalmadan güvenle kullanım sağlayabilirsiniz. Üstelik bu cihazların birçok modeline kartın yanı sıra şifreli olarak da geçiş yapabilme özelliği bulunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde zaten kayıt kapasitesi daha fazla artış göstermektedir.

Personel kartlı geçiş sistemlerinde kullanılacak olan cihazların 4 farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; standalone personel kartlı geçiş sistemleri cihazları, online personel kartlı geçiş sistemleri cihazları, offline personel kartlı geçiş sistemleri cihazları ve panelli personel kartlı geçiş sistemleri cihazlarıdır. Standalone personel kartlı geçiş sistemleri cihazları, çalışmasına bilgisayardan bağımsız olarak devam etmektedir. Bu cihazlara kart tanımlaması yapabilmek için öncelikle master kart okutulması gerekmektedir. Tüm kartlar tanıtıldıktan sonra geçiş yetkisi bu şekilde verilmektedir. Tetik olarak kuru kontak verdikleri için manyetik kilit, elektronik kilit ve elektrikli kilit karşılıklarını açtırmak için de kullanılabilirler. Üstelik standalone cihazlar ile sabotaj yapılması durumlarında da alarm verilebilmektedir.

Offline personel kartlı geçiş sistemleri cihazları, çalışmasına bilgisayarların açık olmasına gerek kalmadan devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlara geçiş zoneleri tanımlanması ile birlikte hangi kart ile hangi gün geçiş yapılacağı ayrıntılı bir şekilde detaylandırılabilmektedir. Bu cihazlar ile personel kartlı geçiş sistemleri programını bir arada kullandığınızda, tüm geçiş loğlarını bilgisayara aktararak seviye bazında, kapı bazında ve kart bazında istenilen bütün raporlar alınabilecektir. Bu cihazların çalışmasına devam ederken panele ihtiyacı yoktur. Çünkü zaten cihazların kendisi bir panel görevi görmektedir. Ip tabanlı olan bu cihazlar, en yakın network switch’e takılarak sisteme dahil edilirler.

Online personel kartlı geçiş sistemleri cihazları ise çalışmaları sırasında sürekli olarak bilgisayarın açık olmasına ihtiyaç duyan cihazlardır. Bu cihazlara geçiş zaman tanımları, geçiş adetleri ve geçiş yetkileri program üzerinden tanımlanmaktadır. RS485 – RS232 ile çalışmakta olan bu cihazlar, konvektör aracılığı ile bilgisayarın seri portuna bağlanarak kullanılırlar.

Panelli personel kartlı geçiş sistemleri cihazları ile panel kullanılarak çalışmaya devam eden cihazlardır. Bu cihazlar, wiegand okuyucu olarak da bilinmektedir. Hafızalarında hiçbir bilgiyi tutamazlar. Tüm bilgiler, panelde tutulmaktadır. Birçok modelinde kart yanı sıra şifre ile de geçiş yapabilirsiniz. Kullanılacak olan panellere de modeline göre 16, 8, 4 veya 2 adet wiegand okuyucu bağlanabilmektedir.

Personel kartlı geçiş sistemleri ile personel takibinin yapılması için personel takip programı da uyumlu bir şekilde kullanılmalıdır. Program üzerinden personellerin bütün bilgilerine raporlamalar şeklinde ulaşabilmek mümkündür. Personel kartlı geçiş sistemleri hakkında çok daha fazlası ve personel kartlı geçiş sistemleri fiyatları için hemen şimdi bizi arayabilirsiniz!

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları