perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KAPI KART OKUYUCU

Kapı kart okuyucu sistemler, belirlenmiş olan alanlara belirli yetkiler verilmiş olan kişilerin tanımlanmış oldukları aralıklarda giriş ve çıkışını sağlayan sistemlerdir. Kapı kart okuyucu sistemlerinde kart okuyucular, daha önceden tanımlanmış kartların okutulması ile kapı kilidine tetik vererek kapıların da açtırılabilmesini sağlamaktadır. Kapı kart okuyucuların 4 farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; standalone kapı kart okuyucu, offline kapı kart okuyucu, online kapı kart okuyucu ve panelli kapı kart okuyucudur. Bu okuyucular, oldukça geniş alanlarda kullanılmaktadır. İç ve dış tüm ortamlarda tercih edilebilen farklı modellere sahip olan kapı kart okuyucu cihazlar, iki sene boyunca garantili olmaktadır. Sistemin yedek parçaları ise 10 sene boyunca garantilidir.

Standalone kapı kart okuyucu, bilgisayardan bağımsız olarak çalışmasını devam ettirmektedir. Bu cihazlara kart tanımlaması yapabilmek için öncelikle master kart okutmanız gerekir. Master kart okutmanın ardından kart tanımlaması yapılabilmektedir. Geçiş yapmasına izin verilecek olan herkes için farklı bir kart tanımlaması yapılmalıdır. Bu okuyucuların tetik süreleri de ayarlanabilmektedir. Üstelik elektronik kilit, manyetik kilit ve elektrikli kilit ile de tetiklenebilmektedir. Bu cihazlara kart okutmanın yanı sıra aynı zaman da şifre okutması da yapılabilmektedir.

Offline kapı kart okuyucu sistemlerde tercih edilen cihazların kullanımları esnasında bilgisayarın açık olmasına gerek yoktur. Bu cihazlara kartın yanı sıra aynı zamanda şifre tanımlamaları da yapılabilmektedir. Herhangi bir geçiş kontrol paneline ihtiyaç duymadan çalışmasını devam ettiren bu cihazlar, Ip tabanlı olan kapı kart okuyucu, en yakın network switch’e bağlanmaktadır. Bu cihazların bazı modellerinde dahili batarya özelliği bulunmaktadır. Dahili bataryası sayesinde elektrik kesilmesi gibi durumlarda bu batarya devreye girerek cihazın çalışmasına devam etmesine olanak sunmaktadır. Türkçe ve sesli geri bildirim verme özelliğine sahip olan bu cihazlar, kolay bir kullanım sunmaktadır. Üstelik kampana ve zillere de tetik verebilmektedir.

Panelli kapı kart okuyucuların çalışabilmesi için panel kullanılması gerekmektedir. Bir panele 4, 8 veya 16 adet kart okuyucu tanımlaması yapılabilmektedir. Bu sistemde kullanılan cihazların hafızalarında hiçbir bilgi tutulamaz. Kartın okutulmuş olduğu anda bağlı olduğu panele kart bilgisi iletilerek, geçiş yetkisinin verileceği ya da verilmeyeceği kararı verilmektedir. Sonuç sinyalinin de tekrar wiegand okuyucuya gönderilmesi gerekmektedir. Aptal terminal de gelen sonucun bilgisine bakarak kapının açılmasını ya da açılmamasını sağlamaktadır. Bu sistemlerde kullanılan cihazlar ile kartlı geçişin yanı sıra aynı zamanda şifreli olarak da geçiş yapılabilmektedir.

Online kapı kart okuyucuların ise kullanımları esnasında sürekli olarak açık olması gerekmektedir. Geçişin yetkileri, geçiş zaman tanımlamaları ve geçiş adetleri de program üzerinden tanımlanmaktadır. Online sistemlerin kullanımları esnasında sürekli olarak bilgisayarın açık olması gerektiği için aslında günümüzde çok fazla da tercih edilmemektedir. Kapı kart okuyucu sistemlerin fiyatları çok merak edilmekte. Ancak buradan sistemin fiyatı hakkında net bir bilgi veremeyiz. Çünkü bu sistemlerin fiyatları, tercih edeceğiniz kart okuyucunun modeline göre değişiklik göstermektedir. Fiyat bilgisi için alanında tecrübeli ve uzman olan satış müdürlerimiz ile görüşebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler