perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KAPI BARİYERİ

Kapı bariyeri, otoparklara giriş ve çıkış yapacak olan araçların kontrol altında tutulabilmesi için kullanılmakta olan bariyerlerdir. Bu bariyerler, her geçen gün çok daha geniş alanlarda kullanılmaktadır. Kapı bariyeri; 6 metre, 5 metre, 3 metre ve ara uzunluklardaki kollara sahiptir. Bu uzunlukları, otoparkınızın giriş alanına uygun olarak seçebilmeniz mümkündür. Zaten kollar, bunun için farklı uzunluklarda tasarlanmışlardır. Kapı bariyerinde kullanılmakta olan kollar, akıllı kollardır. Akıllı kollar, bariyerlerin aşağı yönlü hareketleri sırasında kolun altında herhangi bir araç ya da bir nesne olduğunda bu nesneyi hissederek bu nesneye tepki verebilirler. Bu gibi bir durumda kapı bariyeri kolu kapanmaz. Güvenlik sistemleri, herhangi bir uzaktan kumanda ya da buton ile tetiklenmesi durumunda dahi kapı bariyeri kolunun kapanmamasını sağlayacaktır. Bu da güvenilir bir geçiş imkânı doğurmaktadır.

Kapı bariyeri sistemleri; yüz tanıma cihazları, parmak izi cihazları, kartlı geçiş kontrol cihazları gibi pdks cihazlar ve uhf antenler ile uyumlu olarak çalışmaktadır. Antenler ile birlikte kullanılan kapı bariyeri, genellikle sitelerin girişlerinde ogs (otomatik geçiş sistemi) veya hgs (hızlı geçiş sistemi) olarak kullanılırlar. Bunun için öncelikle kapı bariyerinin, araçların giriş ve çıkış yapacakları alanlara monte edilmesi gerekmektedir. Daha sonra da antenlerin bu alanlara konumlandırılması gerekir. Bu işlemlerden sonra geçişine izin verilecek olan her araç için bir adet etiket tanımlaması yapılması gerekmektedir. Araçlara tanımlanacak olan etiketlerin plastik ve kâğıt olmak üzere iki modeli vardır. Plastik etiketleri araçların plakalarında, kâğıt etiketleri ise araçların camlarında güvenle kullanabilirsiniz. Etiketleri, araçların plaka – ruhsat vb. bilgileri ile kapı bariyeri programına kayıt etmek gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra kapı bariyerinin önüne tanımlı olan etiket yapıştırılmış bir araç geldiğinde, anten aracın etiket bilgisini, kapı bariyeri paneli aracılığı ile kapı bariyeri programına iletecektir. Programda etiket tanımlı ise kapı bariyeri programı, bariyer kolunun açılmasını ve aracın geçiş yapmasını sağlayacaktır. Eğer etiket tanımlı değil ise bariyerin kolu açılmayacaktır.

Günümüzde her geçen gün çok daha geniş alanlarda tercih edilmekte olan kapı bariyeri sistemleri, MN kapı bariyeri ve DZ kapı bariyeri olmak üzere iki farklı model olarak karşımıza çıkmaktadır. DZ kapı bariyeri fiyatları, MN kapı bariyeri fiyatlarına göre çok daha uygundur. Bu sayede her bütçeye göre farklı seçenek söz konusu olacaktır.

Kapı bariyeri, zaman kontrol özelliklidir. Zaman kontrolü sayesinde bariyer kolunun belirli bir zaman dilimine ayarlanarak o zaman diliminde açılması sağlanabilir. Sitelerde güvenlik görevlileri devriyeye çıktıklarında zaman kontrol özelliğini sıklıkla kullanmaktadırlar. Aynı zamanda kapı bariyeri, uzaktan kumanda yahut buton ile de kontrol edilebilmektedir. Buton kontrolünde iki farklı seçenek mevcuttur. Tek buton ya da çift buton. Tek buton ile kontrol esnasında bariyer kolunu açmak ve kapamak için sadece tek bir butona basılır. Çift buton özelliğinde ise bariyer kolunu açmak ve kapayabilmek için farklı bulunur. Kapı bariyerinin bunlar dışında kalan tüm özelliklerini öğrenmek isterseniz sadece bir telefon kadar uzağınızdayız. Zaman kaybetmeden bize ulaşın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları