perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

BEKÇİ TUR SİSTEMİ

Kurum ya da kuruluşların gece ve gündüz olmak üzere dış güvenliğini sağlamak için bekçi ve nöbetçiler şeklinde uygulanan çalışma sistemleri mevcuttur. Genel olarak geceleri bu gibi noktalarda yetkililer olmadığından bekçilere yer verilmektedir. Geceleri bekçilerin görevlerine gelip gelmediklerini, altyapıya ait bir personel takip sistemi var ise buradan takip edilebilir. Ancak bekçilerin görev yerlerinde bulunmaları görevlerini tam anlamıyla yaptıklarını belirtmez. Bunun takibini yapmak için ise bekçi tur sistemi kullanılması ihtiyacınızı karşılayacaktır. Perkotek firması olarak Türkiye distribütörü olduğumuz Guard Tour bekçi tur sistemi, Perguard bekçi tur sistemi, GuardX bekçi tur sistemi markalarına sahip ürünlerimiz ile siz değerli kullanıcılarımıza bekçi tur sistemleri ile ilgili hizmet sağlamaktayız. Ayrıca Türkiye distribütörü olmamızın da avantajıyla hem en uygun fiyatlar Perkotek olarak firmamıza aittir hem de tüm kullanıcılarımızın aynı hizmetlerden faydalanabilmeleri için Türkiye geneli fiyatlarımız sabittir. Kullanım alanları olarak askeriye ve polis merkezleri gibi nöbetçi uygulamasının yapıldığı noktalar gibi fabrikalar, holdingler, alışveriş merkezleri gibi bekçi uygulamasının yapıldığı noktalarda örnek olarak verilebilir.

Bekçi tur sistemi kullanımı gayet basittir ve tamamen portatif ürünler oldukları için kurulumları için herhangi bir işçilik yapılması gerekmemektedir. Tek yapılması gerek kullanılacağı bilgisayara bekçi sistemine ait sürücülerin yüklenmesi ve kullanım sonrası dökümleri görebilmek için bekçi tur sistemi yazılımının kurulmasıdır. Bekçi takip yazılımına gerekli tanımlamalar yapıldıktan sonra kullanıma hazır olacaktır. İlk olarak bekçilere ait kartlar sisteme tanımlanır, bir sonraki aşamada ise bekçilerin dolaştıkları noktaları tespit edecek güvenlik noktaları sisteme tanımlanır, tanımlanan bu noktalar gerekli bölgelere monte edilir. Tek dikkat edilmesi gereken bu noktaların manyetik alanlarını etkileyecek metaller üzerine monte edilmemesidir. Son adım olarak bekçilerin, güvenlik noktalarını hangi saatler ve sürelerde gezmeleri gerektiği sisteme tanımlanır. Bu işlemler sonucunda sistem kullanıma hazırdır.

Bekçiler tur zamanları geldiğinde öncelikle kendilerine ait bekçi kartını kalem okuturlar ki hangi bekçinin o sırada görevde olduğu bilgisi bekçi sistemine aktarılır. Sonrasında bekçi tur sistemi yazılımında belirlenen bir sıralama var ise o sıraya göre bekçiler güvenlik noktalarını dolaşırlar ve dolaştıkları her noktayı kaleme okuturlar. Sonrasında kalemde bulunan bilgiler bilgisayarın USB portu aracılığı ile bilgisayar sistemine aktarılabilir. Bilgisayar sistemine son aktarılan bilgiler ile kullanıma başlanılan ilk tarih arasında istenilen raporlamalar alınabilir. Bekçilerin bu raporlar ile turları zamanında yapıp yapmadıkları saniyesine kadar raporlarda görülebilir. Aynı zaman da tur esnasında eksik yaptıkları ise raporlarda boş olarak geleceğinde bunlar hakkında da bilgi sahibi olunur. Aynı akıllı telefonlarda olduğu USB özelliğindeki şarjı ile bilgisayar üzerinden de şarj edilebilirler. Kullanım yoğunluklarına göre tam bir şarj ile ortalama 1 ay kadar dayanabilmektedir, çok yoğun kullanılmayan bölgelerde ise şarjları 2 ay kadar dayanabilmektedir. Kullanım alanları genel olarak dış ortamlar olduğundan kesinlikle su geçirmez olarak üretilirler. Ayrıca darbeye dayanıklı gövdeleri ile yaşanabilecek hasarlarında önüne geçilmiştir. İçlerinde bulunan darbe sensörleri ile bekçilerin kalemleri kullanımı ve tur esnasında alınan darbeler de yazılımda bulunan raporlardan takip edilebilir.

Bekçi tur sistemi ile ilgili yaşanacak sorunlar genel olarak kullanıcıların dikkatsizliklerinden dolayı bağlantı sorunları ve bu nedenle raporlarda hatalar olabilir. Bu gibi durumlarda firmamıza ait deneyimli destek ekiplerimiz ile irtibata geçilerek yaptırdıkları yönlendirmeler ile bağlantı sorunları giderilmektedir. Eğer yaşanacak olan sorun yazılım bazlı ise uzak masaüstü bağlantıları ile de destek ekibimiz tarafından sorunların giderilmesi sağlanmaktadır. Sisteme müdahale edecek bir yetkili olmaması durumunda ise destek ekibinden alınan randevu ile sorunlarında yerinde giderilmesi de sağlanabilmektedir.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler