perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

AVM X-Ray Cihazı: Üst Düzey Güvenlik ve Kontrol!

Avm x ray cihazı, alışveriş merkezlerinde giriş yapılırken, kişilerin ellerinde bulunan poşet, çanta, zarf vb. tüm eşyaların içerisinde yer alan metalleri tespit ederek, güvenliği sağlamanıza olanak tanımaktadır. Günümüzde zaten hemen hemen her türlü alışveriş merkezinde avm x ray cihazı kullanılmaktadır. Bu cihazların kullanımları çok basit olup üst düzey güvenliğe ihtiyaç duyulan tüm alanlarda güvenle kullanılabilmektedirler. Özellikle hava alanları, kamu kurum ve kuruluşları, hastaneler, iş merkezleri ve plazalar, eğitim kurumları gibi birçok alanda güvenle kullanılabilirler. Bu cihazların kullanımı da çok basittir. Operatörleri tarafından kullanılan bu cihazlarda, operatörlerin eğitim alması yeterli olacaktır. Eğitim sırasında ne şekilde kullanılacağı ve eşyaların geçişleri sırasında ekranlardaki renklerin ne anlama geldiğinin bilgileri verilecektir. Tabi ki kullanılan tüm avm x ray cihazı modellerinde ekrana renkli olarak yansıtma gibi bir özellik bulunmuyor. Ancak günümüzde kullanılan avm x ray cihazı modellerinde özellikle renkli olarak tespit yapma özelliği aranmakta. Bunun en büyük sebebi, bu şekilde metallerin çok daha kolay bir şekilde tespitinin sağlanabilmesi. Bu özelliğe organik ve inorganik madde ayrımı denmekte. Organik ve inorganik madde ayrımı yapan avm x ray cihazı, metallerin atom ağırlıklarına göre ekrana yansıtma yapmaktadır. Bu da metallerin çok daha kolay bir şekilde tespit edilmesine olanak tanımaktadır.

Avm x ray cihazı çalışma mantığından bahsedelim. Avm x ray cihazında x ışınları, sabit bir kaynaktan karşısındaki foto diyotlara fırlatılmaktadır. Fırlatılan bu foto diyotlar ile x ışınları arasında eğer herhangi bir nesne varsa; x ışınları bu nesneyi delerek karşıya ulaşmaktadır. X ışınlarının delip geçtikleri bu nesnelerin şekilleri, cinsleri ve atom ağırlıkları bu esnada foto diyotlar tarafından emilerek ekrana yansıtılmaktadır. Avm x ray cihazı kalitelerine göre de ekrana yansıtılan nesneler renkli olabileceği gibi siyah – beyaz da olabilmektedir. Ekranda eğer nesneler renkli olarak görüntüleniyorsa, bu nesnelerin renklerine bakılarak da hangi atom ağırlığına sahip oldukları görülebilmektedir.

Avm x ray cihazı eğer organik ve inorganik madde ayrımı yapıyorsa, bu cihazların ekranına yansıtılan nesnelerin renklerine göre atom ağırlıklarının tespit edilebileceğinden bahsetmiştik. Bu renklerin ne anlama geldiğinden bahsedelim. Eğer avm x ray cihazı ekranına bir cisim mavi renkli olarak yansıtılıyorsa, bu cisim inorganik madde olarak tanımlanmaktadır. İnorganik maddelerin atom ağırlıkları 18’den fazladır. Kalay, kurşun, demir, çelik, altın vb. tüm elementler, bunlara örnek olarak verilebilmektedir. Atom ağırlığı 10 ile 18 arasında olan nesneler ise karışık grup elementi olarak adlandırılmaktadır. Bu elementler, avm x ray cihazı ekranlarına yeşil renkli olarak yansıtılırlar. İnorganik cisimlerden daha az tehlikeli olsalar da yine tehlike unsuru olarak düşünülebilirler. Avm x ray cihazı ekranlarına turuncu renkte yansıtılan cisimler ise organik maddeler olarak adlandırılmaktadır. Bu maddeler zararsız olarak bilinir. Atom ağırlıkları 10’dan azdır. Helyum, berilyum, karbon, oksijen vb. elementler bu gruba dahildir.

Avm x ray cihazı ile siz de müşterilerinizin güvenliğini arttırabilirsiniz. Avm x ray cihazı fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak ya da parmak izi okuyucu ve kameraya sahip olan yeni avm x ray cihazı modellerimizi yerinde incelemek için Perkotek Plaza’ya gelebilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler