perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

TECO YÜZ TANIMA

Teco yüz tanıma cihazları, giriş güvenliğinin önemli olduğu alanlarda kullanılmakta olan cihazlardır. Bu cihazların kullanım alanları çok geniştir. Güvenlik ihtiyacı duyulmakta olan her alanda kullanılabilecekleri gibi kontrole ihtiyaç duyulan tüm alanlarda da tercih edilebilirler. Günümüzde özellikle Teco yüz tanıma cihazları, personellerin takip edilmesi için kullanılmaktadır. Personel takibi dışında Teco yüz okuma cihazları ile üye takibi, yemekhane takibi, geçiş kontrol takibi ve öğrenci takibi de yapabilirsiniz. Bu cihazlar, insan yüzünün sadece belirli kısımlarını analiz eder ve yüz tanıma programına göndererek, gerekli olan izinler bu şekilde verilmektedir. Günümüzde tüm takip yazılımları ile uyumlu olarak kullanılması sayesinde çok geniş alanlarda tercih edilebilir. İşletmelerde, plazalarda, fabrikalarda, okullarda, hastanelerde, fabrikalarda ve buna benzer pek çok farklı alanda güvenle tercih edilebilir.

Teco yüz tanıma cihazlarında yüz algılama işlemi, yüze ait olan karakteristik verilerin analizi ile gerçekleştirilir. Veri tabanı içerisine bu yüz algoritması kayıt edilir ve kimlik tanımlanmasından sonra gerekli olan karşılaştırmalar yapılarak, cihaz tarafından izin verilip verilmemesine karar verilecektir. Yüz tanıma cihazlarının çalışma mantığı, diğer tüm biyometrik sistemler ile birebir aynıdır. Bu sistemlerin temelinde her insanın benzersiz ve farklı olan yüz algoritmasına sahip olması gelir. Yüzün yapısında, insana özgü olan benzersiz kalıtımsal özellikler bulunmaktadır. Yüzde bulunan bu benzersiz özellikler, burun T bölgesi, alın ve çene olmak üzere üç ana bölgeden oluşan kısımlardaki algoritmadan oluşmaktadır. Yüzde yer alan bu kısım, insanın doğumundan ölümüne kadar değişmez. Bu da bu cihazların ne denli güvenilir olduğunu ispatlar niteliktedir.

Teco yüz tanıma cihazları, en hızlı ve güvenilir olan biyometrik teknolojidir. Biyometrik tanıma metotları içerisinde en uygulanabilir ve güvenilir olan bu sistemlerin kullanım şekli oldukça kolaydır. Giriş ve çıkış yapılacak olan alanlardaki duvarlar üzerine monte edilerek kullanılabilecekleri gibi turnikeler üzerinde de kullanılabilir. Turnike üzerinde kullanıldıklarında, geçiş güvenliği yanı sıra aynı zamanda geçiş kısıtlamaları da elde edilmesini sağlar. Kapılara tetik vermek için de tercih edilebilen Teco yüz tanıma terminalleri ile kapı kilitlerinin bir arada kullanılması gerekmektedir. Teco yüz tanıma cihazları, IP tabanlıdır. Bu sayede cat6 ile en yakın switch’e bağlantısı yapılır. Geçişine izin verilecek olan kişilerin yüzleri, admin tarafından daha sonra cihaza tanıtılır. Bu tanıtma işlemi sırasında kişilerin nitelikleri ve özlük bilgileri ile kayıt edilmesi gereklidir. Sistem artık bu şekilde hazır olarak kullanılabilir. Bir cihaza tanıtılan yüz, aynı network üzerinde kullanılan diğer Teco yüz tanıma terminallerine de kayıt edilmektedir. Böylece aynı bina içerisinde, farklı giriş ve çıkış alanlarında kullanılmakta olan cihazlara, ayrı ayrı yüz tanıtılmasına da gerek yoktur. Temas olmadığı için de uzun yıllar geçse bile sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Teco yüz tanıma cihazları, kişilerin yüzünde gözlük, sakal, bıyık ya da makyaj olması gibi durumlarda dahi kolayca okuma yapabilir. Bu da geçişlerin her zaman için sorunsuzca yapılmasını sağlayacaktır. Birçok farklı modelinde yüz tanıma yanı sıra parmak izli, kartlı yahut şifreli olarak geçiş yapabilme imkânı da bulunur. Cihazların kayıt kapasiteleri, farklı geçiş şekilleri sayesinde arttırılmaktadır. Kişilerin herhangi bir geçiş şeklini kullanarak geçiş yapması sağlanmaktadır.

Teco yüz tanıma cihazları, okuma işlemlerini 0.1 saniye gibi çok kısa bir sürede yapabilir. Güvenilir olmalarının yanı sıra oldukça uygun fiyatlı olmaları da bu cihazların en önemli avantajlarından birisidir. Uygun fiyat garantisi sahip olacağınız Teco yüz tanıma cihazları ile artık 7/24 güvende olabileceksiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler