perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

GUARD TOUR

Bekçilerin, görevleri itibariyle bulundukları bölgelerde dolaşarak yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı güvenliğini sağlamları gerekir. Bu görev belirli kayıtlar tutularak normal şartlarda kontrol edilemeyeceğinden iş takibi zor bir işlem olup tamamen bekçilerin inisiyatifine kalmıştır. Bekçilerin çalışma grupları genelde vardiyalı şekildedir. Gün içerisindeki vardiyalarda yetkililerinde bulunduğu düşünülürse görevleri yerine getirmeleri daha olasıdır. Bu durum iş ahlakından yoksun çalışanlar için geçerlidir. İyi niyetli bir görevli zaten yapılması gerekenleri yerine getirecektir. Asıl sorunların yaşandığı ise gece vardiyalarıdır. Gece çalışma gruplarında genelde bir yetkili olmadığı için bekçiler bu durumdan faydalanarak bu durumu suiistimal edebilirler. Bunu ortadan kaldırmak için bekçi tur kontrol sistemleri kullanılması en etkili yöntemdir, ayrıca bu şekilde yetkililerin iş yükü de hafifletilecektir. Bekçi kontrol sistemleri ile görevleri gereği dolaştıkları bölgeler saniyesine kadar kayıt altında tutulur ve görevlerini yapıp yapmadıkları raporlarda görüntülenir. Bekçi kontrol sistemleri için Türkiye distribütörü olduğumuz yurtdışı menşeli Perguard ve GuardX markaları ile destek verirken en sık kullanılan sistem ise Türk mühendisler tarafından firmamız adına üretilen tamamen yerli bir ürün olan Guard Tour modelidir. Türkiye genelinde en yetkili firma olmamızdan dolay en tüm kullanıcılarımızın aynı hizmeti alabilmeleri için satış fiyatları sabit olmakla beraber en cazip fiyatlar Perkotek olarak firmamıza aittir. Kullanım alanları genel olarak; depolar, fabrikalar, toplu konut siteleri, alışveriş merkezleri, polis merkezleri, iş merkezleri, askeri birlikler şeklinde sıralanarak bekçi ve güvenlik görevlisi çalışma sisteminin olduğu tüm noktalarda kullanılabilir.

Guard Tour bekçi sistemleri kurulum ve kullanımları açısından gayet basit sistemler olup alınacak kısa bir eğitimle rahatlıkla kullanımları sağlanmakla beraber bekçilerin kullanacağı devriye kalemleri de tamamen portatif olduklarından gayet kullanışlıdırlar. Kullanım alanları gereği tamamen su geçirmez olmaları yanı sıra insan gücüyle oluşabilecek her türlü darbeye dayanıklıdırlar. Olası düşürme durumlarında ise kalem içerisinde bulunan elektronik devrelerin hasar görmelerini engellemek için kalemin ağırlık merkezi elektronik devrelerin olmadığı arka kısma alınmıştır. Böylece Guard Tour kaleme ilk darbeyi bu noktadan alarak devrelerin bulunduğu kısma darbe şiddeti minimuma indirgenerek ulaşacaktır. Ayrıca kalem içerisinde bulunan darbe sensörleri ile kaleme yapılacak bilinçli ya da bilinçsiz tüm darbeler kalem hafızasına kaydedilecektir. Alınacak raporlarda oluşan bu darbeler, hangi görevlide meydana geldiyse saniyesine kadar görüntülenecektir. Böylece ilgili bekçiden konu ile ilgili savunması alınarak gerektiği durumlarda hakkında idari işlem de yapılabilecektir.

Kurulumları gayet basit olup ilk aşamada yapılması gereken raporlamaların alınacağı ve veri transferinin yapılacağı bilgisayara Guard Tour sürücülerinin ve bekçi takip yazılımının yüklenmesidir. Böylece bekçi sistemi ve bilgisayarın haberleşmesi sağlanır. Yükleme işleminin akabinde bekçilere ait tanıtım kartlarının dolaşılacak bölgelere ait tur noktalarının bekçi yazılımına tanımlanarak tur noktalarının ilgili bölgelere montajı yapılması gerekir. Son adım olarak bekçilerin dolaşması gereken turlara ait tur tanımlarının yazılıma belirtilmesi gerekmektedir. Tüm bu tanımlama işlemleri bekçi yazılımına sınırsız sayıda yapılacak şekilde açık uçlu düşünülmüştür. Kullanım aşamasında ise bekçiler ile olarak kendilerine ait tanıtım kartlarını kaleme okutmaları gerekir ki devriye kalemi o sırada hangi bekçinin görevde olduğunu anlayabilmelidir. Bekçiler sonrasında bulundukları bölgelerdeki tur tanımı gereği turlarını yaparak ilgili noktalara devriye kalemini okutarak görevlerini yaptıklarını belirtirler. Tüm bu veriler kalemin şarjı bitse dahi hafızasında uzun yıllar saklanabilir, ancak raporların sağlıklı alınabilmesi için günlük ya da haftalık gibi periyotlarla veri transferinin düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Guard Tour bekçi kalemi satın almak için bize ulaşın! 

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler