perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
20
Mar.
2014

Gece Görüşlü Kamera.


Gece Görüşlü Kamera

Gece görüşlü kameralarda kullanılan infra red teknoloji, bir çok alanda da kullanılan bir görüntüleme şeklidir. Hem sivil hem de askeri alanlarda oldukça sıklıkla kullanılan bu teknoloji hedef tespitinden güdüm ve takip sistemine, gece görüşünden gözlemlemeye kadar oldukça geniş alanlarda kullanılmaktadır.

Işık, bir gözün görebilmesi için gereken en önemli olgudur. Bu nedenle görünür ışığın yetersiz olduğu durumlarda kameralar da etrafı gözlemleyemez. İşte bu durumlarda infra red teknolojisi yardıma koşar. Gece görüşlü kamera karanlıkta da yüksek performans sağlamak için infra red teknolojisinden yararlanır. Gece görüş sistemleri teknik açıdan biraz karmaşık bir şekilde çalışır.

GECE GÖRÜŞLÜ KAMERA SİSTEMİ

Kısaca değinecek olursak, infra red teknolojisinin kullanıldığı gece görüş kameraları bulundukları mekandaki az sayıda olan fotoyu elektronlara çevirir ve kimyasal - elektriksel bir süreçle ışığın yükseltilmesini sağlar. Yani gece görüşlü kamera ortamda bulunan ışığı kullanır ve görülür seviyeye getirirr. Işık bulunmayan karanlık ortamlardaki görüntüyü gören gece görüşlü kamera güvenlik açısından çığır açmış bir teknolojiye sahiptir. gece görüşlü kamera aslında en basit anlatımla üzerindeki ledlerle cisimlere kızılötesi ışın gönderir ve bu ışınların geri yansımasıyla görüntü sağlar. Gece görüşlü kameralar iç ve dış ortamda kullanılabilir ve beklediğiniz her ortamdaki yüksek güvenliği sağlarlar. Kamera sistemleri siteden inceleyebilir ve beklentileriniz doğrultusunda bir gece görüşlü kamera seçebilirsiniz. Özellikleri ve detaylı teknik bilgileri de bilmek tercihinizi kolaylaştıracaktır. 

 


Geri Dön