perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

GENİUS BARİYER

Genius bariyer, otoparklara giriş ve çıkış yapacak olan araçların daima kontrol altında tutulabilmesi için kullanılmakta olan bariyerlerdir. Bu bariyerler günümüzde site otoparkları, hastane otoparkları, fabrika otoparkları, belediye otoparkları, plaza otoparkları, işletme otoparkları gibi pek çok farklı alanda kendine yer bulabilmiştir. Tüm bu alanlarda tabi ki sadece bariyer değil, sistemin bir bütün olarak kullanılması gerekmektedir. Sistemi bütün olarak kullanabilmek için; otopark takip yazılımı, kontrol paneli, otopark antenleri ve otopark etiketlerinin bir arada kullanılması gerekmektedir. Bu sistemin bir bütün olarak çalışması, genius bariyeri hızlı geçiş sistemi (hgs) ve otomatik geçiş sistemi (ogs) olarak kullanabilmenizi sağlamaktadır.

Genius bariyer ile bu şekilde takip yapılabilmesi için öncelikle otoparkın giriş ve çıkış alanlarına genius bariyer ve otopark bariyer antenlerinin montajının yapılması gerekmektedir. Antenlerin kullanılabilmekte olan farklı modelleri bulunur. Bu modellerin etiketleri okuma mesafesi modele göre değişse de genelde elli metrelik uzaklığa kadar okuma yapabilmektedirler. Antenlerin, otopark girişlerine otopark anten montaj direği üzerine konumlandırılması gerekir. Bu işlemden sonra da geçişine izin verilecek olan her araç için etiket tanımlaması yapılması gerekir. Tanımlaması yapılacak olan bu etiketlerin kâğıt etiketler ve sert plastik etiketler olmak üzere iki farklı modeli bulunmaktadır. Sert plastik etiketler, araçların plakalarında kullanılırken, kâğıt etiketler araçların camlarına yapıştırılarak kullanılırlar. Bu etiketleri sisteme araçların plaka, ruhsat, sahibi vb. bilgileri ile tanıtılması gerekir. Tüm bu işlemlerden sonra sistem kullanıma hazır hale gelecektir. Otoparka bir araç gireceği zaman genius bariyer önüne geldiğinde öncelikle üzerinde yer alan etiket anten tarafından görülecek. Etiketin bilgisi daha sonra araç kontrol paneline gönderilecek. Bu işlemden sonra etiketin kayıtlı olup olmadığı kontrol edilecek. Etiket tanımlı ise bu bilgi tekrardan otopark takip yazılımından araç kontrol paneline aktarılmakta ve bariyer kolu da bu şekilde açılmaktadır. Geçiş yapmak isteyen araçların üzerinde eğer etiket yoksa ya da bu araçların üzerinde var olan etiketler sisteme tanımlı değilse, işte o zaman genius bariyer kolları açılmaz ve yabancı araçların geçişleri engellenir.

Genius bariyer modelleri, farklı gövde özelliklerine sahip olabilmektedir. Bu bariyerlerin paslanmaz çelik gövdeye sahip olan modelleri dış ortamlarda gönül rahatlığı ile kullanılırken, elektrostatik boyalı olan modelleri ise iç ortamlarda kullanılabilir. Paslanmaz çelik olan modelleri su geçirmediği için asla olumsuz havalardan etkilenmezler. Genius bariyer modellerinde kol uzunlukları da bariyerlere göre değişir. 6 metrelik, 5 metrelik, 3 metrelik kollar bulunmakla birlikte ara uzunluklarda da kolların ayarlanabilmesi mümkündür. Örneğin; 5,3 metrelik bir otopark geçiş alanınız bulunuyor. Bu durumda 6 metrelik kola sahip olan bariyerin 5,3 metreye çevrilmesi sağlanır. Böylece geçiş yapılacak olan tüm otoparkların girişleri kolayca kontrol altına alınabilir.

Genius bariyer modellerimiz, uzaktan kumandalar ve butonlar ile de kontrol edilebilmektedir. Buton ile kontrolleri sırasında iki farklı buton kontrol seçeneği yer alır. Tek buton kontrolleri ve çift buton kontrolleri. Üstelik acil alarm durumlarında serbest geçiş moduna da geçebilmektedir. Siz de genius bariyer modelleri hakkında çok daha fazlası için bize info@perkotek.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler