perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Kapı Kontrol: Geçiş Güvenliğinde Etkili Çözüm!

Kapı kontrol sistemleri, kapılardan yapılacak olan geçişlerin kontrol altına alınması için kullanılmakta olan sistemlerdir. Kapı kontrol sistemleri sayesinde belirli bir alana sadece yetki verilmiş olan kişilerin giriş ve çıkış yapması sağlanmaktadır. Kullanımı bu sistemlerin çok basit olup kapı kontrolü için yüz tanıma kapı kontrol cihazları, parmak izi kapı kontrol cihazları ve kartlı kapı kontrol cihazlarından herhangi birisi kullanılabilir. Kullanılacak olan cihazlar ile kapılara tetik vermek için beraberinde kilitlerin de kullanılması gerekmektedir. Kullanılacak olan kilitlerin her türlü kapı yapısına uygun olan farklı modeli bulunması, her türlü kapıya tetik verilebilmesini sağlar. Kilitler ile demir kapılara, ahşap kapılara, metal kapılara, çelik kapılara, cam kapılara, tahta kapılara, pvc kapılara, kompozit kapılara kolayca tetik verilebilir. Bu kilitlerin farklı tutuş gücü sayesinde de her kapıya tetik verilebilmektedir.

Yüz tanıma kapı kontrol cihazları, kişilerin yüzlerinde yer alan algoritmayı okuyarak giriş ve çıkış yapılmasını sağlamaktadır. Bu algoritma, her insanın yüzünde farklı olduğu için kişilerin birbirleri yerine yüzünü okutması gibi bir durum söz konusu değildir. Zaten bu sayede yüz tanıma kapı kontrol cihazları günümüzde çok geniş alanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Kamu kurum ve kuruluşlarında, askeri alanlarda, fabrikalarda, plazalarda, işletmelerde, spor salonlarında, işletmelerde vb. Pek çok yerde kullanılabilirler. Tüm takip programları ile uyumlu olarak kullanılabilen yüz tanıma kapı kontrol cihazları ile kapılara tetik verebilmek için kapıların giriş alanlarına monte edilirler. Montaj sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus, bu cihazların güneş görmeyen yerlere montajının yapılması gerektiğidir. Güneş ışığı okumada sorun yaşamanıza neden olabilir.

Parmak izi kapı kontrol cihazları, parmakların uç kısımlarında ye alan izi okuyarak geçiş yapmanızı sağlamakta olan cihazlardır. Bu cihazlara tanıtılacak olan parmak izi, her insanın her parmağında farklılık göstermektedir. Hatta bir insanın on parmağındaki iz de aynı değildir. Bu sayede geçişler sırasında kişilerin birbirleri yerine parmak izini okutması gibi bir durum asla söz konusu olmayacaktır. Parmak izi kapı kontrol cihazlarının dış ortamlarda kullanılabilen, suya karşı dayanıklılık gösterebilen modelleri de bulunmaktadır. Bu cihazlarda genel olarak kayıt kapasitesi de bin ile on bin arasında değişiklik göstermektedir. Bu kapasite, takip yapacak olduğunuz alana göre uygun olarak kullanılabilir. Pek çok modelinde kartlı ve şifreli geçiş yapabilme imkânı bulunması sayesinde zaten geçiş kayıt kapasiteleri de artış göstermektedir.

Kartlı kapı kontrol cihazları, kapıların giriş alanlarına monte edilerek daha sonra kilitler ile bağlantılarının yapılması gerekmektedir. Bu cihazların standalone kapı kontrol cihazları, online kapı kontrol cihazları, offline kapı kontrol cihazları ve panelli kapı kontrol cihazları olmak üzere farklı modelleri bulunmaktadır. Bu modellerin tamamı aynı amaç için kullanılıyor olsa da kullanım şekli bakımından farklılık göstermektedir. Tüm takip programları ile de uyumlu kullanılabilen kartlı kapı kontrol cihazları mevcuttur.

Kapı kontrol cihazları sistemleri sayesinde artık kapılardan yapılacak olan giriş ve çıkışlar, sadece belirli kişilere hastır. Böylece güvenlik sağlanır. Siz de kapı kontrol sistemleri ile kapılarınızdan sadece izin verdiğiniz kişilerin giriş ve çıkış yapmasını istiyorsanız, Perkotek Plaza’ya davetlisiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler