perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Kartlı Geçiş Sistemi Fiyatları: Güvenli ve Uygun Çözümler!

Kartlı geçiş sistemi, veri toplama ve tanıma işlemlerinin bilgisayar ile yapılmasını sağlayan sistemlerdir. Kartlı geçiş sistemi fiyatları uygunluğu ile bu sistemlerin geçmişten günümüze değin oldukça sık kullanılmıştırlar. Genellikle personel takibi yapmak amacıyla tercih edilen kartlı geçiş sistemleri firmamıza ait olan yemekhane takip yazılımı, üye takip yazılımı, tuvalet takip programı, geçiş kontrol programı ile birlikte de kullanılabilmektedir. Otomatik tanıma teknolojilerinin başında gelen RFID (radyo frekans tanıma) teknolojisi ve biyometrik tanıma bu sistemler ile birlikte kullanılmaktadır. Kartlı geçiş sistemlerinde ağırlıklı olarak mifare kart teknolojisi kullanılmaktadır. Dünyada pek çok farklı alanda, farklı amaçlarla kullanılan kart okuyucuların bu kadar yaygınlaşmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi bu cihazlardaki kartların kopyalanamaz özellikte olmasıdır. Kopyalanamaz kartlar sayesinde bir kimsenin kartını bir başkası okutarak geçiş yapamaz. Bu da geçişlerin güvenilir olmasını sağlamaktadır.

Kartlı geçiş sisteminin en büyük avantajlarından birisi zaten tam güvenliği sağlamasıdır. İzinsiz girişlerin önüne geçilmek için herhangi bir kişi tarafından geçiş yapılmanın sakıncalı veya tehlikeli olacağı bölümler kısıtlanabilmektedir. Böylece işletmeniz bir iş disiplini altında tutulacaktır. Erişim kontrolünü kolayca sağlayabileceğiniz kartlı geçiş sistemleri, erişimlerin aynı zamanda da belgelenmesini sağlamaktadır. Bu sayede de herhangi bir olay anında kimin o olay anında nerede bulunduğunu görebilmekte mümkündür. Kartlı geçiş sistemlerinde kullanılacak olan cihazlar, proximity kartları ve mifare kartları okumaktadır. Okunacak olan kartların bu özellikleri cihazın modeline göre değişiklik göstermektedir. Kartlı geçiş sistemi fiyatları da kartların modeline göre değişir. Yani fiyat hakkında net bir bilgi vermek doğru olmayacaktır. Fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Kartlı geçiş sistemi cihazlarının kayıt kapasiteleri cihazlara göre farklılık göstermektedir. Hangi alanda ve kaç kişiyi takip edeceğinizin pek bir önemi yoktur. Çünkü ihtiyaca uygun farklı modeller bulunmaktadır. Üstelik kullanılacak olan cihazların hızları da birbirinden farklıdır. Kartlı cihazlarda sadece kart ile değil, aynı zamanda şifre ile geçiş yapabilme özelliği de bulunmaktadır. Şifreli geçişlerde de 6 haneli bir şifre belirlenmesi gerekmektedir. Kartlı geçiş sistemi 4 farklı gruba ayrılmaktadır. Standalone, online, offline ve panelli kartlı geçiş sistemleri…

Standalone kartlı geçiş sistemi, bilgisayardan bağımsız olarak çalışmasını sürdürmektedir. Bu cihazlara kart tanımlaması yapılabilmesi için öncelikle master kart tanımlaması yapılmalıdır. Master kart okutulmadan kart tanımlaması yapılamamaktadır. Bu cihazlar tetik olarak kuru kontak verdikleri için kapıların açılması için kullanılabilmektedir. Yani standalone kartlı geçiş sistemi cihazları ile kilitleri bir arada kullanarak kapıları açtırabilirsiniz ve üstelik buton da kullanarak kapıları açmak için yerinizden kalkmanıza bile gerek kalmayacak. Bu cihazlara sabotaj yapılan durumlarda da alarm verdikleri için olaya anında müdahale edebilme imkânı bulunmaktadır. Offline kartlı geçiş sistemi ise bilgisayarın açık olmasına gerek kalmadan çalışmasını devam ettiren cihazlardır. Bu cihazlar, geçiş zone’leri tanımlanarak hangi kart ile hangi gün ve hangi saatte geçiş yapılacağını belirlemektedir. Kartlı geçiş kontrol programı ile tüm log’ları da bilgisayara aktarabilmek mümkündür. Ayrıca program sayesinde seviye bazında, kart bazında ve kapı bazında da istenilen raporları mail veya yazıcı ile alarak belge haline getirebilirsiniz. Kartların tanımlamasını yapmak için kartların cihaza okutulması gerekmektedir. 5 ve 10 santimetre mesafeden kartları okutmak, kayıt yapmak için yeterli bir mesafedir.

Online kartlı geçiş sistemi cihazlarında ise kullanım esnasında sürekli olarak bilgisayarın açık kalması gerekmektedir. Geçişlerdeki kısıtlamalar, yetkiler ve zamanlamalar program üzerinden belirlenerek tanımlanmaktadır. Kart okuyucular, konvektör aracılığı ile seri porta bağlanmaktadır. Panelli kartlı geçiş sistemi ise panel ile çalışmasını sürdürmektedir. Panelin içerisinde kartın tüm bilgileri tutulmaktadır. Panele 4, 8 ve 16 adet kart okuyucu tanımlaması yapılabilmektedir. Aptal terminal olarak da adlandırılan bu cihazları hafızalarında hiçbir bilgiyi barındıramazlar. Tüm bilgiler panel ve program arasında geçiş yapmakta olup, aptal terminaller geçiş yetkisi için bir aracı görevi görmektedir. Kartlı geçiş sistemi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hemen arayın ve uygun fiyatlardan faydalanma fırsatı yakalayın!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler