perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
29
Eki.
2014

Kart Basma Makinası.


Kart Basma Makinası

Kart basma makinası eskide kalmasına rağmen hala kullanmakta olan firmalar mevcuttur. Kartlı cihazlar,parmak izi cihazları ve yüz tanıma cihazları çıkmadan önce kart basma makinası kullanılıyordu. Kart basma makinası sadece elektrikle çalışan herhangi bağlantısı olmayan ve üzerinde tarihlerin olduğu bir kartı cihazın içine konulur ve cihaz o tarih sütunlarına koyduğu zamanki saati yazar. Kart basma makinası kendi üzerinde zil çaldırma özelliğii bulunmaktadır. Normal daha gelişmiş bilgisayar bağlantılı cihazlar gibi az ses değilde yüksek ses ile zil çaldırmaktadır. Kart basma makinası herhangi bir rapor gibi birşey vermemektedir. Kartın üzerinde bulunan şeritler ve günleri otomatik olarak sütuna yazar.

Mesai saati hesaplamasınıda kırmızı ile yazmakla gösterir. Her ay bir personel için bir puantaj kartı harcanmaktadır. Yeni sistemlerde bu böyle değildir. Yeni sistemlerde bilgisayar üzerinden işlem yapıldığından bu masraf ortadan kalkmaktadır. Puantaj kartları paket olarak satılmaktadır. Kart basma makinası basit bir algoritma ile çalışmaktadır. Manuel olarak bir tuş ile ayarlarına girilir ve tarih,saat ve hangi sütuna hangi renk basacağı, zil çaldırma saatleri, sütun kaydırma işlemi ayarları yapılır. Kart konulduğunda belirtiğiniz şekilde o sütuna yazar hesaplamaları siz manuel olarka kendiniz yaparsınız. Puantaj kartları personellerden toplanır ve excell formuyada manuel olarak hesaplama yapılır. Sonuç olarak baya zor bir işlemdir.

Yeni teknolojik kart basma makinaları ise böyle değildir. Program ile çalışır ve bilgileri cihazdan siz çekersiniz. Cihaz ethernet yada rs232 olarak bilgisayara bağlanır personeller kartlarını okuttuktan sonra cihazdan bilgileri çeker ve kişilerin sicillerine işler. 24 adet normal raporlamamızdan istediğinizi alabilirsiniz. Programa yapılan parametre ayarlarına göre fazla mesai, normal çalışma, ücretli izin, ücretsiz izin, yıllık izin, prim, avans gibi birçok bodro alanını takip edebilirsiniz. Ay sonunda ise toplam herkese puantaj hesaplayarak raporlama almanız mümkündür. Kart basma makinaları puantaj kartlarından ötürü maliyetlidir. Zorunlu olarak personel adedi kadar her ay kart almanız gerekmektedir. Bu sistemlere gerek kalmadan zorunlu alım gerektirmeden kart basma saati yerine proximity kart okuyucu alabilirsiniz. Fiyatları birbirine yakın olmakla birlikte personel adedinize göre değişiklik göstermektedir. En uygun fiyat için lütfen 0850 811 80 00 ‘ dan bize ulaşınız.


Geri Dön

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları