perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Bavul X-Ray Cihazı: Seyahatinizde Üst Düzey Güvenlik!

Bavul xray cihazı, bavullar ve valizler içinde yer alan metallerin tespit edilmesi için kullanılmaktadır. Yüksek güvenliğe ihtiyaç duyulan tüm alanlarda kullanılabilir olan bavul xray cihazı, bavulların içerisinde yer alan tüm metallerin kolayca tespit edilmesini sağlamaktadır. Kullanımı bavul xray cihazının çok kolaydır. Ancak operatörlerinin kullanması gerekmektedir. Kısa bir eğitimden geçirilen operatörleri, çok basit bir şekilde bavul xray cihazını kullanabilir. Günümüzde sıklıkla hava alanlarında bavul xray cihazı kullanımına rastlamaktayız. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi, bavulların içerisinde yer alan metallerin bavulu açarak kontrol edilmesi gibi bir ihtimalin çok zorlayıcı olmasıdır. Bunun için bavul xray cihazı ile bavul içerisinde yer alan metaller, kolayca tespit edilebilecektir. Otellerde bavulların kontrolü için de bavul xray cihazı kullanılabilmektedir. Bu cihazların konveyörleri, bavulların geçebileceği gibi büyüklüğe sahiptir. Bu sayede bavulların geçişi asla zor olmayacaktır.

Bavul xray cihazının çalışma mantığı da oldukça merak edilmekte olan bir konudur. Bavul xray cihazı metal tespitini x ışınları ile yapmaktadır. X ışınları sabit bir kaynaktan, karşısındaki foto diyotlara fırlatılmaktadır. Fırlatılan x ışınları ile foto diyotlar arasında herhangi bir nesne bulunuyorsa, ışınlar bu nesneyi delerek karşıya ulaşmaktadırlar. Işınların delmiş oldukları nesnelerin cinsleri, şekilleri ve atom ağırlıkları foto diyotlarca emilerek ekrana yansıtılmaktadırlar. Xray cihazlarının kalitesine göre aktarılan bu görüntüler, renkli ya da siyah – beyaz olabilmektedir. Renkli olarak yansıtılması demek, nesnelerin hakkında çok daha geniş bilgilere sahip olarak, tehlike seviyelerinin belirlenmesini sağlamaktadır.

Bavul xray cihazı modellerinde organik ve inorganik madde ayrımı yapan cihazlar nesneleri ekrana renkli olarak yansıtmaktadır. Ekrana yansıtılan bu renklerin bir anlamı vardır. Eğer ekrana yansıtılan nesne mavi renkli ise bu nesne, inorganik olarak adlandırılmaktadır. Krom, titanyum, kalay, kurşun ve çelik bu nesnelere örnek olarak verilebilmektedir. Atom ağırlığı inorganik maddelerde 18’den büyüktür. Atom ağırlığı 10 ile 18 arasında olan nesneler ise karışık grup elementi olarak adlandırılmaktadırlar. Bu elementler ekrana yeşil renkli olarak yansıtılmaktadırlar. Magnezyum, sodyum, alüminyum ve silisyum bu maddelere örnek olarak verilmektedir. Atom numarası 10’dan küçük olan nesneler ise inorganik maddeler olarak adlandırılmaktadır. Ekrana turuncu renkler ile yansıtılan bu nesneler, zararsızdır. Oksijen, helyum, berilyum bunlar örnek olarak verilebilmektedir.

Bavul xray cihazı hakkında çok merak edilen konulardan bir tanesi de bu cihazların fiyatlarıdır. bavul xray cihazı fiyatları, kullanılacak olan modele göre değişir. Bu yüzden aslında net olarak bir fiyat veremeyiz. Ancak firmamızda bavul xray cihazı modellerinin fiyatlarının çok uygun olduğu herkesçe bilinmektedir. Üstelik yeni model bavul xray cihazımız, kameralı ve parmak izi okuyuculudur. Bu sayede konveyörden geçen nesnelerin görüntüleri de alınabilmektedir. Olası ihtiyaçlar halinde de bu görüntülere başvurulabilmektedir.

 

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler