perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KARTLI KAPI KİLİT SİSTEMLERİ

Kartlı kapı kilit sistemleri, firmamız yazılımcıları tarafından yazılmış olan tüm takip programları ile birlikte kullanılabilmekte olan bir sistemdir. Kartlı kapı kilit sistemleri genellikle personel takip programı ile birlikte kullanılmaktadır. Kartlı kapı kilit sistemleri ile personelleri takip etmek ve kapılara tetik vermek için öncelikle kartlı cihazların kapıların giriş ve çıkış alanlarına monte edilmesi gerekmektedir. Daha sonra da geçiş yapacak olan her personele özel bir kart tanımlaması yapılması gerekir. Tıpkı T.C. kimlik numarası gibi kartlar da kişilere özel olmaktadır. Bu sayede herhangi bir personelin bir başka personel ile karıştırılması mümkün olmayacaktır. Kartlı kapı kilit sistemlerinde personel takip etmek için kullanılan kartlar, aynı zamanda personel tanıtım kartı olarak da tercih edilebilmektedir. Personel tanıtım kartlarının üzerine personel adı, soyadı, firma adı ve firma logosu gibi baskılar yapılabilmektedir. Böylece içeriye giriş ve çıkış yapacak olan müşterilere de personeller hakkında bilgi verilebilmektedir. Kapılara bu şekilde tetik vererek personel takip etmek için kapı kilitlerinin de cihazlar ile birlikte uyum içerisinde kullanılması gerekir. Tercih edilecek olan kilitler; elektrikli, elektronik ve manyetik kilit olabilmektedir. Tahta, ahşap, metal, cam ve pvc tüm kapı yapılarına uygun olarak kullanılabilen farklı modelleri bulunmaktadır. Bu sayede her türlü kapıya tetik verebilmek mümkün olacaktır. Günümüzde her geçen gün daha sık olarak kullanılan kartlı kapı kilit sistemleri kilitleri, 60 kg ve 180 kilogram arasında bir tutuş gücüne sahiptir. Bu güç ile tüm kapılarda kullanılabilir.

Kartlı kapı kilit sistemlerinde kullanılan cihazların farklı modelleri bulunur. Bunlar; offline kartlı kapı kilit sistemleri, online kartlı kapı kilit sistemleri, panelli kartlı kapı kilit sistemleri ve standalone kartlı kilit sistemleri. Online kartlı kapı kilit sistemleri, çalışmaları esnasında sürekli olarak bilgisayarın açık olmasına ihtiyaç duyarlar. Konvektör aracılığı ile bilgisayarın seri portuna bağlanmakta olan bu cihazlarda kart okuyucu bilgiyi hızlıca bilgisayarda kurulu olan programa iletmektedir. Programda daha önceden tanımlanan kart numaralarının yetki kontrolleri yapılarak tetik verme komutu doğrudan okuyucuya gönderilmektedir.

Standalone kartlı kapı kilit sistemleri ise çalışması sırasında bilgisayara ihtiyaç duymayan cihazlardan oluşmaktadır. Bu cihazlara kart tanımlaması yapmak için öncelikle master kart okutulması gerekmektedir. Master kart okutmadan kart tanımlamak mümkün değildir. Bu bir nevi güvenlik önlemidir. Elektrikli kilit, elektronik kilit ve manyetik kilit ile güvenle kullanılabilir. Ayrıca sabotaj yapılması gibi durumlarda da sabotaj alarmı vererek kullanıcısını uyarmaktadır.

Offline kartlı kapı kilit sistemleri ise çalışmaları sırasında bilgisayarların açık olmasına gerek duymayan cihazlardır. Bu cihazların kendileri zaten bir panel görevi görmelerinden ötürü de panele de ihtiyaç duymazlar. Bu cihazlar kayıt kapasitesi genellikle bin ile on bin arasında değişir. Takip edilecek olan alandaki kişi sayısının önemi kalmadan kullanılabilen farklı modeller yer almaktadır. Panelli kartlı kapı kilit sistemleri ise çalışmaları esnasında panele ihtiyaç duyarlar. Bu cihazlar, aptal terminal olarak da adlandırılmaktadır. Aptal terminaller hafızalarında hiçbir bilgiyi barındırmazlar. Tüm bilgiler panel üzerinde tutulmaktadır. Su geçirmeyen modelleri, dış ortamlarda tercih edilebilmektedir.

Kartlı kapı kilit sistemleri hakkında çok daha fazlasını öğrenmek isterseniz ya da bu sistemleri satın almak isterseniz tek yapmanız gereken telefon numaralarımızı tuşlayarak bizimle irtibata geçmek!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler