perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
31
Ağu.
2015

Biyometrik Sistemler.


Biyometrik Sistemler

Biyometrik sistemlerden önce işletmelerde personel takibi elle ve gerektiğinde kamera ile takip ediliyordu. Biyometrik sistemler sayesinde bu işgenceler ortadan kalktı. Adı üstüne biyometrik olarak takip çok kolay olmakla birlikte işletmelerin olmazsa olmaz donanımlarıdır. Çalışma saatlerinin esnek ve vardiyalı olması kesilikle biyometrik sistemleri tercih ettirmektedir.

Biyometrik sistemler olarak yazılım ile entegrasyon ve sdk desteği ile kendi projelerinizde çalıştırılması mümkündür. Biyometrik sistemlerin amacı nizam , disiplin ve doğru hesaplamalar için kullanılmaktadır. Normal şartlarda giriş ve çıkışları eskiden manuel kart basma saati ve puantaj kartları ile yapılıyordu. Fakat burdada iş gücü olmasından ötürü sistemler geliştirilerek çalışma saatlerine uygun parametreler oluşturabilecek yazılım geliştirildi.

 

Biyometrik sistemler de çalışma mantığı ise yüz tanıma, kartlı veya parmak izli cihaza personeller kayıt edilerek cihazın üretmiş olduğu sicil kodu alınır ve programa girilir. Cihazdan veriler çekildiğinde kişilerin programdaki sicillerine düşer , izin , avans, prim gibi girişler sağlanarak işletmenizin çalışma saatleri doğrultusunda parametre yapılır ve puantaj raporu alınır.


Geri Dön

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları