perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Hızlı Geçiş Sistemi: Geçişlerde Maksimum Hız ve Güvenlik!

Hızlı geçiş sistemi (HGS), otoparklara giriş ve çıkış yapan araçların kontrollü bir biçimde geçiş yapmasını sağlamaktadırlar. Hızlı geçiş sistemi, otoparkların girişlerini ve çıkışlarını çok daha güvenli hale getirmektedir. Üstelik bu sistemlerin kullanımları da her geçen gün artış göstermektedir. Özellikle otoparklarda, sitelerde, apartmanlarda vb. benzer alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Hızlı geçiş sistemi sayesinde otoparka giriş yapacak olan ziyaretçi araçlarında kontrolü sağlanabilmektedir. Hızlı geçiş sistemini otopark bariyeri, hızlı geçiş sistemi anteni, hızlı geçiş sistemi kontrol paneli, hızlı geçiş sistemi cam ve sert plaka etiketleri ve hızlı geçiş sistemi programı kullanılması gerekmektedir.

Hızlı geçiş sistemini kullanabilmek için otoparkların giriş ve çıkışlarına elli metrelik alanlara kadar taramalar yapabilen UHF antenlerin monte edilmesi gerekir. Geçişlerine izin verilecek olan araçlara da daha sonra cam etiket veya kâğıt etiketlerin tanımlaması gerekir. Bu etiketlerin öncelikle hızlı geçiş sistemi programına araçların bilgileri ile kayıt edilmesi gerekmektedir. Araçların ruhsat bilgileri, plakaları ve kat maliki bilgileri gibi diğer bilgiler ile tanımlanması gerekmektedir. Tanımlanmakta olan araçların bilgileri, otoparkların geçiş kontrol panellerine Tcp – IP bağlantısı ile gönderilmektedir. Bu şekilde sistem hazır hale gelmektedir. Tanımlı olan tüm etiketler, geçiş yapmak isteyen araçların antenlerini görmektedirler. Daha sonra da otopark bariyerine de tetik vererek aracın durmasına hiç gerek kalmadan seri bir şekilde çıkış ya da giriş yapması sağlanmaktadır. Hızlı geçiş sisteminde tanımlı olan etiketlere sahip olmayan yabancı veya misafir araçları da geçiş yapamayacaklar.

Hızlı geçiş sisteminde kullanılmakta olan bariyerlerden bahsedelim. Bu bariyerlerin kol uzunlukları 6 metre, 5 metre, 3 metre ve ara uzunluklarda olabilmektedir. Bu kollar teleskobik ya da saçaklı kol olabilmektedir. Akıllı kol olarak da bilinen bu kollar, altında araç olması durumunda bu araçları hissedebilirler. Bu sayede de kollar durarak, araca zarar gelmeyecektir. Hızlı geçiş sistemi bariyeri, butonlar ile de kontrol edilebilmektedir. Buton kontrolünde iki farklı seçenek yer almaktadır. Tek buton kontrolü ya da çift buton kontrolü. Çift buton kontrolünde bariyer kolunu açmak ve bariyer kolunu kapamak için iki tane buton vardır. Bu bariyerlerin gövdeleri elektrostatik boyalı ya da paslanmaz çelik olabilmektedir. Elektrostatik boyalı olan hızlı geçiş sistemi bariyerleri, iç ortamlarda güvenle kullanılabilir. Paslanmaz çelik boyalı olan hızlı geçiş sistemi bariyerleri ise dış ortamlarda kullanılabilmektedir. Yani her alanda tercih edilebilir farklı modelleri yer almaktadır. Bu bariyerler, opsiyonel olarak akü ile de kullanılabilmektedir. Akü sayesinde elektrik kesilmesi durumlarında akü devreye girerek bariyerler 7/24 kesintisiz olarak kullanılabilmektedir.

Hızlı geçiş sistemi programı ise kendi tarafımızda geliştirilmiş olan bir programdır. İlave edilen tüm modüller ve yazılımların yapılması konusunda size imkân tanımaktadır. Otoparklarda ve sitelerde araç takibi sağlamak için kullanılmaktadır. Hızlı geçiş sistemi programı, online olarak çalışmasına sahiptir. Bu programın giriş ekranı şifreli olup yetki sınıflarına göre şifreli geçişler ya da farklı veri tabanlarını seçebilme ara yüz ile açılmaktadır. Hızlı geçiş sistemi programı oldukça kolay ve anlaşılır bir ara yüze sahiptir. Hızlı geçiş sistemi sayesinde siz de artık otoparklara giriş ve çıkış yapacak olan araçları 7/24 kontrol altında tutabileceksiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler