perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Kartlı Kapı Açma: Hızlı ve Güvenli Geçiş!

Kartlı kapı açma sistemleri, günümüzde genellikle personelleri takip etmek için kullanılmakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerde kullanılmakta olan cihazlar ile aynı zamanda üye takibi, yemekhane takibi, öğrenci takibi ve tuvalet takibi de yapılabilmektedir. Kartlı kapı açma sistemlerinde kullanılmakta olan cihazların 4 farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; standalone kartlı kapı açma cihazları, online kartlı kapı açma cihazları, offline kartlı kapı açma cihazları ve panelli kartlı kapı açma cihazlarıdır. Tüm bu cihazların aslında kullanım amaçları aynı olsa bile kullanım şekilleri farklılık göstermektedir. Günümüzde sıkça kullanılan kartlı kapı açma cihazları, iç ortamlarda tercih ediliyor olsalar bile dış ortamlarda kullanılabilmekte olan modelleri de bulunur. Dış ortamlarda kullanılan modelleri, suya dayanıklılık gösterdiği için kullanım sırasında herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Peki, nasıl kullanılacak?

Kartlı kapı açma cihazlarını kullanabilmek için bu cihazları öncelikle kapıların giriş ve çıkış yapılmakta olan alanlarına montaj yapmanız gerekir. Daha sonra da geçişine izin verilecek olan her kişi için farklı bir ID numarası ile kişiye özel olarak kart tanımlaması yapılması gerekmektedir. İsterseniz kartlı kapı açma cihazları ile turnike ve bariyerlere de tetik verebilirsiniz. Turnikelere tetik vermek için bu cihazların turnikeler üzerine monte edilmesi gerekmektedir. Tanımlı olan kartlar okutulduğunda da turnikelerin kolları geçiş yapılmasına izin verecek ve güvenli geçiş bu şekilde yapılabilecektir.

Standalone kartlı kapı açma cihazları, çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam etmektedirler. Bu cihazlara kartların tanıtılması için öncelikle master kart okutulması gerekmektedir. Bu işlemden sonra da kişilere özel olarak kart tanımlaması yapılabilmektedir. Kart okuyucuların tetik süresi istenildiği gibi ayarlanabilmekte ve tetik olarak da kuru kontak verdikleri için kilitleri açtırabilmektedirler. Ayrıca bu cihazlar sabotaj yapılması durumunda alarm vererek kendilerini de kapatabilirler. Apartmanların girişlerinde göstergeç olarak kullanabileceğiniz standalone kartlı kapı açma cihazları, depo kapılarında ve ofis oda kapılarında da kullanılabilmektedir.

Online kartlı kapı açma cihazları ise çalışmalarına bilgisayar bağlantısı olmadan devam edemeyen cihazlardır. Offline kartlı kapı açma cihazları ise çalışmaları sırasında bilgisayarların açık olmasına gerek duymazlar. Bu cihazlara geçiş zoneleri tanımlanarak, hangi kart ile hangi günlerde veya hangi saatlerde kullanılabileceği detaylı bir şekilde belirlenmektedir.

Panelli kartlı kapı açma cihazları ise çalışmalarına bilgisayarlardan bağımsız olarak devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlar, aptal terminal olarak adlandırılmaktadırlar. Aptal terminaller, hafızalarında hiçbir bilgi tutamazlar. Kart okutulduğunda, hangi kartın okutulduğunun bilgisi panele ulaştırılmaktadır. Paneller, geçiş yetkisinin verilip verilmeyeceğinin bilgisini verebilmektedir. Daha sonra panel yetkiyi vererek, sonuç sinyali kart okuyucu gönderilmektedir. Kart okuyucunun sonuç bilgisine göre de kapının açılıp açılmayacağına karar verilmektedir.

Kartlı kapı açma sistemlerinde kullanılmakta olan kartların mifare ve proximity olmak üzere iki farklı modeli bulunmaktadır. Kullanılacak olan cihazın modeline göre kullanılacak olan kartın modeli de değişir. Bazı cihaz modellerinde mifare ve proximity kartlar bir arada kullanılabilmektedir. Bu cihazların pek çok modelinde aynı zamanda şifreli olarak da geçiş yapabilme özelliği bulunur. Bu sayede cihazların kayıt kapasitesi de arttırılabilmektedir. Kartlı kapı açma cihazları hakkında çok daha fazlasını öğrenmek ya da satın almak için bizimle 0850 811 80 00 numarasından irtibata geçebilirsiniz.

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler