perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

Kartlı Kapı Açma Sistemleri: Güvenli ve Hızlı Erişim!

Kartlı kapı açma sistemleri, kart okuyucu cihazlar ve kilitler kullanılarak, kapıların tetiklenmesi ve açılması için kullanılmakta olan sistemlerdir. Kartlı kapı açma sistemleri ile kilitleri bir arada kullanabilmeniz için ilk olarak kartlı kapı cihazını, kişilerin giriş ve çıkış yapacak oldukları alanlara monte etmek gerekir. Bu montajdan sonra geçişine izin verilecek olan her kişi için farklı olarak bir adet kart tanımlaması yapılmalıdır. Bu kartların farklı ID numaraları ile kayıt edilmesinin en büyük sebebi, kişilerin kart okutma sırasında birbirleri yerine kart okutması gibi bir durumun söz konusu olmaması ve aynı zamanda da kartları kullanacak olan kişiler hakkında farklı bilgilere sahip olunabilmesidir.

Kartlı kapı açma sistemlerinde kullanılan kartlı cihazların pek çok modelinde zil çaldırma özelliği bulunmaktadır. Zil çaldırma özelliği sayesinde özellikle personel takibinde paydos ve mola zamanlarında zil çaldırılarak kişilerin toplu olarak hareket etmesi sağlanabilmektedir. Bir diğer avantaj olarak gösterilen özellik ise bu cihazların menü dillerinin Türkçe olmasıdır. Türkçe menü dili sayesinde sesli geri bildirimler de Türkçe dilinde yapılarak kullanım kolaylığı hedeflenmiştir. Kartlı kapı açma sistemleri cihazlarında aynı zamanda ekranda kullanıcı adı gösterme özelliği bulunmaktadır. Bu sayede cihazdan geçiş yaparken herhangi bir aksaklığın oluşması engellenmiştir. Pek çok kartlı kapı açma sistemleri cihazları, turnikelere, kapılara ve bariyerlere tetik verebilmenizi sağlamaktadır. Yani sadece kapılar için değil, aynı zamanda bariyerler ve turnikeler için de ekstra bir çözüm ile karşımıza çıkmaktadır.

Kartlı kapı açma sistemleri ile birlikte kullanılmakta olan kilitlerden bahsedelim. Bu kilitlerin demir, ahşap, metal, pvc vb. tüm kapılar için kullanılmakta olan farklı bir modeli bulunmaktadır. Kapı yapınız her ne olursa olsun ideal bir kilit modeli bulabilmek mümkün olacaktır. Elektronik, elektrikli ve manyetik olarak adlandırdığımız bu kilit sistemleri, farklı tutuş güçlerine sahiptirler. Genel olarak tutuş güçleri 60 kilogram ile 280 kilogram arasında değişmektedir. Kullanılacak olan kapının modeline uygun olarak bir kilit belirlenmesi mümkündür. Strike kartlı kapı açma sistemleri kilitleri Türkiye dağıtıcısı olduğumuz için de bu kilitlerin fiyatları firmamızda oldukça uygundur.

Kartlı kapı açma sistemleri cihazları kendi içerisinde dört farklı gruba ayrılmaktadır. Online kartlı kapı açma sistemleri, offline kartlı kapı açma sistemleri, panelli kartlı kapı açma sistemleri ve standalone kartlı kapı açma sistemleri. Bu cihazları aynı amaç için kullanabilir olsanız da kullanımları açısından farklılıklarla karşılaşabilirsiniz. Offline kartlı kapı açma sistemleri cihazları çalışması esnasında bilgisayarın açık olmasına gerek duymaz. Online kartlı kapı açma sistemleri cihazları ise çalışmaları sırasında tüm bilgisayarların açık olmasına ihtiyaç duyarlar. Panelli kartlı kapı açma sistemlerinde cihazlar hafızalarında hiçbir bilgi tutamaz ve tüm bilgiler panel üzerinde tutuluyorken, offline kartlı kapı açma sistemleri cihazlarının çalışması sırasında panele ihtiyacı yoktur. Çünkü cihazın kendisi bir panel görevi görmektedir. Standalone kartlı kapı açma sistemleri cihazları ise çalışmaları sırasında bilgisayarın açık olmasına ihtiyaç duymazlar. Bu cihazlara kart tanıtmadan önce master kart tanımlaması yapılması gerekmektedir. Master kart tanımlamadan kart tanımlamak mümkün değildir.

Pek çok farklı özelliğe sahip olan kartlı kapı açma sistemleri hakkında geniş bilgiye sahip olmak ve kontrollü kapılar ile geçiş yapabilmek için siz de daha fazla zaman kaybetmeden hemen şimdi bize ulaşabilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler