perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

GÜVENLİK DEDEKTÖR

Güvenlik dedektör; kapı tipi güvenlik dedektör, el tipi güvenlik dedektör ve x ray bagaj arama ve tarama dedektör olmak üzere üç ana gruba ayrılmaktadır. Bu güvenlik dedektörleri, günümüzde oldukça geniş alanlarda tercih edilmektedir. Kamu kurum ve kuruluşları, askeriyeler, plazalar, belediyeler, fabrikalar, okullar, hastaneler, işletmeler gibi birçok farklı alanda kullanılabilmektedir.

Öncelikle kapı tipi güvenlik dedektörden bahsedelim. Bu dedektörler, kapıların giriş ve çıkış alanlarına konumlandırılan dedektörlerdir. Kişilerin üzerine zone bölgesine göre tarama yapmaktadır. Zone bölgesi kapı tipi güvenlik dedektörde ne kadar fazla ise metali tespit edecek olunan alan da bir o kadar büyüktür. Kapı tipi güvenlik dedektör, yüksek hassasiyete sahiptir. Bu hassasiyet ayarını düşürerek dedektörün madeni para ya da kemer tokası gibi metallere alarm vermesi engellenebilmektedir. Kapı tipi güvenlik dedektörün ekranında o gün dedektörün kaç kez alarm verdiği ve o gün dedektörden kaç kişinin geçiş yaptığını da görebilmek mümkündür. Bu güvenlik dedektörleri, hamile kadınlara, manyetik yazılımlara ya da video bantlara da zarar vermemektedir. Üstelik kurulması ve kaldırılması için de on dakika gibi kısa bir süre yeterli olacaktır.

El tipi güvenlik dedektör, güvenlik görevlilerinin ellerinde kullanarak çanta veya poşet gibi cisimlerin içerisini aramaya yarayan dedektördür. Bu dedektörler ile demir metaller ve diğer metaller birbirinden ayırt edilebilmektedir. Düşük bataryada sesli ve ışıklı uyarı da verebilmektedir. Ergonomik ve sağlam tasarımı ile de el tipi güvenlik dedektör, pek çok farklı alanda güvenle kullanılabilmektedir. Özellikle sitelerden ve alışveriş merkezlerinden aşina olduğumuz bu dedektörler, yüksek duyarlılık ve seçicilik ile tarama yaparlar. Geniş tarama alanına sahip olan el tipi güvenlik dedektör, gelişmiş teknolojilidir. Rahat ve portatif kılıfa sahip olan el tipi dedektörlerimiz, metal tespit ettiğinde titreşimli olarak uyarı vermektedir. Kolay kullanıma sahip olması sayesinde tüm güvenlik görevlileri kolayca kullanabilir.

Xray güvenlik dedektörleri de alışveriş merkezlerinden sıklıkla aşina olduğumuz dedektörlerdir. Bu dedektörler ile silah, bıçak, makas, tabanca gibi kesici ve delici aletlerin yanı sıra patlayıcı ve narkotik maddeleri de tespit edebilmek mümkündür. Bu dedektörler ile metalleri tespit etmek için iki farklı model bulunmaktadır. Organik ve inorganik madde ayrımı yapan xray güvenlik dedektörü, metalleri atom numaralarına göre ayıklayarak ekrana o şekilde yansıtmaktadır. Atom numarası 10’un altında olan elementler, organik madde olarak adlandırılmaktadır. Organik maddeler xray ekranlarında turuncu renkli olarak yansıtılırlar. Helyum, hidrojen, berilyum, karbon gibi elementler bunlara örnek gösterilebilmektedir. Atom numarası on ile on sekiz arasında olan elementler ise karışık grup elementi olarak adlandırılmaktadır. Karışık grup elementleri xray cihazı ekranına yeşil renkli olarak yansıtılmaktadır. Magnezyum, alüminyum, silisyum ve fosfor gibi elementler bunlara örnek olarak gösterilmektedir. Atom numarası on sekizden büyük olan maddelere ise inorganik maddeler denir. Bu maddeler xray cihazı ekranlarına mavi renkli olarak yansıtılmaktadır. Kullanımları ve kurulumları çok basittir.

Güvenlik dedektörü kullanılan her alanda görülmüştür ki; bu dedektörlerin sadece varlığı bile güvenliği sağlamaya yetmiştir. Güvenilir alanlar için yapmanız gereken şeyler çok basit. Bizi arayarak alanında uzman ve profesyonel satış danışmanlarımızdan anında destek alabilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler