perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

BİYOMETRİK SİSTEMLER

Biyometrik sistemler denilince akla ilk olarak şüphesiz ki yüz tanıma terminalleri gelmektedir. Yüz tanıma biyometrik sistemlerde yüz tarama teknolojisi kullanılmaktadır. Peki, yüz tanıma teknolojisi nedir? Şöyle ki; yüz okuma, yüzün belirli kısımlarına göre yapılmaktadır. Bu alanlar alın, burun ve çene arasındadır. Bu kısımlar, hiçbir insanın yüzünde benzer değildir. Bu yüzden de yüz tanıma teknolojisi takip ve geçiş kontrolleri için kullanılmaya başlanmıştır. Yüz tanıma cihazlarının kayıt kapasiteleri her cihazda farklıdır. Yani takip veya geçiş için kullanacağınız alanlarda kaç kişinin olduğu önemsizdir. Geçişe uygun ideal bir çözüm illa ki bulunacaktır. Üstelik yüz tanıma biyometrik sistemleri turnike, kapı ve bariyerlere de tetik verebilmek için kullanılmaktadır. Bu cihazlar Ip tabanlı oldukları için cat 6 ile en yakın olan switch’e bağlanılarak kullanılırlar. Yüz tanıma cihazlarının farklı modelleri her alanın tasarıma uyum sağlamanıza imkân tanır. Ayrıca bu cihazlarda yüz tanıma bir yana aynı zamanda parmak izli, kartlı yahut şifreli geçişler de yapılabilmektedir. Yani cihazın yüz tanıma kayıt hafızası dolmuş olsa bile bu geçiş şekillerinden birini de kullanabilirsiniz. Personel takip sistemleri, üye takip sistemleri, yemekhane takip sistemleri, turnikeli geçiş kontrol sistemleri, kapı açma sistemleri ve geçiş kontrol sistemleri başta olmak üzere birçok değişik alanda kullanılan yüz tanıma cihazlarının fiyatları da oldukça uygundur. Bunun nedeni, Perkotek olarak Magic Face yüz tanıma biyometrik sistemler Türkiye dağıtıcılığını yapmamızdır. Uygun fiyat için ilk adresiniz kesinlikle Perkotek Teknoloji olmalıdır.

Bir diğer biyometrik sistemler de parmak izli biyometrik sistemlerdir. Parmak izi okuyucu sistemlerde parmak izli geçiş kullanılır. Bu geçişin tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi parmak izinin benzersiz ve eşsiz bir yapıya sahip olmasıdır. Bu yapısı sayesinde kimse bir başkası yerine parmak izini okutamaz ve böylece de güvenli geçişlere olanak tanınmış olur. Personel takip sistemlerinde sıkça kullanılan parmak izi okuyucular, diğer tüm takip programları ve Access geçiş kontrol programı ile uyumlu olarak kullanılabilmektedir. Parmak izli cihazlarda belirli bir kayıt kapasitesi yoktur. Kayıt kapasitesi 1.000 ile 10.000 arasında değişiklik gösterir. Kaç kişilik bir alanda kullanacağınıza göre parmak izi cihazı tercihiniz değişmelidir. Parmak izli biyometrik sistemlerde kullanılan cihazlarda menü dili de cihazların modellerine göre değişiyor olsa da genellikle Türkçedir ve sesli olarak da geri bildirim verebilmektedir. Bazı cihazlarda ise zil çaldırma özelliği de bulunur. Harici olarak zil kullanmak yerine parmak izi cihazının zilini kullanmak hem daha uygun olacaktır. Paydos ve mola saatlerinde zil sayesinde toplu hareket de sağlanmış olacaktır.

Biyometrik sistemler sınıfına giren ve takiplerin vazgeçilmezi olan bir diğer cihaz da kartlı geçiş kontrol terminalleridir. Bu terminaller de geçiş yapabilmek için kart teknolojisi kullanılır. Her kişi için farklı bir kart tanımlaması yapılması gerekmektedir. Çok geniş bir kullanım alanına sahip olsalar da bu cihazlar günümüzde giderek daha sık olarak geçiş kontrol sistemi olarak tercih edilmeye başlanmıştır. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi birbirleri yerine kart okutması yapan personellerdir. Personel takip sistemi olarak bu cihazlar kullanıldığında personellerin birbirleri yerine kart okutarak giriş ve çıkış yaptığı gözlemlenmiştir. Bunun için de en çok geçiş kontrol sistemi ile tercih edilir.

Biyometrik sistemler fiyatları da kullanacak olduğunuz cihaza, bu cihazın modeline, kayıt hafızasına vs. özelliklere göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden burada fiyatlar hakkında net bir bilgi vermemiz doğru olmaz. Ancak bizi ararsanız, ihtiyacınıza uygun model için en uygun fiyatı sunabiliriz. Neden vakit kaybedesiniz ki?

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler