perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ CİHAZLARI

Kartlı geçiş sistemi cihazları, günümüzde genellikle geçişleri kontrol altına almak için kullanılmakta olan cihazlardır. Tabi ki geçiş kontrolünün yanı sıra personel takibi, öğrenci takibi, yemekhane takibi, üye takibi ve tuvalet takibi için de tercih edilebilmektedirler. Kullanılmakta olan kartlı geçiş sistemi cihazlarının dört farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; standalone kartlı geçiş sistemi cihazları, online kartlı geçiş sistemi cihazları, offline kartlı geçiş sistemi cihazları ve panelli kartlı geçiş sistemi cihazlarıdır. Kullanılacak olan kartlı geçiş sistemi cihazlarına tanıtılacak olan iki farklı kart türü vardır. Bu kartlar proximity ve mifare kartlardır. Hangi kartın kullanılacağı tamamen tercih edilecek olan cihaz modeline göre değişiklik göstermektedir. Firmamız tarafından satışa sunulmuş olan kartlı geçiş sistemi cihazları, iki sene boyunca garantilidir. Üstelik herhangi bir sorun yaşanması durumunda da kartlı geçiş sistemi cihazları için firmamızın çağrı merkezi çalışanları ile iletişime geçerek uzaktan erişim ve telefon ile destek alınabilmektedir.

Öncelikle online kartlı geçiş sistemi cihazlarından bahsedelim. Bu cihazlar çalışmasına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam edemeyen cihazlardır. Bu cihazlara geçiş yetkileri, geçiş adetleri ve geçiş zaman tanımlamaları da program üzerinden tanımlanmaktadır. Rs 485 ve Rs 232 ile çalışmakta olan online kartlı geçiş sistemi cihazları, konvektör aracılığı ile bilgisayarların seri portuna bağlanabilmektedir. Kartları okuyan okuyucu, bilgiyi hızlı bir şekilde bilgisayarlara kurulu olan kontrol programlarına iletilmektedir. Offline kartlı geçiş sistemi cihazları da çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam edebilen cihazlardır. Bu cihazlar, herhangi bir geçiş kontrol paneline ihtiyaç duymadan çalışmalarına devam etmektedirler. Çünkü bu cihazların her biri panel olarak çalışmasına devam etmektedir. Offline cihazların pek çok farklı modelinde kayıt kapasitesi cihazlar arasında farklılık göstermektedir.  Yani kaç kişilik alanda kullanacağınızın bir önemi yoktur. Ona ideal bir cihaz bulabilmek mümkündür.

Standalone kartlı geçiş sistemi cihazları, çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlara kart tanımlaması yapabilmek için öncelikle master kartların tanıtılması gerekmektedir. Master kart okutmadan cihazlara kart tanımlaması yapabilmek mümkün değildir. Standalone kartlı geçiş sistemi cihazları, tetik olarak kuru kontak verdikleri için elektronik kilit, manyetik kilit ve elektrikli kilit karşılıklarını açtırabilmektedir. Bu cihazlarda kart okutarak giriş ve çıkış yapılabildiği için şifre okutarak da geçiş yapılabilmektedir. Üstelik bu cihazlar ile sabotaj yapılması durumunda alarm vererek kendini kapatma özelliği de yer almaktadır. Özellikle apartman, site girişlerinde ve depolarda da kullanılmaktadırlar.

Panelli kartlı geçiş sistemi cihazları, panel olmadan çalışmasına devam edemeyen cihazlardır. Bu cihazlar, aptal terminal olarak adlandırılmaktadırlar. Proximity ya da mifare kartlar ile geçiş yapma olanağı sunarken, şifre ile de geçiş yapabilme olanağı sunmaktadır. Panelli kartlı geçiş sistemi cihazlarının kayıt kapasiteleri, her cihazlarda farklılık gösterir. Kullanacak olduğunuz alanlardaki kişi sayısı her ne olursa olsun, geçiş yapacak olan kişi sayısına uygun olan bir cihaz modeli bulunmaktadır. Bir panele 4, 8 veya 16 adet cihaz tanıtılabilmesi mümkündür. Panel, geçiş yetkisi verilip verilmeyeceğinin kararını vermektedir. Kart okutulduğu anda kart bilgisi panele gönderilmektedir. Panel, geçiş yetkisi verilip verilmeyeceğinin bilgisini vermektedir. Panelden gelen sonuç bilgisine göre panelli kartlı geçiş sistemi cihazları, kapıyı açtırır ya da açtırmaz.

Kartlı geçiş sistemi cihazları, günümüzde her geçen gün çok daha geniş alanlarda kullanılmaktadır. Kullanımları oldukça basit olan bu cihazlar; işletmeler, plazalar, askeri alanlar, fabrikalar, okullar, hastaneler gibi pek çok farklı alanda kullanılabilir. Perkotek Teknoloji olarak Strike kartlı geçiş sistemi cihazları Türkiye dağıtıcısı konumunda olduğumuz için de bu cihazların fiyatları, firmamızda oldukça uygundur. Satın almak için tek yapmanız gereken şey telefon numaralarımız üzerinden bizimle irtibata geçmek!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler