perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KART GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Kart geçiş sistemleri, belirli bir alana belirli yetkiler verilmiş olan kişilerin tanımlanan aralıklarda geçişlerini kontrol edebilmek için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerde kullanılmakta olan cihazların 4 farklı modeli bulunmaktadır. Bu modellerden hangisini kullanacağınız tamamen sizin tercihinize kalmış olmakla birlikte bu modeller aslında tamamen aynı kullanım amacına sahiptir. Kart geçiş sistemlerinde kullanılan kartlı geçiş kontrol cihazı modelleri; standalone kart geçiş sistemleri cihazları, online kart geçiş sistemleri cihazları, offline kart geçiş sistemleri ve panelli kart geçiş sistemleri cihazlarıdır.

Standalone kart geçiş sistemleri cihazları, çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlara kart tanıtmak için öncelikle master kart okutulması gerekmektedir. Master kart okutulmadan kart tanımlanamaz. Bu da aslında cihazın güvenliğinin sağlanması içindir.  Bu kart okuyucuların tetik süresini istenilen şekilde ayarlayabilmeniz mümkündür. Tetik olarak kuru kontak verdikleri için manyetik kilit, elektronik kilit ve elektrikli kilit karşılıklarını açtırabilirler. Kart okutması ile giriş ve çıkış yapılabileceği gibi isterseniz birçok modelinde şifre okutarak da geçiş yapabilme imkânı bulunmaktadır. Üstelik sabotaj yapılması durumlarında alarm vererek kendini kapatma gibi bir özelliği de bulunmaktadır. Apartman kapılarında, ofis ve depo kapılarında standalone kart geçiş sistemleri cihazları güvenle kullanılabilmektedir.

Online kart geçiş sistemleri cihazları, kullanım sırasında bilgisayarın sürekli olarak açık olmasına ihtiyaç duyan cihazlardır. Geçiş zaman tanımları, geçiş yetkileri ve geçiş adetleri bu cihazlarda program üzerinden tanımlanmaktadır. Kullanımı çok kolaydır. Offline kart geçiş sistemleri cihazları ise çalışması sırasında bilgisayarın açık olmasına gerek kalmaksızın okutulan bütün kartların hafızasında tutulmasını sağlamaktadır. Bu cihazlar ile kullanılan kartlara geçiş zoneleri tanımlanarak hangi kartın hangi günlerde ya da saatlerde kullanılabileceği detaylandırılabilmektedir.  Kartlı geçiş kontrol programının aracılığı ile de tüm geçiş logları, bilgisayara aktarılabilir ve kapı bazında, kart bazında ya da seviye bazında istenilen tüm raporlar alınarak mail veya yazıcı çıktısı olarak belge haline getirilebilmektedir. Offline kart geçiş sistemleri cihazları, herhangi bir geçiş kontrol paneline de ihtiyaç duymadan çalışmasına devam edebilmektedir. Ip tabanlı olan bu cihazlar, en yakın network switch’e takılarak sisteme dahil edilmektedirler.

Panelli kart geçiş sistemleri cihazları, panel olmadan çalışmasına devam edemeyen cihazlardır. Bu cihazların diğer adı wiegand okuyucudur. Bu okuyucularda geçiş yetkisinin verilip verilmeyeceğine panel karar vermektedir. Daha sonuç sinyalini okuyucuya gönderir. Okuyucu da gelen sonuca göre kapının açılıp açılmayacağına karar vermektedir.

Kart geçiş sistemleri ile birlikte kapılara yahut turnikelere de tetik verebilmek mümkündür. Kapılara tetik vermek için kart geçiş sistemleri cihazları ile birlikte kilitlerin bir arada kullanılması gerekmektedir. Kullanılacak olan kilitlerin her türlü kapı yapısına uygun olan farklı bir modele sahip olması sayesinde her türlü kapınıza tetik vererek açılması sağlanabilecektir.

Kart geçiş sistemleri satın alarak siz de geçişleri kontrol altına alabilirsiniz. Daha fazla zaman kaybetmeden hemen şimdi bize ulaşın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler