perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ

Geçiş kontrol sistemleri denilince akla ilk şüphesiz ki kartlı geçiş sistemleri gelir. Kartlı geçiş kontrol sistemleri, Access kontrol programı ile birlikte kullanılarak geçişleri kontrol altına almaktadır. Kartlı geçiş kontrol sistemlerinde kullanılan 4 farklı cihaz çeşidi bulunmaktadır. Bunlar standalone kartlı geçiş sistemi, online kartlı geçiş sistemi, offline kartlı geçiş kontrol sistemleri ve panelli geçiş kontrol sistemidir. Standalone geçiş kontrol sistemlerinden bahsedelim. Bu sistemlerde kullanılan cihazlar, bilgisayardan bağımsız olarak çalışmasını sürdürmektedir. Bu sistemlere kartları tanımlamak için öncelikle master kart okutulması gerekmektedir. Master kart okutulmadan hiçbir cihazın kaydı cihaza yapılamaz. Master kart okutulduktan sonra, her kişi için farklı bir kart tanımlaması yapılmaktadır. Kullanımı çok basit olan bu sistemlerde kullanılan kartların hepsinin farklı bir ID numarası bulunmaktadır. Ayrıca bu cihazların tetik sürelerini de istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Tetik olarak kuru kontak verdikleri için manyetik kilitler, elektronik kilitler ve elektromanyetik kilitler ile tetiklenebilmektedir. Üstelik bu kilitleri kullanırken aynı zamanda isterseniz butonları da kullanarak çıkışlarda kapıların butonlar ile de açılmasını sağlayabilirsiniz. Sabotaj yapıldığı durumlarda da alarm vererek kendini kapatabilen standalone geçiş kontrol sistemleri, değişik kullanım alanlarına sahiptir. Ofislerde personellerin geçiş yapması için kullanabileceğiniz gibi isterseniz depo kapılarında ya da apartman kapılarında da göstergeç olarak tercih edebilirsiniz. Bu cihazların farklı modellerinde kartların yanı sıra aynı zamanda şifre ile de geçiş yapabilme imkanı bulunur. Yani kart kapasitesini bir cihazda doldursanız bile şifre kapasitesi kişi sayınızı karşılamaya devam edecektir.

Offline geçiş kontrol sistemleri cihazları ise bilgisayarların açık olmasına gerek kalmadan çalışmasını sürdürebilirler. Bu cihaza okutulan tüm kartlar, cihazın hafızasında tutulabilmektedir. Öncelikle bu cihazlarda kartlara geçiş zoneleri tanımlamaları yapılmalıdır. Yani hangi günlerde veya hangi saatlerde hangi kartın kullanılabileceğini de kendiniz belirleyebilirsiniz. Kartlı geçiş kontrol sistemleri programları ile de tüm geçiş log’larını bilgisayara aktarabilirsiniz. Seviye bazında, kapı bazında ve kart bazında da raporlamalar alabilmeniz mümkün olacaktır. Kart tanımlamaları öncelikle bir cihaza tanıtılmalı ve kart numaraları da programa çekilmelidir. Buna istinaden kaç tane kart okuyucu var ise belirlenmiş olan kart numaraları ile geçişin yapılabilmesi için kolayca transferler sağlanabilmektedir. Bu cihazlar herhangi bir kontrol paneline ihtiyaç duymayacaklardır. Çünkü cihazların kendileri zaten bir panel görevini görmektedirler. Kartın yanı sıra aynı zamanda şifre ile de geçiş yapılabilen modeller yer almaktadır.

Panelli geçiş kontrol sistemleri ise panel kullanılmadan geçiş yapılmasına müsaade etmez. Çünkü bu sistemlerde kullanılan cihazlar, aptal terminaldir. Yani hafızalarında hiçbir bilgiyi saklayamazlar. Tüm bilgiler cihazdan alınarak program aracılığı ile panele iletilmekte ve tüm bilgiler burada tutulmaktadır. Bir panele 16, 8 veya 4 adet kart okuyucu tanıtımı yapılabilir. Bilgiler doğrudan panele iletildiği için de geçiş yapma yetkisinin verilip verilememesini panel belirlemektedir. Bu cihazların ayı modelleri şifreli geçiş, kartlı geçiş ya da şifreli ve kartlı geçişi bir arada kullanmanızı sağlayabilmektedir. 

Online kartlı geçiş kontrol sistemlerinde de geçişler esnasında bilgisayarın sürekli olarak açık olması gerekmektedir. Geçiş zaman tanımlamaları, geçiş adetleri ve geçiş yetkileri program üzerinden verilmektedir. Rs 232 yahut Rs 485 ile çalışmasını devam ettiren kart okuyucular, konvektör ile bilgisayarın seri portuna bağlanmaktadırlar.

Geçiş kontrol sistemleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz ya da geçiş kontrol sistemleri fiyatlarını öğrenmek isterseniz bizi her zaman arayabilir ya da isterseniz info@perkotek.com mail adresine mail gönderebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler