perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

BEKÇİ TUR SİSTEMİ

Bilgisayar bağlantılı güvenlik devriye bekçi tur sistemi, bekçilerin takip edilebilmesi için kullanılmakta olan sistemlerdir. Günümüzde sürekli olarak artış gösteren güvenlik ihtiyacı ile birlikte, bu sistemlere duyulan ihtiyaçlar da artış göstermektedir. Özellikleri geceleri görevli olan güvenlik bekçilerinin, görev alanlarında yer alıp almadığını bilebilmek, pek mümkün olmaz. Ancak bilgisayar bağlantılı güvenlik devriye bekçi tur sistemi sayesinde artık 7/24 güvenlik görevlilerinin hangi alanlarda yer aldıkları bilinebilmektedir. Bu sistemler günümüzde genellikle sitelerde tercih edilmektedir. Sitelerin dışında ise alışveriş merkezlerinde, kamu kurum ve kuruluşlarında gibi pek çok farklı alanda tercih edilebilmektedir. Bu alanlarda yer alan güvenlik görevlilerini sizin bekçi tur sistemi olmadan sürekli olarak takip edebilmeniz hem zor hem de oldukça çaba sarf etmenizi isteyen bir durumdur. Ancak bekçi tur sistemi, sizin çaba sarf etmenize gerek kalmadan çok kolay bir şekilde takip işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Bilgisayar bağlantılı güvenlik devriye bekçi tur sistemi ile bekçileri takip edebilmek için sistemin bir bütün şeklinde kullanılması gerekmektedir. Bu sistemleri oluşturan elemanlar; bekçi tur sistemi kalemi, bekçi tur sistemi yazılım, bekçi tur sistemi aktarım yuvası, bekçi tur sistemi kontrol noktaları ve bekçi tur sistemi tanıtım kartlarıdır. Bekçi tur sistemi ile tura başlanmadan önce yapılması gereken iki şey vardır. Bunlardan ilki, kontrol noktalarının bekçilerin geçiş yapacak oldukları alanlara monte edilmesidir. Kontrol noktaları, bekçilerin devriye gezmesi istenilen alanlara monte edilmelidir. Kontrol noktaları yerleştirilirken, bu alanların manyetik alanlar olmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü manyetik alanlarda yer alması, kontrol noktalarının çalışmasına engel olabilmektedir. İkinci şey ise bekçilerin tura başlamadan önce kartlarını okutmaları gerektiğidir. Bu sayede bekçilerin tura çıkacak oldukları, bekçi tur sistemi yazılımına haber verilmiş olur ve böylece oluşturulacak olan raporlarda bunlar kullanılabilecektir. Bu işlemlerden sonra da ilk kontrol noktasından başlanarak son kontrol noktasına kadar bekçilerin, bekçi tur sistemi kalemlerini okutmaları gerekmektedir. Bu işlem için bekçilerin kontrol noktalarına kalemleri yaklaştırması yeterlidir. Zaten bekçi tur sistemi kalemi titreşimli olarak okunduğuna dair uyarı verecektir. Bazı modellerde de ışıklı olarak uyarılar, okunma sırasında verilebilir.

Bilgisayar bağlantılı güvenlik devriye bekçi tur sistemi, her geçen gün çok daha geniş alanlarda kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerin yazılımlarında, bekçilerin hangi saatlerde, hangi kontrol noktalarında yer aldıklarını görebilirsiniz. Bunun için öncelikle bekçi tur sistemi kaleminin aktarım yuvasına konularak, içerisinde yer alan bilgilerin, bekçi tur sistemi yazılımına aktarılması gerekmektedir. Peki bekçi tur sistemi kalemi ne kadar güvenilirdir?

Bekçi tur sistemi kalemleri, yüksek kalite standartlarına sahip olan kalemlerdir.  Bu kalemler, yere düşürülseler ya da yere atılsalar bile asla zarar görmezler. Üstelik su geçirmez özelliğe sahip oldukları için de dış ortamlarda da güvenle kullanılabilmektedirler. Dayanıklılığı ispatlanmış olan bu kalemleri satın almak için siz daha neyi bekliyorsunuz?

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları