perkotek.com
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizi mi unuttunuz?Bayilik için tıklayınız!
Şifrenizi sistemimizde kayıtlı eposta adresinize göndermek için aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak formu gönderin!

E-posta Adresiniz...
Not: Sistem gönderim sonrası şifrenizi değiştirecektir...
27
Haz.
2013

Mağaza Alarm Sistemi.


Mağaza Alarm Sistemi

MAĞAZA ALARM SİSTEMİ

Mağazalarda bulunan ürünleri firmadan habersiz çıkışını engeller ve caydırıcı nitelikte kullanılmaktadır

Bu ürün 3 ana parçadan oluşur

-Mağaza ürün alarm anteni
-Etiket öldürücü Deaktivatör
-Mağaza ürün alarm Tag etiketleri

Mağaza ürün alarm anteni

Bu ürün koruma sistemleri 2 farklı anten vardır ve radyo dalgaları aracılığı ile çalışır.

RF Mağaza ürün koruma anteni ;


RFradyo frekansı ile çalışan sistemde genelde tekstil üzerine çalışan firmalar tercih etmektedir. Sebebi ise hem ucuz hemde frekans aralığı çok fazla olmadığından dolayı kolay kolay etkilenmemektedir. Ayrıca etiketleri ve diğer yedek parçaları ama antene göre daha az maliyetlidir ve ayırca elektrik tüketimi daha düşüktür.

AM Akusto Manyetik mağaza ürün koruma anteni 

Am anten uzun dalga aralığında çalışır bunlar elektronik ürün ve kutulu ürün satışında tercih edilir bunları genelde büyük alışveriş merkezleri ve elektronik firmaları kullanmaktadır. Bunun sebebi AM radyo frekansını kullanan sistemde radyo dalga aralığı daha fazla olduğundan aradan geçen metal ürünler ve frekansı bozan ve yanlış alarm vermesini önleme amaçlı kullanılmaktadır çünkü her metal ürünün belli bir frekansı vardır bu frekans eğer diğer frekanstan yüksekse onu etkileşime sokarak alarmın çalmasını sağlar. Pahalı ve enerji tüketimi açısından pek tercih edilmemektedir.

 

Deaktivatör Etiket öldürücü

Bu ürün etiketin üzerinde bulunan frekansı bozarak onu tamamen etkisiz hale getirebilir yada antenlerin algılayamayacağı düzeyde düşürür bu sayede deaktif olan etiket herhangi bir uyarı vermeyecektir

Ürün alarm Etiketi

Etiket içerisinde bulunan ve mikronlarla ölçülebilen bakır sargıların belli bir enerji üreterek ve mikroçip aracılığı ile bunları belli bir frekansa çevirir ve bunlar belli bir dalga boyu olarak ölçülür

Bu etiketteki frekans diğer frekanslarla etkileşime girerek akışkan olan sistemde dalgalanmalara sebeb olur ve bu dalgalanma cihaz üzerindeki devreler aracılığı vasıtasıyla ses ışık ve alarm olarak çevrilir.

magaza-urun-koruma-sistemi.jpg


Geri Dön

100.000'in üzerinde memnun müşteri referansı ile açık ara lider
Referanslarımızdan Bazıları