perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
08
Nis.
2014

Bekçi Saatleri.


Bekçi Saatleri

Güvenliğimizin, sağlayıcısı olarak gördüğümüz bekçilerin görevlerini tam yapıp yapmadıkları büyük bir sorundur. Öğrenci yurtları, okullar, üniversiteler, iş yerleri, siteler ile çeşitli kamu kuruluşları gibi bazı binalarda güvenlik görevlileri olmazsa olmazlardan biridir. Bu nedenle güvenlik görevlilerin görevlerini tam yaptıklarından emin olunmalı, yapmayanlar değiştirilmelidir. Bunların kontrolünü sağlamak da ancak bekçi saatleri ile mümkün olmaktadır.

Bekçi saatleri bekçi güvenlik sisteminin tamamıdır diyebiliriz çünkü bunlar bekçi kontrol kalemi, kalem şarj ve transfer yuvası, güvenlik kartı ve de dolaşılacak alanlara takılıp güvenlik noktası oluşturulacak olan taglarden oluşmaktadır. Bu sistemde bekçinin dolaşması gerektiği alanı dolaşıp dolaşmadığı kontrol edilebilir, hangi noktaları saat kaçta dolaştığı ya da tüm nöbet süresi boyunca toplam kaç kez dolaştığı, kaç kez atladığı görülebilir. Bekçiler görevleri süresince dolaştıkları alanlardaki kontrol noktalarına elektronik kalemleri yaklaştırarak sisteme kaydedilmesini sağlarlar. Bu kalemler darbeye dayanıklıdır ve de şarjlı pille çalıştığı için kullanımı pratik ve kolaydır. Ayrıca kontrol noktalarına temas gerektirmediği için aşınmaz. Kontrol noktalarına kalemlerin yaklaştırılması yeterli olacaktır.

Bekçi saatlerinin usb bağlantısı sayesinde bu sistemler ilgili programları aracılığıyla kayıtlarını bilgisayarlara da aktarabilmektedir. Böylece güvenlik görevlisinin dolaştığı yerler hakkındaki bilgilerin yanı sıra kalemin ne kadar şarjı kaldığı gibi bilgiler de görüntülenebilir. Bu sistem sayesinde ister evinizde ister iş yerinizde ya da toplu yaşanılan yerlerdeki bekçilerin kontrolünü kolaylıkla sağlayabilirsiniz.


Geri Dön