perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KARTLI KAPI SİSTEMLERİ

Kartlı kapı sistemleri, günümüzde pek çok farklı alanda tercih edilmektedir. İşletmeler, kamu kurum ve kuruluşları, alışveriş merkezleri, hastaneler, fabrikalar, askeriyeler, hava alanları, plazalar, holdingler ve buna benzer pek çok alanda kullanılmaktadırlar. Peki, kartlı kapı sistemleri neden kullanılmalıdır? En başta kartlı kapı sistemleri, güvenliği sağlamak amacıyla kullanılmalıdır. Kapılardan bu sistemleri kullanarak geçiş yapmak, yabancı kişilerin giriş ve çıkışlarını engellediğinden ötürü güvenli alanlara sahip olmanızı sağlar. Bunun dışında kartlı kapı sistemleri, geçiş kontrolü sağlanması için de tercih edilmektedir. Geçiş kontrolü sağlamak demek, giriş ve çıkış alanlarında oluşabilecek olan izdihamların önüne geçmek anlamına da gelmektedir. Bunun yanı sıra, özellikle personel takibi sağlanan alanlarda kartlı kapı sistemleri kullanılarak personellerin giriş ve çıkış bilgilerini toparlayabilirsiniz. Hangi personelin geç geldiğini yahut erken çıktığını öğrenirseniz de bu bilgileri maaş hesaplamalarında kullanarak daha disiplinli çalışma planları oluşturabilirsiniz. Tabi ki kartlı kapı sistemleri sadece personel takibi yapmak amacıyla kullanılmaz. Kartlı kapı sistemleri aynı zamanda üye takibi, yemekhane takibi, tuvalet takibi ve öğrenci takibi yapmak amacıyla da tercih edilebilmektedir. Ancak tabi ki günümüzde bu sistemler daha çok personel takibi yapmak amacıyla tercih edilmektedir. Kartlı kapı sistemlerinde kullanacağınız kartların hepsi bir kişiye tanımlanmalıdır. Tanımlanan bu kartların hepsi farklı bir id numarası ile tanımlanır. Bu id numarası tıpkı T.C. kimlik numarası gibi kişiye özel olmalıdır ki, doğru bilgiler saptanabilsin.

Kartlı kapı sistemlerinde dört farklı çeşit vardır. Standalone kartlı kapı sistemleri, offline kartlı kapı sistemleri, online kartlı kapı sistemleri ve panelli kartlı kapı sistemleri. Standalone kartlı kapı sistemleri, bilgisayardan bağımsız olarak çalışmasını sürdürebilen kartlı sistemlerdir. Bu sistemlerde kullanılan cihazlara kart tanımlaması, master kart ile gerçekleştirilmektedir. Su geçirmez modelleri de dış ortamlarda kullanım sağlayabilmenize olanak tanımaktadır. Tetik verme imkanlarına sahip oldukları için kapı kilit sistemleri ile kapınızı açmanızı sağlayabilmektedir. Elektronik kilit, manyetik kilit veya elektromanyetik kilit ile güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir. Üstelik standalone kartlı kapı sistemleri, sabotaj gibi durumlarda da alarm vererek kullanıcısını uyaracaktır. Gelelim online kartlı kapı sistemlerine. Bu sistemlerin kullanımları esnasında bilgisayarın sürekli olarak açık olması gerekmektedir. Geçiş tanımlamalarını, geçiş yetkilerini ve geçiş adetlerini birlikte kullanacağınız program üzerinden de tanımlayabilirsiniz. Offline kartlı kapı sistemlerinin çalışması için ise adından da anlayacağınız gibi bilgisayarın açık olmasına gerek yoktur. Bu sistemler tanımlanan kartların bilgilerini hafızalarında tutabilmektedirler. Yani bu sistemlerde kullanılan cihazlar, kendiliğinden panel özelliğine sahiptir. Kullanıcı kayıt kapasitesi cihazların farklı modellerine göre değişiklik göstermektedir. Bu cihazlar IP tabanlıdırlar. Üstelik pek çok modelinde kartlı geçişin yanı sıra aynı zamanda şifreli geçiş imkânı da bulunmaktadır.

Panelli kartlı kapı sistemleri ise çalışmaları esnasında panele ihtiyaç duyarlar. Bu sistemlerde kullanılan cihazlar aynı zamanda aptal terminal (wiegand okuyucu) olarak da adlandırılırlar. Bu okuyucular, hafızalarında hiçbir bilgiyi tutamazlar. Geçiş bilgileri, kullanıcı bilgileri vs. tüm bilgiler, panel aracılığı ile kullanılan program üzerinde tutulmaktadır. Panelli kart okuyucuların farklı modelleri, iç ortamlar ve dış ortamlar için uygun olabilmektedir. Peki, bir panele kaç adet aptal terminal tanımlanabilir? Bir adet panele; 4, 8, veya 16 adet aptal terminal tanımlaması yapılmaktadır. Dilerseniz tabi ki panel sayısını arttırarak, kullanacağınız aptal terminal sayısını da yükseltmek her zaman için mümkündür. Bunun yanı sıra tasarımları da oldukça sağlam ve şık olduğu için kullanacağınız ortamlara farklı bir hava katacaktır.

Kartlı kapı sistemleri ile kullanabileceğiniz elektromanyetik kapı kilidi, manyetik kapı kilidi ve elektronik kapı kilidinin farklı modelleri bulunmaktadır. Bu modeller, kapınızın modeline göre değişiklik gösterir. Cam, ahşap, metal veya pvc tüm kapılarda kullanılabilir bir kilit sistemi bulmak mümkündür. Üstelik Perkotek, Strike kartlı kapı sistemleri ve Strike kartlı kapı sistemleri kilitleri Türkiye dağıtıcısı konumunda olduğundan dolayı da kartlı kapı sistemleri fiyatları firmamızda oldukça uygundur. Hemen şimdi satın almamanız için hiçbir neden yok. Uygun fiyatlardan faydalanmak istemez misiniz? Uzman ve alanında oldukça tecrübeli satış danışmanlarımız ile 0850 811 80 00 numarasından iletişime geçerek kartlı kapı sistemleri hakkında daha detaylı bilgi elde edebilirsiniz!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler