perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KAPI ŞİFRE SİSTEMLERİ

Kapı şifre sistemleri, şifre kullanarak geçişleri kontrol altına almak için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemlere şifrenin yanı sıra aynı zamanda kartlı olarak da geçişe imkân tanıyan modellere sahip olmaktadırlar. Günümüzde geniş bir kullanım alanına sahip olan bu sistemler; hava alanları, kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, plazalar, adliyeler, alışveriş merkezleri gibi pek çok alanda tercih edilmektedir. Sistemlerin kurulumları kadar kullanımları da oldukça kolaydır. Kapı kilitleri ile birlikte kullanarak kapılarınıza kolayca tetik verebilmek mümkündür. Kapılarda kullanılacak olan kilitler elektronik kilit, elektrikli kilit veya manyetik kilit olabilmektedir. Bu kilitler ile üstelik butonları da beraberinde kullanarak, butonlara tıkladığınızda kapılarınızın kolay ve hızlı bir şekilde açılmasını sağlayabilirsiniz. Kapı şifre sistemlerinde kartları cihaza okutmak için 5 veya 10 santimetreden okutmak yeterli olacaktır. Bu cihazlara okutulacak olan kartlar mifare kart olabildiği gibi aynı zamanda proximity kart da olabilmektedir. Bu tamamen sizin tercih edeceğiniz cihazın modeline göre değişiklik göstermektedir. Genellikle zaten bu cihazlarımız iki sene boyunca garantili olmaktadır. Aynı zamanda da 10 sene boyunca da yedek parça garantilidir. Bu sistemlerde kullanılan cihazlar, 4 farklı gruba ayrılmaktadır. Standalone kapı şifre sistemleri, online kapı şifre sistemleri, offline kapı şifre sistemleri ve panelli kapı şifre sistemleri.

Panelli kapı şifre sistemlerinde kullanılacak olan cihazların panelsiz olarak kullanılması mümkün değildir. Bu cihazlar, aptal terminal olarak adlandırılmaktadır. Aptal terminaller, hafızalarında hiçbir bilgiyi barındırmazlar. Tüm bilgiler, panelde tutulmaktadır. Kart okutulduğu anda bilgisi doğrudan panele ulaştırılmaktadır. Panel de geçiş yetkisinin verilip verilmeyeceğinin kararını vermektedir ve sonuçların sinyalini de kart okuyucuya göndermektedir. Kart okuyucu da sonuç bilgisine göre kapının açılıp açılmayacağına karar vermektedir.

Offline kapı şifre sistemlerinde ise bilgisayarların açık olmasına gerek kalmaksızın okutulan kartlar hafızada saklanabilmektedir. Offline sistemlerde, panel kullanma ihtiyacı da bulunmamaktadır. Çünkü zaten cihazların kendileri panel görevi görmektedir. Bu cihazlara, kaç adet kart tanımlanacağı da cihazların hafızalarına göre değişmektedir. Aynı zamanda şifre hafızası da öyle. Genelde geçiş kontrol programı ile birlikte kullanılmalarının yanı sıra personel takip programı ile birlikte de oldukça sık kullanılmaktadırlar. Fiyat olarak da çok uygun oldukları için her işletme sahibi ve son kullanıcı rahatlıkla satın alarak kullanılabilmektedir.

Standalone kapı şifre sistemleri, çalışmalarını bilgisayardan bağımsız olarak gerçekleştiren cihazlardır. Bu cihazlara kart tanımlamaları yapabilmek için öncelikle master kart okutulması gerekir. Master kart okutulmadan kart tanımlaması yapabilmek mümkün değildir. Yani aslında master kart bir güvenlik kartı olarak da adlandırılmaktadır. Üstelik bu cihazlar tetik olarak kuru kontak vermektedir. Sabotaj yapılması gibi durumlarda da kendi kendini kapatabilirler. Bu cihazları daha çok ofis odalarında ve depolarında kullanabilirsiniz. Farklı modelleri su geçirmez özelliğe de sahip olmaktadır. Su geçirmeyen cihazlarımızı dış ortamlarda güvenle tercih edebilirsiniz.

Online kapı şifre sistemlerinde de kullanım sırasında bilgisayarların kesinlikle açık olması gerekmektedir. Bu cihazlar, RS 232 ve Rs 485 ile çalışmakta olup konvektör aracılığı ile bilgisayarların seri portuna bağlanmaktadır. Kapı şifre sistemleri ile siz de geçişleri kontrol altına almak için daha fazla zaman kaybetmemelisiniz!

perkotek.com Aşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
  Dosya Adı İşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları