perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
13
Haz.
2015

Biometrik Sistemler.


Biometrik Sistemler

Personellerin devamlılığını kontrol etmek ve bu kontroller üzerinden hakedişleri atamak çok kolay bir iş değildir. Kolaylığın dışarısında manevi olarakta yükümlülükleri vardır. İşletmelerde personellerin hesaplamalarını sağlayan birim yada departmanlarda görev alan personellerin ne kadar bu görevi ciddiye aldıklarını bilmemizde mümkün değildir. On personeli olan bir işletmede bir görevli hem takip hemde hesaplamaları rahatlıkla yapabilirken personel sayısı fazla olan bir işletmede kontrolleri birden fazla kişinin yapması gerekmekle birlikte doğruluğu ve kontrolleride zordur. Önemli olan bir personelin yada birden fazla personelin bu hesaplamaları yapması değildir. Önemli olan herkese aynı eşit davranılarak personellerin hatalarını sıfıra indirmektir. Biliyoruz ki hiçbir iş yada görevin personel insiyatifinde olması doğru değildir. Bu yüzden doğru ve eşit olarak davranabilecek yazılımlar ortaya girmektedir. Personel devam kontrollerinde de bu çözüm başarıya ulaşmıştır. Artık işletmelerde kişiler rahatlıkla 1 saat içerisinde personellerin maaşlarını hesaplatıp ödemelerini sağlamaktadır. Güvenlik ve doğru bir yöntem bir personelin insiyatifine dayanmayan bir yöntem sayesinde işçi ve yetkili departman rahata kavuşmuştur.

Bu sistemin program ve cihaz ile sağlanabilmesi için işletmenize uygun biometric yani biometrik cihaz seçilir. Bu biometrik cihazlar yüz tanıma , parmak izi , kartlı , iris tanıma , retina tanıma olabilir. Tercih işletmelere göre değişmektedir. Tercih sonrası talep edilen bilgisayara program kurulur ve cihaz ile haberleşmesi sağlanır. Daha sonraki aşamada kullanıcı tüm personellerini cihaza fiziksel olarak işlem yaparak tanımlar. Tanımlanan kişilerin programla eşleşebilmesi için aynı kişiler cihaz tarafından yada sizin belirlediğiniz sicil numaraları aracılığıyla programa eklenir. Daha sonraki aşamada herşey otomatik olarak ayarlanıp sizlere mail atması mümkündür. Cihaz ile program otomatik olarak haberleşip isteğiniz maile otomatik olarak rapor sunmaktadır. İşletmede olmanız gerekmemekle birlikte dilediğiniz zaman programa müdahele etmeniz mümkündür.

Son derece güvenli olan bu sistemlere biometrik sistemler denilmektedir. Biometrik sistemler bir cihaz ve bir yazılımdan oluşmaktadır. Toplam mesai , normal çalışma , izin gibi tüm alanların takibini yapabilirsiniz. Bu ayarlar sistem destek personel tarafından programa girilmektedir.

Sizde personellerinizi biometrik sistemler ile takip etmek için bize satis@perkotek.com yada 0 850 811 80 00 ‘ dan ulaşmanız mümkündür.


Geri Dön

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları