perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...

KARTLI KİLİT SİSTEMİ

Kartlı kilit sistemi, belirli bir alana, belirli yetkiler verilmiş olan kişilerin, tanımlanan aralıklarda giriş ve çıkışını sağlamakta olan sistemlerdir. Kartlı kilit sisteminde cihazlara daha önceden tanıtılmış olan kartların okutulması ile birlikte kapı kilidine tetik verilerek, kapılar açtırabilir. Dilerseniz turnikelere kuru kontak vererek geçiş sağlanabileceği gibi aynı zamanda otopark bariyerleri de kumanda edilebilmektedir. Kartlı kilit sistemine kartları okutmak için kartların sadece beş ile on santimetre bir uzaklıktan gösterilmesi yeterli olacaktır. Bu sistemlere tanıtılacak olan kartların mifare kart ve proximity kart olarak kullanılabilen iki farklı modeli bulunmaktadır. Kartlı kilit sistemi cihazlarının modeline göre hangi kartın kullanılacağı belirlenmektedir.

Kartlı kilit sistemi cihazlarının iç ve dış ortamlarda kullanılabilir olan farklı modelleri de bulunur. Bu sayede zaten çok daha geniş alanlarda kullanılmaya başlanmışlardır. Günümüzde kamu kurum ve kuruluşlarında, askeri alanlarda, plazalarda, okullarda, fabrikalarda, işletmelerde vb. Pek çok farklı alanda güvenle kullanılabilirler. Genel olarak kartlı kilit sistemi iki yıl boyunca garantilidir. Kapılara kartlı kilit sistemi cihazları ile tetik vermek için kapılarda aynı zamanda kilitlerin kullanılması gerekmektedir. Kapılarda kullanılacak olan kilitlerin her türlü kapı yapısına uygun olan farklı bir modeli bulunmaktadır. Bu sayede kartlı kilit sistemi cihazları ile her türlü kapı yapısına tetik verilebilir. Günümüzde her geçen gün daha sık olarak tercih edilen kartlı kilit sistemi cihazlarının dört farklı modeli bulunmaktadır. Standalone kartlı kilit sistemi cihazları, online kartlı kilit sistemi cihazları, offline kartlı kilit sistemi ve panelli kartlı kilit sistemi cihazları.

Standalone kartlı kilit sistemi cihazları, çalışmalarına bilgisayardan bağımsız olarak devam etmekte olan cihazlardır. Bu cihazlara kartların tanıtılabilmesi için öncelikle master kart okutulması gerekmektedir. Tanımlanan kartlar ile bir sonraki geçişte, yetki verilmektedir. Standalone kartlı kilit sistemi cihazları ile elektronik kilitlere, manyetik kilitlere ve elektrikli kilit karşılığına da tetik verilebilmektedir. Bu cihazlarda kart okutularak giriş ve çıkış yapılabileceği gibi bazı modellerinde şifre okutularak da geçiş yapılabilir. Üstelik sabotaj yapılması durumunda alarm vererek kendini kapatma özelliği de bulunmaktadır.

Offline kartlı kilit sistemi cihazları ise çalışmaları sırasında bilgisayarların açık olmasına gerek duymadan cihazlardır. Bu cihazların kendisi zaten bir panel görevi gördüğü için çalışması sırasında panele de ihtiyaç duymuyorlar. Günümüzde bu cihazlar genel olarak personelleri takip etmek için kullanılmaktadır. Ip tabanlı olan offline kartlı kilit sistemi cihazları, en yakın olan network switch’e bağlanarak sisteme dahil edilirler.

Panelli kartlı kilit sistemi cihazları, hafızalarında hiçbir bilgiyi tutmazlar. Tüm bilgiler, panel üzerinde tutulmaktadır. Bir panele 2, 4, 8 veya 16 adet kart okuyucu tanıtılabilmektedir. Panel, geçiş yetkisinin verilip verilmeyeceğinin kararını vererek sonuç sinyalini kart okuyucuya tekrar göndermektedir. Online kartlı kilit sistemi cihazları ise çalışmaları sırasında sürekli olarak bilgisayarların açık olmasına gerek duyan cihazlardır.

Kartlı kilit sistemi cihazları ile geçişleri kontrol altına almak ve geçiş güvenliği sağlamak için tek yapmanız gereken 0850 811 80 00 numarasını arayarak bizimle irtibata geçmek!

perkotek.comAşağıdaki dosyalardan size uygun olanı seçerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz... Bilgisayarınızın güvenliği için lütfen indirdiğiniz dosyaları virüs taramasından geçiriniz! İşletmemiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir!


perkotek.com Ürün Yazılımları
 Dosya Adıİşlem


Görmeniz Gereken Diğer Ürünler