perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

BARİYER KOLU

Bariyer sistemleri, otoparklara giriş – çıkış yapacakların tüm araçların daima kontrol altında tutulabilmesi için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemler, günümüzde de oldukça geniş alanlarda tercih edilmektedir. Özelikle site ve apartmanlar otoparklarında kullanılmakta olan bariyer kolu uzunluğu 6 metre, 5 metre, 3 metre ve ara uzunluklarda değişiklik göstermektedir. Bariyer kolu uzunluğuna göre tercih edeceğiniz bariyeri belirleyebilirsiniz. Bariyer kolu uzunluğunun sizin için ideal olması, otopark giriş alanınızın tamamen kapatılması için önemlidir. Bariyer kolu akıllı olma özelliğine de sahiptir. Akıllı bariyer kolu, yukarı ve aşağı yönlü hareketi sırasında kendisine dokunan cisimleri hissetme ve bu cisimlere tepki verme özelliğine sahiptir. Bariyer kolu, emniyet sensörü dışında kalan durumlarda bariyer kolunun aşağı yönlü ya da yukarı yönlü hareketi sırasında altında kalan bir maddeyi algılayarak otomatik olarak yukarı yönlü hareket almaktadır. Bu hareketi alma süresi sadece 0,7 saniyedir. Bariyer kolunun yukarı yöndeki bir cismi algılayarak yukarı yönlü hareket etmesi için ise 0,3 saniye yeterli olacaktır. Bariyer kolunun zaman kontrol özelliği de bulunmaktadır. Zaman kontrol özelliği sayesinde bariyer kolu belirli bir zamana ayarlanarak o zaman diliminde kapatılabilmektedir. Güvenlik görevlilerin bariyer yanında olmadığı durumlarda bu özellik ile serbest geçişleri engellemeleri sayesinde harika çözümler elde edilmiş olacaktır.

Bariyer kolunun en büyük avantajlarından biri olan sensör kontrolü sayesinde, araçların geçişleri esnasından bariyer kolu altında herhangi bir araç yer alıyorsa, bu araca çarpmaması için durdurulabilmektedir. Herhangi bir kontrol ünitesi ile tetiklense bile bariyer kolu, aşağı yönlü olarak hareket etmeyecektir. Ayrıca bariyer kolu, geçiş kontrol (Access control) özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde yüz tanıma cihazı, parmak izi okuyucu ya da kartlı geçiş kontrol cihazlarından herhangi birisi ile tetiklenebilmektedir. Bariyer kolunun ayrıca akıllı kol özelliğinin yanı sıra saçaklı kol olarak kullanılan bir modeli bulunur. Saçaklı bariyer kolu, bariyer altından geçiş yapılmasını engellemek için muhteşem bir seçenektir. Tabi ki saçaklı bariyer kolu, akıllı bariyer kolu vb. özelliklerine göre de bu bariyer sistemlerinin fiyatları değişiklik gösterebilmektedir.

Bariyer kolu ile farklı fiyatlandırmalara sahip olan bariyerler, gövde özelliklerine göre de farklı fiyatlandırmalara sahip olabilirler. Bariyerlerin gövdelerinde elektrostatik boyalı olma veya paslanmaz çelik olma durumu bulunur. Paslanmaz çelik bariyerler dış ortamlarda yer alan tüm otoparklarda güvenle kullanılabileceği gibi elektrostatik boyalı olan bariyerler ise iç ortamlarda güvenle tercih edilebilmektedir. Güç tüketimleri ve enerji harcamaları her bariyerde farklılık göstermektedir.

Bariyer kolu üzerinde ikaz lamba bulunur. İkaz lambası, bariyer kolunun hareketleri sırasında sürekli olarak yanıp sönmektedir. Böylece özellikle geceleri otoparka giriş veya çıkış yapacak olan tüm araçların hareketi fark etmeleri ve olası kazaların engellenmesi sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra ayrıca bariyer kolu üzerinde geceleri de görülebilen reflektör kırmızı bantlar yer alır. Bu bantlar sayesinde bariyer kolu, çok uzak mesafelerden bile fark edilmektedir. Bariyer sistemleri, aynı zamanda opsiyonel bir şekilde akü ile de kontrol edilebilirler. Akü, elektrik kesildiğinde devreye girerek bariyer kolunun 250 defaya kadar açma ve kapama yapmasına imkân tanıyacaktır. Tabi ki akü ve akü şarj ünitesi ise bariyerlerin fiyatlarında ufak bir oynama söz konusu olabilmektedir. Siz de bariyer sistemleri kullanarak otoparklarınızı kontrol altına almak için daha fazla zaman harcamadan alanında uzman ve profesyonel satış danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler